Fotel kinowy

Fotel kinowy

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Fotel kinowy-poradnik Westwing

Magia kina trwa od ponad stu lat. Mijają dekady, kino się zmienia, lecz nieustannie zdobywa nowych entuzjastów. Oglądanie filmów to jedna z najpopularniejszych rozrywek współczesnego świata, która właśnie zapisuje nową kartę swojej historii.  Własna sala kinowa coraz częściej staje się kolejnym pomieszczeniem, zawczasu branym pod uwagę podczas projektowania i aranżacji wnętrza. Prywatne kino wymaga doboru odpowiedniego sprzętu, co dość oczywiste, ale i także odpowiedniego umeblowania. Fotel kinowy to absolutny must-have w takiej aranżacji.

Fotel kinowy w domu

Prywatne kino będąc wydzielonym pomieszczeniem pozwala na swobodne oglądanie filmów bez obawy o komfort pozostałych domowników – migoczący obraz i głośna muzyka nikomu nie przeszkadzają. Fotel kinowy zapewnia możliwość odizolowania się na czas seansu – nikt i nic nie zakłóca spokoju domownika-widza. Prywatne kino to kino dostępne o każdej porze dnia i nocy. Czyż nie są to wystarczające powody, by się o nie pokusić?

Miękki i wygodny fotel kinowy

Fotel kinowy w kąciku audio-video

Nie każdy chce i może organizować sobie oddzielne pomieszczenie na potrzeby prywatnego kina. Nadal częstszym rozwiązaniem jest wydzielenie i zaaranżowanie miejsca, w którym ustawia się sprzęt audio-video. Aby w pełni nacieszyć się obrazem i dźwiękiem, warto wykreować klimat domowego kina wyposażając dom w odpowiednio dobrany fotel kinowy.

Fotel kinowy

Fotele kinowe do użytku domowego to meble nowej generacji. Obszerne, wygodne dzięki idealnie wyprofilowanemu oparciu i siedzisku, odpowiednio twarde, by komfortowo siedzieć nawet podczas maratonów filmowych. Elektrycznie rozkładany, fotel kinowy z podnóżkiem, umożliwia dokładne dopasowanie kąta nachylenia poszczególnych części tak, by fotel odpowiadał każdemu niezależnie od wzrostu, sylwetki czy ulubionego sposobu siedzenia. Nierzadko fotel kinowy wyposażony jest w dodatkowe gadżety, takie jak miejsca lub pojemniki na napoje, miejsce lub kieszeń na pilota, podstawki pod tackę z jedzeniem.

miękki i wygodny fotel kinowy tapicerowany

Fotele kinowe najczęściej wykończone są skórą, mikrofibrą lub wysokogatunkową tkaniną obiciową. Co do kolorów – właściwie nie ma tu ograniczeń, ponieważ najczęściej można samodzielnie wybrać sposób wykończenia mebla. Jeśli chodzi o realizacje standardowe, fotele kinowe najczęściej występują w kolorze czarnym lub naturalnych odcieniach skóry.

Konfiguracje foteli kinowych

Fotele kinowe występują nie tylko w formie pojedynczych jednoosobowych mebli. Można komponować z nich zestawy, na przykład łączyć je w rzędy za pomocą wspólnych podłokietników. Dostępne są również jako dwuosobowe sofy kinowe – dwa fotele połączone w jedną kanapę.

Zdjęcia: Westwing / Living4media