Fotel w stylu prowansalskim

Fotel w stylu prowansalskim

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Fotel w stylu prowansalskim-poradnik Westwing

Współczesny styl prowansalskim ukształtował się pod wpływem tradycyjnych elementów krainy lawendowych pół w połączeniu z paryskim wzornictwem. Efektem tych drugich wpływów jest na przykład często widywany fotel w stylu prowansalskim. Urzeka on swoim ponadczasowym designem przywołującym na myśl dawne epoki.

Fotel w stylu prowansalskim sprawdzi się zarówno w aranżacjach rodem z południa Francji, jak i we wnętrzach z duszą eklektyczną lub glamour. Podpowiadamy, jak wybrać ten elegancki mebel.

Meble w stylu prowansalskim

Meble w stylu prowansalskim zawsze tworzone są z naturalnych materiałów. Jest to drewno, łączone z płóciennymi tapicerkami. Tkaniny mają delikatny kwiatowy, lub geometryczny wzór. Powierzchnia mebli prowansalskich jest malowana białą farbą i często posiada przecierki oraz postarzenia.

Cechą charakterystyczną mebli w stylu prowansalskim są kabriolowe nóżki. Choć ten trend zrodził się w Chinach, to pokochała go cała osiemnastowieczna Europa, a zwłaszcza Francja. Krzesła, fotele i stoły na kabriolowych nogach, które zagościły w paryskich pałacach, szybko zaczęto kopiować na prowincji.

Idealny fotel w stylu prowansalskim

We wnętrzach w stylu prowansalskim widuje się kilka rodzajów foteli. Oto ich lista:

  • Typowy fotel w stylu prowansalskim przypomina popularny fotel Ludwik. Podobnie jak on ma lekką, drewnianą konstrukcję i miękką tapicerkę na siedzisku i oparciu. Fotel prowansalski charakteryzuje się jednak jasną kolorystyką.
  • Fotel bujany bardzo często jest ozdobą wnętrz prowansalskich. Wówczas jest robiony z wikliny malowanej na biały kolor.
  • Wprawdzie dziecięcy fotel w stylu prowansalskim nie pojawia się w każdym wnętrzu z nutą provence, jednak warto zwrócić na niego uwagę. To nic innego jak miniatura klasycznego fotela w stylu prowansalskim. Wygląda jak siedzisko godne małej księżniczki i doskonale ozdobi jej królestwo!

Fotel i spółka

Fotel w stylu prowansalskim doskonale zaprezentuje się w towarzystwie niewielkiego stolika kawowego. Razem stworzą doskonałe miejsce do wypoczynku. Warto dodać do niego jeszcze stylowy podnóżek, który pozwoli oddać się pełnemu relaksowi. Żeby prowansalski fotel zyskał nieco nowocześniejszy wygląd, można udekorować go prostą poduszką z nadrukowaną wesołą sentencją. Takie połączenie to ostatni krzyk mody!

Fotel w stylu prowansalskim od wielu lat zachwyca swoim eleganckim wyglądem. Będzie świetnie wyglądał w wielu wnętrzach. Śmiało można powiedzieć, że jest to mebel doskonały!