Fototapety do biura

Fototapety do biura

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Fototapety do biura-poradnik Westwing

Dobrym rozwiązaniem, upiększającym miejsce pracy, są fototapety do biura. To oryginalna i modna alternatywa dla plakatów, obrazów i malowideł ściennych. Tego rodzaju tapeta może zastąpić inne dodatki i nadać charakteru całemu wnętrzu.

Współczesne fototapety są eleganckie, pozwalają oryginalnie zaaranżować wnętrze i podkreślić charakter firmy. Przestrzeń biurowa powinna dostarczać energię, inspirować i wprowadzać pracowników w dobry nastrój. Podpowiadamy, jakie fototapety do biura najlepiej sprawdzą się w biznesowej przestrzeni!

Rodzaje fototapet

Obecnie fototapety do biura cieszą się dużą popularnością, dlatego są dostępne w wielu kolorach. Produkowane są z różnych materiałów. W sklepach można znaleźć fototapety:

  • Papierowe – są to naklejki, które należy umieszczać na gładkiej ścianie, ponieważ uwydatniają każdą chropowatość. Przyklejanie ich jest niezmiernie proste. Nadają się do pokoju dziennego, salonu, pomieszczeń biurowych oraz innych, w których nie panuje wilgoć, ponieważ nie są na nią odporne. Ich zaletą jest przystępna cena i dostępność.
  • Laminowane – to tapeta lateksowa z laminowaną powierzchnią, która przedłuża jej trwałość. Jest odpowiednia także dla chropowatej ściany, ponieważ fototapeta laminowana wykonana jest z grubszego materiału niż papierowa, dzięki czemu jest także odporna na wilgoć i ścieranie. Powłoka lateksowa pokrywająca papier uwydatnia kolory zdjęcia, dlatego fototapety tego rodzaju wydają się być bardziej realistyczne.
  • Winylowe – posiadają gruby, flizelinowy podkład z dodatkiem winylu, dlatego są bardzo trwałe. Ponadto można je wielokrotnie myć. To dobre rozwiązanie dla pomieszczeń, które mają nierówne powierzchnie, ponieważ grubość tego rodzaju fototapety pozwala zatuszować wszelkie niedoskonałości.
  • Wykonane z płótna – fototapety do biura tworzone na naturalnym materiale to hit. Wyglądem przypominają prawdziwe obrazy, dlatego nie trzeba wydawać wiele, aby uszlachetnić wnętrze. Zazwyczaj są wykonane z bawełny lub tkanego lnu.

Jakie fototapety do biura?

Fototapety do biura mogą być powiązane tematycznie z działalnością firmy. Styl, w jakim zaaranżowano wnętrze odgrywa dużą rolę podczas doboru naklejek. Jeśli jest nowoczesny, sprawdzą się w nim designerskie fototapety, przedstawiające graficzne wzory lub wytwory techniki. W pomieszczeniach minimalistycznych sprawdzi się fototapeta makro, czyli taka, którą przykleja się na całą ścianę. Jest odpowiednia do biznesowego, profesjonalnego wnętrza, ale sprawdzi się także na korytarzu. Fototapeta makro jest na tyle ozdobna, że nie trzeba już innych dodatków do wnętrza. Biuro tworzone na zasadzie open space uatrakcyjni tapeta przedstawiająca wielkie miasto. W dużej przestrzeni tego rodzaju naklejka przyciągnie uwagę, ale nie przytłoczy pomieszczenia. Odpowiednio dobrane fototapety do biura wpływają na promocję marki i przekaz, że ma się do czynienia z profesjonalistami.

Montaż łatwy i przyjemny!

Wizytówką firmy jest także jej wygląd. Fototapety do biura urozmaicą przestrzeń, wzbogacą aranżację i sprawią, że miejsce pracy będzie bardziej przytulne. Jednak, aby dawały spektakularny efekt, powinny być odpowiednio zamontowane. Oto kilka cennych wskazówek, pozwalających go osiągnąć:

  • Fototapeta podczas montażu powinna być dociskana do ściany gumowym wałkiem, który zapobiegnie powstawaniu pęcherzy i zapewni równomierne pokrycie.
  • Każdy fragment tapety powinien być zanurzony w kleju przez jednakową ilość czasu, aby wszystkie elementy pasowały do siebie po nałożeniu na ścianę. To niezbyt czasochłonne zajęcie, lecz wymaga precyzji.
  • Każdy rodzaj tapety można dodatkowo pokryć laminatem, który przedłuży jej trwałość.
  • W przypadku nowych lub remontowanych biur należy pamiętać, że fototapety powinny być montowane nie wcześniej niż miesiąc po pomalowaniu ścian.