Gabinet w stylu skandynawskim

Gabinet w stylu skandynawskim

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Gabinet w stylu skandynawskim-poradnik Westwing

Miejsce do pracy powinno być urządzone, tak żeby przestrzeń, meble i kolory nie rozpraszały, a wręcz pomagały w skupieniu i zachęcały do pracy. Dlatego doskonałym wyborem jest gabinet w stylu skandynawskim. Panujące w nim barwy i funkcjonalny design sprawią, że praca w takim pomieszczeniu stanie się przyjemnością.

Jak urządzić idealny gabinet w stylu skandynawskim? Podpowiadamy!

Wnętrza w stylu skandynawskim

Wnętrza w stylu skandynawskim wyróżnia stonowana kolorystyka. Ściany, podłogi i meble mają najczęściej biały kolor, który gdzieniegdzie przełamuje się dodatkami w mocniejszych barwach. Styl skandynawski można także rozpoznać po przewadze naturalnych materiałów. We wnętrzach skandynawskich dominuje drewno, połączone z tekstyliami z lnianych lub bawełnianych włókien. Częstymi gośćmi są także skóra i wiklina. Jednak najważniejsza cecha skandynawskiego designu to funkcjonalność. To dzięki niej scandi jest cenione na całym świecie. Wysoka użyteczność to także powód dla którego wzornictwo rodem ze Skandynawii jest chętnie wykorzystywane do aranżowania wnętrz firmowych i domowych gabinetów.

Gabinet w stylu skandynawskim — must-haves

Gabinet w stylu skandynawskim, podobnie jak każdy inny pokój w tym stylu, będzie dawał poczucie przestronności i harmonijnej spójności. Oto lista niezbędnych w gabinecie mebli i dodatków:

  • Biurko w stylu skandynawskim ma prostą budowę. Zwykle wykonane jest z drewna, niekiedy połączonego z metalem. Wyposażone jest w funkcjonalne szuflady, przegródki i uchwyty.
  • Krzesło z duszą scandi to najbardziej wyrazisty punkt aranżacji gabinetu. Ten mebel zwykle ma wesoły kolor i odważną, modernistyczną formę.
  • Półki do gabinetu muszą być pojemne, ale jednocześnie nie mogą zakłócać harmonijnej aranżacji. Najlepiej sprawdzą się proste, białe regały wykonane z drewna.
  • Lampka biurkowa w stylu skandynawskim często przypomina tradycyjną lampę kreślarską. Zachwyca prostym designem i funkcjonalnością.

Porada stylistki

Gabinet w stylu skandynawskim będzie robił jeszcze większe wrażenie, jeśli aranżacja zostanie uzupełniona o funkcjonalne dekoracje. Mogą to być specjalne spinacze do papieru, które przyczepione do ściany pomogą posegregować ważne dokumenty, a wnętrzu dodadzą biurowego charakteru. Na ścianie warto powiesić jeden lub kilka zegarów o prostej, niemal minimalistycznej formie. A na blacie biurka ustawić organizery lub pojemniczki na długopisy. Okno gabinetu może ozdobić prosta roleta rzymska, która pomoże zapewnić odpowiednią ilość światła słonecznego we wnętrzu.

Gabinet w stylu skandynawskim to wymarzone miejsce do pracy zarówno dla freelancera z artystyczną duszą, jak i dla inżyniera. Duża ilość światła, spokojna kolorystyka i funkcjonalny design sprawią, że praca w tym pomieszczeniu będzie przyjemna i owocna!