Garnki aluminiowe z powłoką ceramiczną

Garnki aluminiowe z powłoką ceramiczną

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Garnki aluminiowe z powłoką ceramiczną-poradnik Westwing

W dobrze wyposażonej kuchni powinno znaleźć się miejsce na garnki przeznaczone do różnego rodzaju zadań. Inne naczynia sprawdzą się do duszenia mięsa i przygotowywania sosów, a inne do gotowania zup. Tam, gdzie zależy nam na szybkim podgrzaniu potraw, najlepiej sięgnąć po garnki aluminiowe. Aluminium to praktyczny materiał, który od dawna wykorzystywany jest do produkcji akcesoriów kuchennych. Szczególnie dobrze sprawdza się w połączeniu z ceramiczną powłoką, dzięki której jedzenie nie przywiera do powierzchni. Garnki aluminiowe z powłoką ceramiczną to doskonałe rozwiązanie do każdej kuchni!

Garnki aluminiowe — zalety aluminium

Aluminium to materiał pozyskiwany z glinu. Charakteryzuje go bardzo dobre przewodnictwo ciepła i odporność na uszkodzenia. Naczynia wykonane z aluminium szybko się nagrzewają, a jednocześnie nie ulegają zarysowaniom. W miarę użytkowania na powierzchni garnków samoistnie wytwarza się cienka warstwa tlenku glinu, która chroni je przed rdzewieniem, dlatego nawet po kilku latach wyglądają czysto i estetycznie. Aluminium jest mniej twarde i wytrzymałe niż stal, ale za to zdecydowanie lżejsze. Zaletą garnków aluminiowych jest również atrakcyjny stosunek ceny do jakości. To dobra propozycja dla początkujących kucharzy — zużyte naczynie można bez problemu wymienić. Decydując się na akcesoria z aluminium, warto zwrócić uwagę, czy dany produkt posiada odpowiednie atesty. Dzięki nim zyskamy pewność, że naczynie jest wykonane z dobrej jakości stopu, w pełni bezpiecznego dla zdrowia.

Garnki aluminiowe z powłoką ceramiczną

Garnki aluminiowe z powłoką ceramiczną — idealne połączenie

Powłoka ceramiczna sprawia, że garnki aluminiowe zyskują lepsze właściwości fizyczne i chemiczne. Przygotowywane w nich jedzenie nie przywiera do powierzchni i nie przypala się. Można gotować je jedynie z niewielką ilością wody lub tłuszczu. Co więcej, potrawy nie mają bezpośredniego kontaktu z metalem, który nie wchodzi w reakcje z zawartymi w żywności składnikami. Jest to szczególnie istotne w przypadku produktów kwaśnych. Nie zaleca się gotowania dań takich jak bigos, ziemniaki lub sos pomidorowy w naczyniach wykonanych wyłącznie z aluminium. Dodatkowa warstwa ceramiki eliminuje ten problem — garnki aluminiowe z powłoką ceramiczną mają uniwersalne zastosowanie i można korzystać z nich w każdej sytuacji.

Garnki aluminiowe z powłoką ceramiczną do każdej kuchni

Wybierając garnki aluminiowe z powłoką ceramiczną, warto przyjrzeć się ściankom naczynia. Im grubsze, tym bardziej będzie ono wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Cięższe, masywne garnki będą również mniej podatne na odkształcenia. Jako, że garnek aluminiowy łatwo nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur, dobrze również zdecydować się na model z solidnym, profilowanym uchwytem, wykonanym z materiału nieprzewodzącego ciepła — na przykład ebonitu, drewna lub silikonu. Aby garnek posłużył jak najdłużej, korzystając z niego lepiej unikać ostrych, metalowych sztućców. Podczas czyszczenia najlepiej sprawdzą się miękkie gąbki i delikatne detergenty. Wiele modeli przystosowanych jest także do mycia w zmywarce.

Garnki aluminiowe z powłoką ceramiczną przypadną do gustu wszystkim osobom ceniącym praktyczne i wygodne rozwiązania. Warto znaleźć dla nich miejsce w domowej kolekcji naczyń!

Nadchodzące promocje