Indigo

Indigo

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Indigo-poradnik Westwing

„Nasze meble są dziełem ludzkich rąk” – tak przedstawia się firma Indigo. Jej właścicielka Amrita Lalwari mieszka w Polsce od 20 lat i stała się nieoficjalną ambasadorką kultury hinduskiej w Polsce. Poprzez piękne, ręcznie wykonywane meble artyści i rzemieślnicy z Indii oraz Indonezji przekazują miłość i dobrą energię.

Meble i dodatki odzwierciedlają kulturę, tradycję i kreatywność, które odziedziczono po przodkach. Kolorowe ubrania i tkaniny zapewniają radość i szczęście. Firma Indigo wprowadza Polaków w orientalny świat barwnych Indii. Meble kolonialne oraz stylowe dodatki sprawią, że we własnym domu można poczuć klimat Bombaju.

Meble kolonialne

Indigo proponuje piękne, ręcznie wykonywane meble w stylu kolonialnym oraz boho, ale także w kilku innych interesujących odsłonach. Wspaniałe kolekcje, jak Goa, Mango, Gold czy Nano, prezentują meble w różnych wydaniach.

Meble kolonialne są bardzo eleganckie. To masywne, ale również bardzo trwałe elementy aranżacji. Nadają wnętrzu indywidualny charakter. Te proste, delikatnie zdobione orientalnymi wzorami meble są wykonane z najwyższej jakości materiałów. Do ich produkcji wykorzystuje się egzotyczne gatunki litego drewna, takie jak mahoń, akacja indyjska czy palisander.

Europejskie inspiracje

W ofercie Indigo można też znaleźć meble idealne do nowoczesnego loftu, ale też takie w stylu prowansalskim oraz nawiązujące do francuskiego boho. Nie mniej istotną część oferty stanowią kopie mebli angielskich z późnego okresu gregoriańskiego. Wykonuje się je według oryginalnych projektów Thomasa Chippendale’a oraz George’a Hepplewhite’a. Całe wyposażenie wykonuje się, a właściwie rzeźbi, ręcznie. Dzięki temu powstają unikalne meble z drewna mahoniowego – perełki designu.

Akcesoria, dekoracje i dodatki

Indigo oferuje nie tylko meble, ale również dekoracje i dodatki. Do aranżacji salonu czy sypialni można wykorzystać kolorowe poduszki, narzuty, orientalne figurki, lampy, zachwycające wazony lub oryginalne zegary. Indyjski klimat można poczuć również dzięki kadzidełkom oraz pięknie zdobionym szkatułkom czy tacom.

Zielona oaza Indigo

W stworzeniu pięknego zielonego zakątka obok domu mogą pomóc solidne meble ogrodowe. Indigo oferuje nie tylko krzesła, ławki czy stoły. W ofercie firmy znajduje się też wiele propozycji mniej zobowiązujących, między innymi nastrojowe latarnie. W upalne dni przydadzą się kolorowe parasole słoneczne, a w ciepłe wieczory – wygodne hamaki.

Indigo pozwala zainspirować się pięknymi meblami w orientalnym wydaniu. Ręcznie wykonywane i ozdabiane, są produkowane bez użycia maszyn. W dobie produkcji masowej posiadanie czegoś jedynego w swoim rodzaju jest rzadko spotykanym luksusem.