Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Sofa i stolik pomocniczy otoczenie roślinami w ogrodzie zimowym

Dla wielu miłośników wnętrz nowoczesny ogród zimowy jest ciekawą alternatywą dla balkonu lub tarasu. Będzie niezastąpiony zwłaszcza w chłodne miesiące. Kiedy na zewnątrz panują minusowe temperatury i spada pierwszy śnieg, zazwyczaj chowamy się w domu. Ogród zimowy sprawia, że jednocześnie możemy przebywać w przytulnym wnętrzu i w otoczeniu natury. Duże okna, bujne rośliny i nastrojowe dekoracje czynią z niego zachwycającą i niebanalną przestrzeń. Jeśli posiadasz lub planujesz założyć ogród zimowy, daj się zainspirwać naszym pomysłom! Nasi eksperci od aranżacji wnętrz mają dla Ciebie kilka pomocnych wskazówek.

Meble do ogrodu zimowego – najważniejsze wskazówki

  • Wskazówka 1: Jak chcesz wykorzystać swój ogród zimowy? Jak drugi salon, salę fitness z doskonałym widokiem, a może jako pokój do pracy? W zależności od jego charakteru, wybierz potrzebne meble.
  • Wskazówka 2: Należy pamiętać, że ogród zimowy jest często przeszklony. To sprawia, że meble, które wybierasz, powinny prezentować się dobrze z każdej strony – dobrym wyborem są meble ogrodowe.
  • Wskazówka 3: Ogromne znaczenie ma także oświetlenie. Dzięki niemu stworzysz przytulną atmosferę i nadasz meblom ogrodowym stylowy urok.

Łatwa aranżacja ogrodu zimowego

Ogród zimowy może być ozdobiony pięknymi akcesoriami. Dzięki meblom i odpowiednim dekoracjom możesz podkreślić jego indywidualny charakter. Rattanowe meble ogrodowe wprowadzą do niego śródziemnomorski nastrój. Z kolei luksusowy fotel plażowy natychmiast zapewni uczucie relaksu! Jeśli Twój ogród zimowy jest przestronny, możesz zawiesić w nim hamak. To będzie piękne tło dla całości aranżacji!

Dodaj swojemu ogrodowi zimowemu nadmorskiego klimatu! Ten efekt osiągniesz za pomocą drewnianych mebli, muszli, siatek oraz niebieskich i białych tekstyliów. Jeśli chcesz wykorzystywać ogród zimowy jako drugi pokój dzienny, w oknach powieś zasłony. Ogród zimowy uwielbia dużą ilość światła i przestrzeni – ale czasami potrzebujemy nieco prywatności.

Wskazówka: A może zamienisz ogród zimowy w gabinet do pracy lub studio? Dzięki dobremu oświetleniu jest idealnym miejscem do pracy, szczególnie artystycznej. Urządzając swoje studio, nie zapomnij o pięknej sztaludze, drewnianym stole i wygodnych krzesłach, natomiast ściany udekoruj obrazami.

Najlepsze rośliny do ogrodu zimowego

Osłona rattanowa w ogrodzie zimowym

Rośliny są niezbędne do zapewnienia przyjemnego klimatu w ogrodzie zimowym. Bujne, zielone rośliny sprawdzą się także jako osłona przed wzrokiem ciekawskich i pozwolą Ci stworzyć intymną atmosferę. Szczególnie polecane do ogrodów zimowych są rośliny doniczkowe. Wiele gatunków palm, drzew cytrynowych, figowców czy oleandrów wymaga egzotycznego klimatu, który możemy zapewnić w naszym zimowym ogrodzie. Jeśli nie masz zbyt dużo miejsca, zioła, kwiaty i rośliny możesz umieścić w doniczkach wiszących pod sufitem.

Pielęgnacja ogrodu zimowego – najważniejsze wskazówki

Nasi eksperci od aranżacji wnętrz odpowiedzieli na najczęściej zadawane pytania. Wystarczy przeczytać ich odpowiedzi, a dowiesz się wielu przydatnych wskazówek i sztuczek!

Najbardziej odpowiednia lokalizacja dla Twojego ogrodu zimowego zależy od jego wykorzystania. Pokój po północnej stronie domu będzie podczas gorących miesięcy ulgą od upałów. Jednak jesienią i zimą może być w nim naprawdę chłodno, szczególnie, jeśli nie chcesz go ogrzewać. Wschodnia strona pozwoli Ci rankiem złapać dużo słońca. To idealny wybór, jeśli w swoim ogrodzie zimowym będziesz jeść śniadania. Jeśli chcesz cieszyć się słońcem w ogrodzie zimowym po pracy, orientacja na zachód jest idealna. Strona południowa jest z kolei niekwestionowanym zwycięzcą całorocznego użytkowania ogrodu zimowego. Aby w lecie to pomieszczenie się zbytnio nie nagrzewało, warto pomyśleć o roletach lub zasłonach.
Wybieraj spośród elementów drewnianych, aluminiowych czy plastikowych – ogród zimowy możesz stworzyć wedle swoich własnych upodobań! Bardzo popularne jest drewno, szczególnie drewno klejone. Nie znajduje się ono w jednym kawałku, ale jest klejone z cienkich desek. W ten sposób jego belki wytrzymują większe obciążenie. Ponadto drewno doskonale izoluje. Jedyną jego wadą jest to, że nie jest szczególnie odporne na warunki atmosferyczne – a także potrzebuje sporo opieki!

Ogród zimowy, dla którego bazą jest aluminium, sprawia wrażenie przestrzennego i lekkiego. Meble o stalowej konstrukcji są stosunkowo niedrogie, jednak z uwagi na swoją masę nie powinny być stosowane w ogrodach zimowych.

Życzymy Ci wiele radości z projektowania i dekorowania ogrodu zimowego! Podziel się z nami swoimi pomysłami na wyposażenie wnętrz i odkryj, co przygotowaliśmy dla Ciebie na WestwingNow!