Zwrot gratis
100-dniowe prawo zwrotu
moodboard kolorów w pokoju gamingowym

Pokój gamingowy to miejsce, które rządzi się swoimi prawami. Jest miejscem specyficznym nie tylko ze względu na swój wystrój wnętrza. To właśnie tutaj każdy gracz może zrelaksować się i przenieść w świat questów, huntów i expienia. Niezależnie od tego, czy jest to hobbystyczna gra samemu, ze znajomymi, czy streamowanie dla szerokiego grona odbiorców – gaming room powinien być przede wszystkim klimatyczną i wygodną przestrzenią, w której gracz będzie mógł całkowicie odciąć się od świata rzeczywistego i przeżyć historię wraz ze swoim bohaterem.

Co wyróżnia pokój gamingowy?

Pokój gamingowy to najczęściej oddzielne pomieszczenie, zarezerwowane tylko i wyłącznie dla gracza i uniwersum z jego ulubionych gier. Rzadko kiedy jest to wcześniej zaplanowany, dodatkowy pokój. Najczęściej jednak inna przestrzeń zostaje poddana specjalnemu przearanżowaniu np. piwnica w domu lub suterena.

W zależności od tego, jakiego typu graczem jest właściciel pokoju – wystrój wnętrz i rodzaj mebli może się różnić. Z oczywistych względów w centrum całego pokoju znajduje się stanowisko do gry – biurko, fotel i niezbędny sprzęt. Dekoracje odgrywają tu ważną rolę, ponieważ budują klimat i odzwierciedlają gamerskie upodobania właściciela. Oświetlenie również zaliczane jest do specyficznych – nie może przeszkadzać w trakcie gry, ale nikt nie chciałby przesiadywać w ciemnej jaskini.

Gaming room – total must have

Niezbędnymi elementami w każdym pokoju gamingowym jest:

 • Sprzęt – bez względu na to, czy jest to konsola, komputer, laptop, tablet i tym podobne, sprzęt na pewno będzie zajmował honorowe miejsce w pokoju.
 • Biurko – to na nim gracz trzyma równie cenne peryferia gamingowej skrzyni – monitory, mysz, klawiatura, kamera, mikrofon. Takie biurko powinno być przestronne oraz solidne, a także designem być dopasowane do charakteru całego pokoju.
 • Krzesło – specjalne krzesło gamingowe to must have. To w nim gracz będzie spędzał od kilku do kilkunastu godzin w ciągu całego dnia.
 • Kanapa lub fotel – w przypadku graczy konsolowych kanapa lub fotel zapewniają odpowiednią odległość od dużego telewizora, a dodatkowo mogą spełniać swoją funkcję nie tylko jako miejsce do grania.
 • Telewizor – jest wręcz nierozłączony z konsolą do gry. Może wisieć na ścianie lub stać na komodzie, konsoli, regale lub na specjalnej szafce RTV.
 • Półki, regały, szafki – niezbędna przestrzeń do przechowywania. Zaczynając od drobnych rzeczy takich, jak przybory do sprzątania, gadżety, kilometry kabli i adapterów, przez dodatkowy sprzęt, czwartą parę słuchawek, aż po wystawione edycje kolekcjonerskie gier lub figurek. Wszystko to potrzebuje swojego miejsca.

Ładuj… – jak urządzić pokój gracza w 5 krokach?

Zabierając się za aranżację pokoju gamingowego, trzeba w pierwszej kolejności przystosować pomieszczenie.

 1. Tak samo, jak w przypadku siłowni w domu, jeśli istnieje taka możliwość, warto pomyśleć o wygłuszeniu ścian, aby okrzyki radości po wygranym meczu nie rozchodziły się i nie zakłócał spokoju innych domowników.
 2. Istotną kwestią w rozplanowaniu gaming roomu jest obecność okien. Pokój gamingowy idealnie spełnia swoje funkcje w pomieszczeniach, w których brakuje okien, dlatego najczęściej sprawę tą załatwia aranżacja garażu, piwnicy lub sutereny.
 3. Biurko i znajdujące się na nich ekrany lub telewizor nie mogą być ustawione przy oknie bądź naprzeciwko niego, ponieważ w obu przypadkach światło będzie skutecznie utrudniało grę. Ta sama zasada dotyczy również sztucznego oświetlenia.
 4. Wbrew pozorom kolor ścian również ma znaczenie. Najlepiej prezentować się będą ciemne farby np. szmaragdowe lub kobaltowe. Natomiast odradza się wybierania obecnie popularnych pastelowych odcieni.
 5. Dekoracje mają za zadanie wypełnić przestrzeń gaming roomu oraz nadać mu ostatecznego charakteru. Wśród dekoracji można znaleźć między innymi kolekcjonerskie figurki, plakaty, obrazy, gadżety, mapy oraz podkładki na biurko. Te drobne elementy wystroju wnętrza tak naprawdę budują cały klimat, w którym gracz będzie czuł się swobodnie, a przyjemność płynąca z grania będzie jeszcze większa.

Kup naszą aranżację

Odkryj też nasze pomysły na warsztat, kamper w środku i zobacz, jak urządzić mały domek letniskowy.

Cel… – pokój gamingowy i meble

 1. Biurko

  Wiele biurek gamingowych posiada regulowaną wysokość, przestronną powierzchnię blatu, korytka porządkujące okablowanie oraz miejsce na umieszczenie taśm LED lub neonów. W wariantach designu i materiałów, z jakich są wykonane biurka, można przebierać do woli, ale jest także opcja personalizacji np. kupno blatu z oryginalną grafiką wypalaną w drewnie.
 2. Fotel

  Dobranie odpowiedniego fotela jest kluczowe do utrzymania kręgosłupa w dobrej pozycji, zdrowych oczu oraz zapewniania sobie wygody w trakcie kilkugodzinnych sesji. Źle dobrany fotel może powodować bóle pleców, nóg lub rąk. Fotel gamingowy w odróżnieniu od standardowych krzeseł wspomaga plecy i kark poprzez ułożenie poduszek wymuszających odpowiednią postawę. Tak samo jak w przypadku biurek, fotele gamingowe dostępne są w przeróżnych kombinacjach kolorystycznych, ale na życzenie gracza mogą zostać dostosowane pod jego wymagania.
 3. Sofa

  Będąc graczem konsolowym, najlepszym wyborem jest kanapa, która będzie wygodnym miejscem do gry i do oglądania filmów. W zestawie ze stolikiem i podnóżkiem będzie równocześnie stanowiskiem gamerskim, jak i miejscem spotkań towarzyskich. Dodając do tego wygodne pufy, nastrojowe oświetlenie oraz dekoracje powstaje wymarzony chill room.

Pal! – pokój gamingowy i sprzęt

Bez sprzętu pokój gamingowy nie miałby prawa bytu. Oprócz głównego centrum dowodzenia warto zadbać o dodatkowe rzeczy, które mogą mieć wpływ na samą jakość gry.

Dla graczy pecetowych głównymi akcesoriami są mysz i klawiatura. Klawiatura powinna być mechaniczna, ponieważ dzięki temu jest responsywna i szybko rejestruje każde kliknięcia. Dodatkiem podkręcającym wizualną atrakcyjność jest podświetlanie RGB i możliwość samodzielnego programowania profili kolorystycznych.

Mysz gamingowa jest znacznie dokładniejsza od zwykłej myszy, a to dzięki czułym sensorom. Posiada programowalne przyciski, ma nowoczesny wygląd i także jest podświetlana. W zależności od preferencji gracza, mysz gamingowa może być specjalnie dociążana, aby zapewnić tym jeszcze większą precyzję. Zajmując się graniem bardziej zawodowo niż hobbystyczne, należy pamiętać o dobrej kamerze i mikrofonie. Im lepszy sprzęt do streamingu, tym większa szansa na zyskanie większego grona odbiorców.

Obalamy mit gamingowej jaskini

Kilkadziesiąt lat temu kilkugodzinne granie kojarzone było z siedzeniem w ciemnych, zamkniętych pokojach, niczym w jaskini lub lochu. Na szczęście współcześnie mit ten nie ma swojego potwierdzenia, ponieważ na ratunek przybyły światła LED i kolorowe neony.

Przyciemnione, ale kolorowe pokoje od razu kojarzone są z gaming roomem. Gracze bardzo często aranżują cały pokój pod jeden kolor. Możliwości do tego jest naprawdę wiele, ale najczęściej wybieranymi są taśmy LED i panele naścienne. Przy całym sprzęcie, który tam pracuje, nie trzeba martwić się o jeszcze większe rachunki za prąd – LEDy są energooszczędne!

Gra w trybie ekonomicznym – stanowisko w salonie

Jeśli nie masz możliwości zagospodarowania oddzielnego pomieszczenia pod pokój gamingowy, stanowisko w salonie będzie wystarczające. To przede wszystkim dużo wygodniejsze i ekonomiczne ułatwienie dla graczy konsolowych. W przypadku graczy komputerowych, biurko najlepiej ustawić w miejscu naturalnie najciemniejszym, z dala od okien.

Pokój gamingowy już urządzony? Podejmując się aranżacji piwnicy, sutereny lub garażu, dołącz do klubu Westwing. Dzięki temu odkryjesz niecodzienne rozwiązania dla nietypowych pomieszczeń.