Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!
Mała czarna kuchnia dla singla z marmurowym blatem i naczyniami kuchennymi

Potrzebuje jej student, kawaler i singielka – przedstawiamy kuchnię idealną dla jednego mieszkańca! Ten rodzaj kuchni znajduje się zazwyczaj w niewielkim, jednopokojowym mieszkaniu, w którym często jest miejsce tylko na aneks. W tej sytuacji można zapomnieć o dużej wyspie kuchennej i rzędach pojemnych szafek! W kuchni dla singla są potrzebne wielofunkcyjne rozwiązania, dzięki którym nie musisz rezygnować z miejsca do gotowania, niezależnie od wielkości mieszkania. Dziś podpowiemy Ci, czego nie może w niej zabraknąć zabraknąć i jak możesz sprawić, aby była funkcjonalna i jednocześnie piękna. Zainspiruj się naszymi kreatywnymi pomysłami i spraw, aby kuchnia dla singla była funkcjonalna i modna! 

Kuchnia dla singla: mała, ale stylowa

Bez względu na to, czy mieszkasz sam lub sama, czy też z całą rodziną, zawsze potrzebujesz kuchni. To pomieszczenie jest niezbędę, kiedy chcesz zaspokoić swój głód lub zaprosić przyjaciół na kolację. Zaproszenie bliskich osób na wspólny posiłek jest zawsze świetnym pomysłem – niezależnie od okazji!   

Czy przez to, że mieszkasz w niewielkim mieszkaniu, nie chcesz zapraszać do swojej kuchni znajomych? A może w ogóle nie posiadasz kuchni, bo jako singiel jadasz na mieście i nie masz ochoty gotować? Przemyśl to jeszcze raz – kuchnia jest często sercem całego domu, pozwala ograniczyć pieniądze wydawane na jedzenie na mieście i sprawia, że możesz zaproponować swoim znajomym niezwykły wieczór pełen gotowania i smakowania wspólnie przygotowanych potraw. 

Na pierwszy rzut oka niewielka płyta grzewcza z dwoma palnikami może nie wystarczyć na przygotowanie skomplikowanego, 5-daniowego menu, ale nie daj się zwieść. W rzeczywistości ugotowanie smacznego dania często jest łatwiejsze niż się nam wydaje! Pyszny, prosty makaron jest zawsze świetnym pomysłem. 

Podpowiadamy: Jeśli dwa palniki to dla Ciebie za mało, powiększ swoja kuchnię o dodatkową płytę grzewczą. Wtedy na pewno nie zabraknie Ci miejsca do gotowania! 

Czego nie może zabraknąć w kuchni dla singla? 

Kuchnia dla singla zazwyczaj jest wyposażona w lodówkę i kuchenkę z dwoma palnikami. Takie wnętrze powinno mieć minimum metr szerokości, żeby można było wygodnie z niego korzystać. Małe kuchnie jednak nie muszą ograniczać się do podstawowego wyposażenia i można rozbudować je o kolejne elementy. To, jakich urządzeń elektrycznych potrzebujesz, zależy od Twoich osobistych preferencji. Rano lubisz przygotowywać koktajl lub nie możesz się obejść bez robota kuchennego? Pomyśl o tym, które urządzenia kuchenne są dla Ciebie absolutną koniecznością – i nie rezygnuj z nich w swojej niewielkiej kuchni! Uwierz, że kuchnia dla singla może zapewnić pełną przyjemność z gotowania. 

Wskazówka: W kuchni dla singla polecamy zamontowanie szafek ściennych i półek, w których możesz przechowywać talerze, kubki i jedzenie, a jednocześnie nie zajmują one dodatkowego miejsca. 

Potrzebujesz więcej miejsca do przechowywania? Nie ma problemu! Wózek kuchenny lub mała szafka bufetowa mogą Ci pomóc. Dzięki nim stworzysz dodatkowe miejsce na ekspres do kawy lub kuchenkę mikrofalową. 

Kuchnia dla singla, ale nie tylko

Kuchnia dla singla to nie tylko propozycja dla studentów. Małe kuchnie są również odpowiednie do biura. Ich wyposażenie jest całkowicie wystarczające, aby pracownicy mogli przygotować kawę lub herbatę i chwilę odpocząć. Również domy wakacyjne lub mieszkania starszych osób mogą być zaaranżowane na wzór kuchni dla singla. 

Kuchnia dla singla: projekty 

Kuchnia dla singla powinna być przede wszystkim funkcjonalna, ale też piękna. Projekty kuchni dla singla są dostępne nie tylko w ponadczasowej bieli, ale także w świeżych kolorach, które dodają mieszkaniu stylu. Jest to kwintesencja nowoczesnego designu w Twoim domu. Jeśli chcesz dodatkowo odświeżyć swoją kuchnię, umieść pod szafką wiszącą listwę świetlną wykonaną z diod LED! W ten sposób uzyskasz odpowiednie światło do gotowania, a jednocześnie stworzysz ciekawą oprawę dla pomieszczenia! Kuchnia dla singla może mieć zastosowanie w wielu przestrzeniach, od mieszkań studenckich do biur – i za każdym razem wyglądać bardzo szykownie!