Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!
Salon w naturalnych kolorach

W czasie studiów lub po ukończeniu szkoły chcemy zamieszkać poza domem. Wyprowadzamy się z domu rodzinnego i rozpoczynamy nową przygodę. Ponieważ często brakuje pieniędzy na własne lokum, wielu młodych ludzi decyduje się na wynajmowane mieszkanie. Jeśli w ogóle nie lubisz mieszkać samemu lub chcesz dzielić nowy dom ze swoim najlepszym przyjacielem, taka opcja to doskonałe rozwiązanie. Wspólne mieszkanie nie musi być nudne. Stwórz przytulną atmosferę! Nasi eksperci od aranżacji wnętrz udzielą Ci cennych wskazówek.

Podstawowe zasady aranżacji wynajmowanego mieszkania

 1. Znajdź wspólny styl! Oczywiście możesz zaaranżować swój pokój w zależności od własnych upodobań. Aby jednak koncepcja była wspólna w pokojach wszystkich mieszkańców wynajmowanego mieszkania, należy wypracować między sobą kompromis w zakresie aranżacji pomieszczeń. Dzięki temu stworzycie oazę dobrego samopoczucia i sprawicie, że wasze otoczenie będzie wyglądało mniej chaotycznie.
 2. Zachowaj porządek! Dotyczy to zarówno klasycznego chaosu na przedpokoju, jak i rzeczy, które poniewierają się po mieszkaniu. Wybierz meble, dzięki którym oszczędzisz miejsce i wynajmowane mieszkanie będzie uporządkowane na dłuższy czas. Wspólna szafa na buty w strefie wejściowej lub metalowa półka z pudełkami na drobiazgi umieszczona w salonie wprowadzą ład i porządek we wspólnym mieszkaniu.
 3. Przed rozpoczęciem aranżacji wspólnego mieszkania zrób bilans. Jakie meble posiadasz Ty, a jakie posiadają Twoi współlokatorzy? Czego brakuje? Przy niewielkim nakładzie pracy stworzysz jednolity obraz całościowy bez konieczności kupowania nowych mebli. Różne szafy i komody z podobnymi uchwytami wyglądają znacznie bardziej jednorodnie.

5 wskazówek organizacyjnych dotyczących kuchni we wspólnym mieszkaniu

 1. Jeśli chcesz by Twoje jedzenie w lodówce pozostało nietknięte, oznacz je małymi, kolorowymi karteczkami. W ten sposób współlokatorzy będą wiedzieli, które produkty są Twoje i nie będą z nich korzystać.
 2. Małe pudełko lub metalowy koszyk zapobiegną rozsypywaniu się przypraw w szafkach. Dzięki temu będziesz je mieć zawsze pod ręką bez konieczności przeszukiwania wszystkich szafek podczas gotowania.
 3. Zorganizuj przestrzeń do przechowywania! Połącz modułową lodówkę z otwartą półką, w której z łatwością przechowasz kuchenkę mikrofalową. Akcesoria kuchenne, takie jak łyżki do zupy, chochle czy szpatułki wyglądają stylowo umieszczone na blacie.
 4. Ogólnie rzecz biorąc, wszystko, co znajduje się we wspólnej kuchni powinno być zawsze odkładane na miejsce, aby nie utrudniać gotowania współlokatorom. W ten sposób unikniecie nerwowego poszukiwania talerzy i sztućców. Porządek w szufladzie stworzysz dzieląc jej przestrzeń specjalnymi podziałkami. W ten sposób zapobiegniesz również wypadaniu garnków z szafek.
 5. Wyrzucanie śmieci, choć uciążliwe, jest nierozłączną częścią życia codziennego we wspólnym mieszkaniu. Wyjmowane pojemniki doskonale nadadzą się do przechowywania śmieci w kuchni przed ich wyniesieniem. Wybierz takie, które można schować do szafek. 

Tych rzeczy nie może zabraknąć w żadnym wynajmowanym mieszkaniu

Wynajmowany pokój na poddaszu
 • Wskazówka 1: Stwórz przytulne miejsce, w którym poczujesz się dobrze i odpoczniesz. Światło odgrywa tu kluczową rolę. Lampy i ozdobne świece oświetlą wspólne mieszkanie i stworzą w nim przytulną atmosferę.
 • Wskazówka 2: Wykorzystaj rośliny do aranżacji wspólnego mieszkania. Kwiaty cięte wprowadzą do pomieszczenia świeżość. Masz zbyt mało miejsca na rośliny lub masz inną wizję? Umieść wiszące rośliny na suficie, a wspólne mieszkanie będzie wyglądać stylowo.
 • Wskazówka 3: Puszyste i przytulne tekstylia to must-have! Wybierz wełniane koce, poduszki dekoracyjne i dywany w różnych wzorach wykonane z różnych materiałów, a sprawisz, że Twoje wspólne mieszkanie stanie się jeszcze bardziej komfortowe i przytulne.
 • Wskazówka 4: Nie masz ochoty na malowanie ścian, ale nie chcesz, żeby Twoje ściany prezentowały się zbyt surowo? Powieś plakaty i stylowe czarno-białe fotografie, a zapewnisz różnorodność we wspólnym mieszkaniu

Dodatkowa wskazówka: Jak sprawić, by małe pomieszczenia stały się praktyczne? Pokój we wspólnym mieszkaniu jest mały, ale łóżko i biurko to konieczność. Z piętrowym łóżkiem praktycznie zaaranżujesz swój pokój we wspólnym mieszkaniu i nie będziesz musiał radzić sobie bez biurka.

Z naszymi wskazówkami nie tylko pięknie zaaranżujesz wynajmowane mieszkanie. Będziesz również czerpać przyjemność ze wspólnego mieszkania. W Westwing znajdziesz piękne elementy wyposażenia wnętrz i akcesoria dekoracyjne, dzięki którym sprawisz, że Twój pokój będzie idealny!