Ogród ze ścieżką do domku ogorodwego

Domek ogrodowy to miejsce do przechowywania kosiarki, łopaty czy grabi. Pomieści wiele narzędzi i akcesoriów ogrodowych, chroniąc je przed wiatrem i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Ale nie tylko! Domek ogrodowy może być również przytulnym miejscem do spędzania letnich bądź chłodnych wieczorów.

Czy tak jak my nie możesz doczekać się przyjemnych wieczorów w środku upalnego lata? Odkryj, jak przy pomocy porad naszych specjalistów od aranżacji wnętrz możesz urządzić swój domek ogrodowy i razem z Westwing odmień go w prawdziwie czarujące miejsce!


Mój ogród to arcydzieło, którego powstanie wymagało zarówno czasu, jak i miłości


– Claude Monet

Nowoczesna aranżacja domku ogrodowego

Domek ogrodowy nie tylko jest atrakcyjnym miejscem w Twoim ogrodzie, ale także zapewnia mnóstwo przestrzeni na narzędzia ogrodowe oraz miłe pogawędki z przyjaciółmi. Zatem jeśli Twój ogród jest pokaźnych rozmiarów, domek wspaniale go ozdobi! W przypadku mniejszych ogrodów, wybierz specjalnie zaprojektowane domki oferujące sporo miejsca do przechowywania.

Domek ogrodowy jako doskonałe miejsce do przechowywania

Domki ogrodowe czasem pełnią rolę szopy i z łatwością mieszczą narzędzia. Zimą, stanowią idealne miejsce do przechowywania mebli ogrodowych. Zabawki dziecięce, takie jak samochodziki czy też piaskownice również mogą znaleźć swoje miejsce w domku ogrodowym. Jeśli chcesz zaaranżować wnętrze swojego domku w sposób praktyczny, powinieneś zwrócić uwagę na pewne elementy. Po pierwsze, podłoga nie powinna być wykonana z drewna, a raczej z płytek czy wykładziny o gładkiej teksturze. Po drugie, na ścianach swojego domku umieść liczne haki. Zawieszając na nich łopaty i miotły zyskasz dodatkowe miejsce do przechowywania. Po trzecie, rozważ założenie instalacji elektrycznej. Wówczas z łatwością uruchomisz w nim również kosiarkę.

Komfortowe użytkowanie i przytulna atmosfera w Twoim domku ogrodowym

Poza szopami na narzędzia istnieją również atrakcyjne domki ogrodowe przeznaczone do codziennego użytku. Tego typu domki są wykonane głównie z litego drewna, tworzywa sztucznego lub metalu. Niestety często brakuje w nich przytulnej atmosfery. Droższe modele domków ogrodowych posiadają nawet małą werandę lub piętro, na które dostaniesz się przy użyciu drabiny. Takie piętro może być wykorzystywane przez dzieci jako miejsce na wakacyjny nocleg w gronie przyjaciół. Aby nadać charakteru swojemu domkowi w ogrodzie, wyposaż go w drewniane krzesła i futrzane akcesoria. W ten sposób stworzysz przytulną atmosferę i uczynisz jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem w ogrodzie. Przebywanie w nim będzie czystą przyjemnością!

5 wskazówek dotyczących aranżacji domku ogrodowego

Chciałbyś urządzić swój domek ogrodowy, ale potrzebujesz pomocy w jego aranżacji? Doskonale trafiłeś! W Westwing przedstawiamy przegląd najistotniejszych elementów, kluczowych przy aranżacji domku ogrodowego. W pięciu krokach przemienisz starą szopę na świetnie zaaranżowany domek ogrodowy!

Poniżej przedstawiamy 5 wskazówek, dzięki którym z łatwością go urządzisz:

  • Zastanów się, do czego będzie służył Twój domek. Czy stanowić będzie wyłącznie miejsce do przechowywania narzędzi i mebli ogrodowych? A może chciałbyś urządzić swój domek ogrodowy w nowoczesny sposób i przemienić go w przytulne miejsce do spędzania letnich wieczorów w gronie najbliższych? Jeśli chcesz wykorzystać swój dom zarówno do przechowywania, jak i do spędzania tam czasu, podziel jego przestrzeń na dwie odrębne części. To rozwiązanie jest szczególnie praktycznie w przypadku małego domku letniskowego z niewielką ilością miejsca.
  • Upewnij się, że Twoim domku ogrodowym jest wystarczająco dużo półek i haków. Dzięki temu zapewnisz stałe miejsce narzędziom i akcesoriom ogrodowym. Jeśli dodatkowo chcesz miło spędzać czas w swoim domku, zadbaj o to, by większość akcesoriów i narzędzi była pochowana w szafach. Dzięki temu Twój domek stanie się przytulny i komfortowy. 
  • Aby zapewnić wygodny dostęp do wszystkich narzędzi, poukładaj je według konkretnych kategorii. Małe elementy przechowuj w praktycznych pudełkach.
  • Rozmieszczanie narzędzi i akcesoriów rozpocznij od rzadko używanych rzeczy. Pamiętaj, aby wszystko, czego często używasz było łatwo dostępne.
  • Wyrób nawyk odkładania rzeczy na swoje miejsce. Dzięki temu unikniesz bałaganu i łatwo zlokalizujesz to, czego potrzebujesz.

Urządź swój domek ogrodowy tak, by zyskał na atrakcyjności

Domek ogrodowy może być stylowo udekorowany i dzięki temu stanowić spójny element Twojego ogrodu. Pomaluj swój domek na odpowiedni kolor, a nadasz ogrodowi indywidualnego charakteru. 

Wskazówka: W przypadku wszystkich domków ogrodowego należy zawsze upewnić się, że są one wystarczająco chronione przed warunkami atmosferycznymi. Zaimpregnuj drewniane elewacje, aby zabezpieczyć je przed wilgocią i słońcem. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się pięknym domkiem przez długie lata!

Małe okiennice na zewnętrznej fasadzie domku ogrodowego będą dodawać mu przytulności. Wzbogać jego wygląd, stawiając wygodną ławeczkę i dekoracyjne donice przy wejściu. Jeśli Twój domek ogrodowy jest wystarczająco duży, wykorzystaj hamak by stworzyć wygodne miejsce do odpoczynku. Udekoruj go lampkami dekoracyjnymi lub latarenkami, a wieczorami poczujesz się tam wyjątkowo. Takie oświetlenie nie tylko stanowi doskonałą dekorację domku ogrodowego, ale także pozwoli Ci komfortowo przebywać na zewnątrz do późnej nocy w ciepłe letnie wieczory.

Możesz dostosować elewację domku ogrodowego do elewacji domu. Jeśli użyjesz tego samego stylu, będzie on wyjątkowy i podkreśli spojność całej aranżacji.