Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Biały namiot typu tipi z poduszkami w środku

Chyba każdy z nas jako dziecko miał taki okres w swoim dzieciństwie, że budował bazy! Nie było nic lepszego niż koc narzucony na dwa krzesła, a w środku pełno poduszek i nasze ukochane zabawki. Wówczas, można było obmyślać strategie nowo założonego klubu! W dzisiejszych czasach, mamy dostęp do pięknych tkanin i materiałów, dlatego też warto sprawić by domowy namiot dla dzieci pasował do wnętrza ich pokoju!

Dekoracja dziecięcego pokoju

Każde dziecko uwielbia zabawy w różnego rodzaju domkach, namiotach czy bazach. Maluchy chowają się pod stół albo stworzone przez nas w domowych warunkach przytulne bazy z koców oraz poduszek. Szkoda tak stworzony kącik, chować po zakończonym dniu i kolejnego dnia budować na nowo. Co powiesz na dziecięcy namiot pasujący do stylu każdego pomieszczenia? Wszystko zależy od Ciebie! Może on nie tylko stanowić wspaniałą dekorację, ale również być rzeczą, wpływająca na rozwój naszej pociechy. Taki namit zyska jeszcze większą wartość, gdy zrobisz go własnoręcznie.

DIY tipi dla Twojej pociechy

Tipi, czyli rodzaj prostego namiotu wywodzącego się z kultury Indian z Ameryki Północnej, współcześnie stał się istnym wnętrzarskim przebojem. Jest popularną dekoracją i przede wszystkim miejscem zabaw w pokojach dziecięcych. Oczywiście popyt rodzi podaż dlatego też ceny namiotów bywają bardzo wysokie. Jednak, zamiast kupować, możesz tipi szybko i tanio zrobić namiot dla dzieci samemu! Wystarczy kilka rzeczy i odrobina kreatywności. Do dzieła!

Czego potrzebujesz

 • Dwie obręcze tamborka (jedna mniejsza druga większa)
 • Szpula z grubą włóczką w dowolnym kolorze
 • Materiał na namiot (kształt prostokąta; jego wielkość zależy od wielkości namiotu jaką chcemy uzyskać)
 • Dekoracje które doczepisz do namiotu na przykład małe złote gwiazdki

Namiot dla dzieci – przewodnik krok po kroku

 1. Krok

  Na obręcz tamborka nawlecz materiał. Utnij trzy równej długości sznureczki z włóczki. Ich optymalna długość to 15 cm.

 2. Krok

  Następnie, przywiąż supełkami sznureczki do mniejszej obręczy w równych odstępach, tak by po złączeniu ich razem utworzyły stożek. Będzie to mocowanie, które doczepisz do haka na ścianie, tak by namiot mógł bez sztalugi wisieć.

 3. Krok

  Następnie włóż mniejszą obręcz w większą i zaciśnij tamborek. Zawieś namiot na haku. Jeśli zastosowałeś gładką tkaninę możesz udekorować namiot tak by pasował do Twojego własnego stylu.

 4. Krok

  Gotowe! A teraz czas na zabawę!

Najlepszy prezent dla rodzica to szczęśliwe dziecko

Nie ma nic piękniejszego niż uśmiech Twojego dziecka. W dzisiejszych czasach często zadajemy sobie pytanie – co kupić, aby zobaczyć wspomniany uśmiech na twarzach bliskich? Często jest to niemałe wyzwanie, bo żyjemy w świecie przesytu. Niektóre domy są wręcz przeładowane przedmiotami. Problem ten dotyczy również (a może głównie) pokoi dziecięcych, gdzie zabawek często jest po prostu za dużo, a jego mieszkańcy nawet nie są w stanie się wszystkim nacieszyć. Postaw więc na coś co możesz wykonać samemu i coś co pobudzi wyobraźnię Twojego malucha. Własnoręcznie wykonany namiot dla dzieci będzie prezentem na lata!