Pokój z różowym fotelem i stolikiem pomocniczym oraz obrazkami na zielono-białej ścianie.

W pewnym momencie oczekiwania na Twoje maleństwo, rozpoczynasz dekorację pokoju dla niego. Podobnie, kiedy to Twój maluszek zaczyna rosnąć jak na drożdżach i trzeba dostosować wyposażenie pomieszczenia do wieku Twojego potomka. Wtedy, warto skupić się nie tylko na pięknych meblach, ale również na dekoracjach, również tych ściennych. Bo to dzięki obrazom i plakatom tworzysz atmosferę i klimat tego pomieszczenia. Dodatkowo, dekoracje te, są także bardzo proste do zmiany, gdy właśnie Twoje dziecko podrośnie lub po prostu zmienisz koncepcję na wystrój. A ponadto, obrazki do pokoju dziecięcego tworzą przytulną oazę dobrego samopoczucie wśród najmłodszych. Zainspiruj się pomysłami i do dzieła!

Motywy dekoracji pokoju dziecięcego

Zdjęcia i obrazki na ścianach w pokojach najmłodszych, dostarczają nam informacji o samych mieszkańcach tych przestrzeni, w szczególności o ich zainteresowaniach i preferencjach. A każdy taki osobisty motyw, będzie stanowić piękny dodatek do wyposażenia pokoju dziecka. A gdy Twoje dzieci wejdą w okres nastoletniego buntu, w prosty sposób możesz zmienić plakaty i obrazy w pokoju, na rzecz nowych zainteresowań i idoli.

Malowidła ścienne w dziecięcym pokoju, nie tylko służą jako ozdoba, ponieważ jednocześnie pobudzają one wyobraźnię oraz kreatywność malucha. Dzięki kolorowym motywom, abstrakcyjnym kształtom i wyraźnym bohaterom, wprowadzasz indywidualność do dziecięcego raju. Obrazy w pokoju dziecięcym, poprzez swoje jasne barwy wprowadzają miły i delikatny akcent. A rysunki przedstawiające zwierzęta czy naturę nadają wnętrzu wyrazu.

Obrazki w pokoju dziecięcym możemy przymocować w formie plakatu lub jako zdjęcia oprawione w ramkę. Jako element dekoracyjny, plakaty w pokoju dziecięcym są szczególnie odpowiednie, ponieważ można je bez problemu zintegrować z odpowiednim stylem wyposażenia domu  i warunkami przestrzennymi. Modnym i uroczym pomysłem są delikatne rysunki, gdzie wkomponowane jest imię dziecka. Łącząc je z pastelowymi kolorami, nadają wnętrzu przytulny klimat.

Obrazki do pokoju dziecięcego dla dziewczynki

Prawie każda dziewczynka, marzy by zostać baletnicą, weterynarzem lub wielką gwiazdą. A dzięki cudownym zdjęciom i plakatom z WestwingNow, stworzysz wspaniały świat marzeń dla swoich dzieci w ich własnym pokoju.

Obrazki do pokoju dziecięcego dla chłopca

Odważni obrońcy smoków, małe łobuziaki lub zdolni, przyszli piłkarze – każdy z nich chce mieć swoich ulubionych bohaterów w swoim pokoju! Nasi eksperci wybrali kilka najlepszych motywów, które możesz wykorzystać do dekoracji w chłopięcym pokoju!

Zdjęcia jako obrazki do pokoju dziecięcego

Dekoracje ścienne w postaci różnych zdjęć, sprawią, że pokój dziecięcy wygląda o wiele bardziej kolorowo, wesoło i zachęcająco do zabawy. Zawórno małe łobuziaki, jak i prawdziwe księżniczki stworzą w swoim pokoju własne imperium, w którym czuć się będą swobodnie i bezpiecznie. Co powiesz na dziką mieszankę motywów i kolorów na ścianie?

Aby obrazy tworzyły harmonijną całość, ważne jest ich ustawienie na ścianie. Aby Twój kolaż nie był nudny, wyobraź sobie biegnącą w poprzek ściany linię i układaj wzdłuż niej zdjęcia. Zawieś je jednak tak, by nie były one w jednej, tej samej linii. Doczepiaj fotografie, jedną wyżej, drugą niżej Twojej wymyślnej kreski.

Również regularna zmiana orientacji ramek sprawi, że całość będzie ekspresyjna, ale jednocześnie jednolita. Spowoduje to rozluźnienie całego obrazu, jednak mimo to zapewni mu swoistą prawidłowość w rozmieszczeniu zdjęć.

Coś dla kreatywnych. Stwórz sam wieszak na zdjęcie do pokoju dziecięcego. Wystarczy brązowy sznurek (może być z juty) oraz drewniane spinacze do bielizny. Przewieś sznurek po całej szerokości pokoju i zaczep zdjęcia właśnie o klamry. Jest to piękna i naturalna dekoracja. Pasować będzie do każdego motywu przewodniego w pokoju!