Dekoracja do łazienki z czerwonymi detalami

Zmień swoją łazienkę w prawdziwą oazę spokoju! Kwiaty do łazienki nie tylko pięknie wyglądają, ale także wprowadzają cudowny klimat w pomieszczeniu. Przed stworzeniem łazienkowej dżungli, zwróć uwagę, że nie wszystkie kwiaty lubią wilgoć oraz brak światła. Przygotowaliśmy przewodnik, w którym dowiesz się, którzy z naszych zielonych przyjaciół dobrze poczują się w Twojej łazience! 

Najlepsze kwiaty do łazienki

Jeśli posiadasz dużą i dobrze oświetloną (szczególnie światłem dziennym) łazienkę, nawet pospolite rośliny domowe mogą znaleźć w niej swoje miejsce. Niestety, większość posiadanych przez nas łazienek jest nieco mniejsza, a oświetlenie nie jest w stanie zapewnić roślinie optymalnych warunków do rozwoju. Poniżej przedstawiamy rośliny, które sprawdzą się w tych trudnych warunkach. 

Top 5 roślin do łazienki

 1. Storczyki

  Storczyki czują się dobrze w ciepłych, a wręcz tropikalnych i wilgotnych miejscach. Za pomocą klasycznej bieli, zieleni bambusa i właśnie kwiatom storczyka. W ten prosty sposób, możesz zmienić swoją łazienkę w azjatyckie spa! 
 2. Paproć

  Paproć uwielbia tropikalne, wilgotne temperatury i kwietnie w zacienionych miejscach. Dzięki temu idealnie nadaje się do wykorzystania jako roślina łazienkowa. Następuje tu prosta zależność – im większa paproć, tym więcej wilgoci potrzebuje. Postaw ją na podłodze lub powieś w wiszącym koszu. Gwarantujemy egzotyczny klimat! 
 3. Aloes

  Aloes kojarzy się z oznaką zdrowia i piękna. Może być on stosowany przez człowieka, zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie, ale także właśnie jako dekoracja w łazience. Wysoki poziom wilgotności powietrza sprawia, że nie musisz go podlewać. A jego wiecznie zielone gałązki wprawią Cię w błogi stan podczas każdej kąpieli. 
 4. Dieffenbachia

  To klasyk wśród dekoracji łazienkowych, ponieważ są mało wymagające w kwestii pielęgnacji, cenią sobie wilgoć i ciepło. Jednakże potrzebują światła. Dlatego, umieść doniczkę z rośliną blisko okna lub żarówki emitującej światło UV. 
 5. Epipremnum złociste 

  Jest to gatunek wieloletnich, wiecznie zielonych pnączy, które możesz umieścić w nawet bardzo ciemnej łazience. W zależności od rodzaju rośliny, możesz umieścić je w koszu na podłodze lub widzące na ścianie. Ta opcja z pewnością oszczędzi miejsce w Twojej łazience. 

Alternatywne propozycje kwiatów do łazienki

Kolejnym klasykiem do Twojej łazienki jest aspidistra. To rodzaj bylin, z rodziny szparagowatych, dawniej klasyfikowany do konwaliowatych. Roślina ta, przeciwstawia się wszystkim niedogodnościom i idealnie czuje się w ciemnych i wilgotnych miejscach. Dodatkowo, znacząco poprawia jakość powietrza w pomieszczeniu. 

Południowoamerykańska roślina guzmania, czuje się komfortowo w wilgotnym i zacienionym miejscu. Słynie z wytrwałości w kwitnieniu, a jej kolorowe kwiatostany w kształcie szyszek, utrzymują się nawet przez kilka miesięcy. Ponadto, bardzo łatwo jest ją pielęgnować.

Kolejnym kolorowym akcentem w Twojej łazience, może być anturium. Ich kształt kojarzy się z różowymi ptakami stąd popularna nazwa rośliny –kwiat flamingów. Jeśli zapewnisz jej odpowiednie warunki (przede wszystkim ciepło i dostateczną wilgotność podłoża i powietrza), będzie kwitnąć nieprzerwanie niemal przez cały rok. 

Co powiesz na filodendron? To dość silnie rosnące pnącza, które z czasem należy oplatać na coraz wyższych palikach lub kratkach. Filodendrony należy podlewać niezbyt często, ale obficie. A wilgotne pomieszczenia, takie jak łazienka, to najlepsze środowisko dla tej rośliny. 

Bardzo częstą rośliną w domach jest figowiec beniamina. Jest on oficjalnym drzewem miasta Bangkok w Tajlandii. W Polsce spotykany jako roślina doniczkowa. Stanowisko uprawy dla fikusa benjamina wybierz bardzo starannie i unikaj przestawiania rośliny, ponieważ na zmianę miejsca  reaguje on szybkim zrzucaniem liści. 

O czym należy pamiętać przed ustawieniem kwiatów do łazienki? 

Właściwy klimat dla kwiatów do łazienki jest niezwykle ważny. Wymienione przez nas rośliny do właściwego rozwoju, potrzebują wysokiej wilgotności powietrza. Mogą one zdobić inne pomieszczenia w Twoim domu, pamiętaj jednak o ich regularnym zraszaniu. W łazience możesz o tym zapomnieć! Wilgoć, dzięki Twoim gorącym prysznicom i kąpielom z pewnością wystarczy. 

Wybierając roślinę do łazienki pamiętaj, że nie każda mimo tolerancji wilgoci, będzie rosnąć w ciemności. Rośliny do właściwego rozwoju potrzebują światła i promieni słonecznych. 

Zadbaj również o odpowiednio żyzne gleby w donicznce do kwiatów do łazienki. Udaj się do dobrego sklepu ogrodniczego – tam z pewnością doradzą Ci jakie odżywki warto zastosować do posiadanych przez Ciebie kwiatków. 

Zaaranżuj kwiaty do Twojej łazienki! 

Aby wkomponować wybrane przez Ciebie rośliny do wnętrza Twojej łazienki, zadbaj o odpowiednie donice i kosze. Liczne inspiracje znajdziesz na WestwingNow! 

Do łazienki w klimacie industrialnym, odpowiednie będą gładkie donice w kolorze ciemnego metalu, wówczas w łazience retro, zastosuj proste, ceramiczne doniczki w kolorach ziemi. Uroku w łazience dodają złote donice, które świetnie komponują się z bujną zielenią kwiatów. 

Uzupełnij delikatny, skandynawski styl Twojej łazienki, pastelową ceramiczną lub kamienną donicą! Dodaj do tego ręczniki kąpielowe w podobnym odcieniu i … łazienka udekorowana! 

Mieszaj i łącz 

Jeśli Twoje kwiaty do łazienki mają stworzyć oazę, zadaj o odpowiedni dobór doniczek. Baw się kolorami i wzorami, tak by dodać energii do swojego pomieszczenia. Świetnym akcentem jest mała złota konewka, postawiona obok rośliny, nada ona delikatnego klimatu boho. 

Łazienka to miejsce gdzie w końcu masz czas tylko dla siebie. To miejsce gdzie  możesz chwilę odsapnąć i zrelaksować się zażywając gorącej kąpieli. Ważne by czuć się w nim komfortowo. Stwórz wymarzony klimat w swojej łazience dzięki naszym inspiracjom!