Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Łązienka bez okna z wanną, ściwcami oraz drewnianym stołkiem, na którym są elementy dekoracyjne

Dla wielu łazienka bez okna jest czymś niewyobrażalnym. Dzięki kilku sztuczkom i wykorzystaniu odpowiednich mebli, łazienka stanie się miejscem, w którym poczujesz się komfortowo oraz stworzysz swoje własne, domowe spa.

Jak przewietrzyć łazienkę bez okna?

 • Sprawnie działające ogrzewanie
  Nie oszczędzaj na ogrzewaniu w łazience w środku domu! Ogrzej ją wystarczająco, aby wilgoć odparowała i nie mogła osadzić się na ścianach, czy narożnikach. Dzięki temu nie będzie się tworzyła szkodliwa dla zdrowia pleśń. 
 • Wietrzenie w kilku pomieszczeniach jednocześnie
  Zawsze zostawiaj otwarte drzwi do łazienki. Poprawia to cyrkulację powietrza i zapobiega  gromadzeniu się wilgoci.
 • Wentylator i osuszacz powietrza
  Wyposaż łazienkę bez okna w wentylator. Kieruje on wilgoć na zewnątrz. Gdy nie masz takiej możliwości, bo Twoja łazienka bez okna jest w samym centrum domu, zaopatrz się w osuszacz powietrza. 

Jasna i przyjemna łazienka bez okna

 1. Jak najwięcej roślin

  Zwiększona wilgotność w łazience bez okna stanowi wyzwanie dla wentylacji, ale jest optymalnym środowiskiem dla roślin. Niektóre rośliny tropikalne rozwijają się szczególnie dobrze przy słabym świetle i wysokiej wilgotności.

 2. Lustro na ścianie

  Dodaj światła do łazienki bez okna poprzez ustawienie dużego lustra z przodu lub dodatkowego lustra w pokoju. Lustra optycznie powiększą to pomieszczenie i sprawią, że łazienka będzie o wiele lepiej oświetlona. Bez względu na to, czy masz w łazience oświetlenie sufitowe, czy ścienne, lustro będzie wizualnie powiększało Twoje pomieszczenie. Ten trik sprawdzi się również w przypadku małych łazienek.

 3. Jasne wyposażenie łazienki

  W łazience bez okna niezbędna jest zabawa światłem i kolorami. Aby Twoja łazienka wyglądała jeszcze bardziej przyjaźnie, wybierz jasne kolory mebli łazienkowych, na przykład biały, kremowy lub beżowy. Ciemne kolory, takie jak antracyt i czerń, są nowoczesne, ale przytłaczające w małym pomieszczeniu. 

Style architektoniczne dla łazienki bez okna

Styl skandynawski

Jasne drewno, jasne kolory i naturalne materiały, takie jak bambus, są charakterystyczne dla stylu skandynawskiego. Taki styl sprawi, że ​​Twoja łazienka bez okien będzie wyglądała przytulnie i elegancko. Wzorzyste tekstylia łazienkowe ustępują miejsca delikatnym pastelowym odcieniom, takim jak limonkowa zieleń i lekki róż. Takie kolory wyglądają lekko, zapewniają dobre samopoczucie i wrażenie przytulności, ciepła. 

Styl minimalistyczny

To połączenie białych mebli z prostym wzornictwem. Takie wnętrze jest zawsze przestronne i schludne, w nim mniej znaczy więcej. W tego rodzaju wnętrzach, nie ma praktycznie żadnych dekoracji ani zbędnych przedmiotów. Uzupełnieniem tego minimalistycznego wnętrza jest oświetlenie na suficie. 

Styl marynistyczny

Niebieski i biały to najważniejsze kolory w tym stylu. Każdy element łazienki, czyli płytki, prysznic lub wanna, umywalka są w kolorze białym. Dzięki temu, wnętrze wygląda bardzo przestronnie i czysto. W kolorze białym są również tkaniny i akcesoria łazienkowe, takie jak dozowniki do mydła, szczotki do toalety i ręczniki. Wystarczy dodać kilka elementów dekoracyjnych w kolorze turkusowym i niebieskim, które stworzą nastrój tego stylu. Dzięki temu, będą one pięknie współgrały z bielą oraz roślinami w łazience. Rośliny zapewniają dobrą cyrkulację powietrza i pochłaniają wilgoć. 

Łazienka bez okna i odpowiednie oświetlenie

Łazienkę bez okna warto wyposażyć w dobrze opracowany system oświetlenia. Zajmujące niewiele miejsca kinkiety sprawdzą się w niewielkich łazienkach i przełamią ciemność. Dobrym wyborem będą też plafony, które nie zajmują zbyt wiele miejsca. Rozważ też skorzystanie z lampy na suficie lub w podłodze, która dadzą ciepłe, białe światło, podobne do słonecznego. 

To od Ciebie zależy, czy Twoja łazienka bez okna będzie w stylu retro, czy marynistycznym. Prawda jest taka, że wewnętrzna łazienka nie musi być problemem. Dzięki odpowiedniemu oświetleniu i jasnym kolorom, będzie ona miejscem, w którym odzyskasz dobry nastrój i uspokoisz się po ciężkim dniu.