Zwrot gratis
100-dniowe prawo zwrotu
Antyczna komoda w jasnym pokoju, obok krzesło bujane

Uwielbiasz stare meble, które dodają uroku Twoim czterem ścianom? Jest to całkowicie zrozumiałe! Promienieją blaskiem minionych lat i nadają niepowtarzalny charakter otoczeniu, w którym się znajdują. Nie ma żadnego znaczenia, czy kupujesz je okazyjnie na pchlim targu, czy też dziedziczysz na przykład przepiękną ścienną szafę w stylu vintage. Antyki nadają wnętrzu wyjątowego charakteru. Każdy rodzaj tych mebli podkreśla na swój sposób wnętrze i nadaje mu nieprzeciętny wygląd. Ograniczając się do jednego egzemplarza, nie przytłoczysz wnętrza. Daj się przekonać naszym ekspertom i pokochaj meble antyczne

Wskazówka: Ponadczasowy klasyk! Bufet jest najczęściej umiejscowiony w kuchni, jadalni bądź w salonie. W kuchniach wiejskich szczególnie dobrze prezentuje się zabytkowa szafa bufetowa.

Meble antyczne a zrównoważony rozwój?

Nasze społeczeństwo jest społeczeństwem konsumpcyjnym to znaczy, że kupujemy wiele rzeczy, często gorszej jakości lub takich, których nie potrzebujemy. Jak możemy to zmienić? Odpowiedź jest prosta- sięgnij po antyki! Jeśli jesteś fanką stylu shabby chic, country lub vintage, meble z przeszłości są właśnie dla Ciebie. Te unikalne elementy wyposażenia doskonale łączą się z nowoczesnym stylem takim jak industrial look. 

Decydując się na meble antyczne w swoim domu, przyczyniasz się do ochrony środowiska, bo wybierasz coś, co już kiedyś było wyprodukowane. Co jednak w przypadku, gdy stara pamiątka z pchlego targu nie wygląda już na tyle atrakcyjnie, aby była osdobą domu? Pozostaje tylko jedno rozwiązanie: renowacja! 

Szary fotel z kwiecistą poduszką stylisowany na antyk. Drewniany stolik w stylu vintage, na nim karafka na wodę i szklanka.

Jak przygotować meble do renowacji 

Stare meble mogą być pięknie odnowione, na przykład stół jadalny, który potrzebuje nowej warstwy farby. Oczywiście, zabieg ten wymaga pewnego wysiłku. Jednak postępując zgodnie z instrukcją uzyskasz oczekiwany efekt. 

Oto lista materiałów potrzebnych do renowacji mebli:

 • papier ścierny
 • środek do impregnacji
 • wosk
 • szczotka
 • ścierka
 • wełna stalowa

Postępuj według następujących wskazówek, a z sukcesem odnowisz meble antyczne

 1. Krok

  Zanim będzie można przystąpić do malowania lub lakierowania mebli, należy najpierw usunąć wszystkie pozostałości po poprzednim lakierze, farbie, czy kleju. W przeciwnym razie nowe warstwy nie będą przywierać do powierzchni.  Można to zrobić przy pomocy papieru ściernego. Upewnij się, że drewno nie zostanie zeszlifowane!
 2. Krok

  Pamiętaj, aby zawsze ścierać w kierunku słojów drewna! Jeżeli na meblach znajdują się rzeźbienia, należy zabezpieczyć je stalową wełną. 
 3. Krok

  Po usunięciu pozostałości farby i zmatowieniu powierzchni można nałożyć farbę, najlepiej przy użyciu szerokiego pędzla. W ten sposób cały proces będzie przebiegać sprawnie. 
 4. Krok

  Rozprowadzaj farbę po powierzchni równomiernie i zwróć uwagę na to, aby nie zostało na niej włosie pędzla.
 5. Krok

  Po wyschnięciu farby, można wypolerować powierzchnię. Do tego celu używa się wosku, który rozprowadza się za pomocą szmatki. Nadaje on połysk oraz pełni rolę uszczelniacza do drewna. 

Jak połączyć antyki z pozostałymi meblami? 

 • Fakt 1: W dzisiejszych czasach antyczne ramy są bardzo popularne. Można je znaleźć w wielu nowoczesnych wnętrzach. Połączenie starej ramy z modernistycznym obrazem jest niezwykle stylowe. 
 • Fakt 2: Antyczne wazony upiększą każdą komodę, stół, czy parapet. Stanowią uroczy dodatek, który idealnie dopasowuje się do pozostałych elementów wystroju.
 • Fakt 3: Lustra ścienne zawierające antyczne akcenty pięknie komponują się z pozostałymi meblami. Jako przykład może posłużyć lustro zawieszone nad toaletką. 
 • Fakt 4: Sekretarz jest popularnym meblem antycznym, który dodaje wnętrzu vintage szyku. Wygląda zachwycająco zarówno w salonie jak i w przedpokoju. Dodatkowo jest funkcjonalny i może posłużyć za eleganckie biurko.