Zwrot gratis
100-dniowe prawo zwrotu
Jadalnia w stylu luksusowym z widokiem na dużą kuchnię

W dawnych czasach luksus był uważany za grzech śmiertelny, dziś styl luksusowy jest przedmiotem wielu marzeń, pragnień i tęsknot. Nagroda, zachęta i dobre samopoczucie. To jest to, co większości ludzi kojarzy się z luksusem. Odrobina luksusu jest dobra dla duszy, ale niekoniecznie musi to być wymarzona willa czy Bentley. Bo nawet z kilkoma małymi detalami, możesz czuć się jak w pałacu we Francji. Pozwól nam Cię przekonać! 

Aranżacja apartamentu z luksusowymi dekoracjami

To, co w społeczeństwie nazywa się luksusem, jest względne i subiektywne. W przeszłości bieżącą wodę, ogrzewanie i częste spożywanie potraw mięsnych było luksusem, ale dziś jest to oczywiste dla wielu ludzi. Czasami luksus jest nawet paradoksalny. W przeszłości mięśnie i niska zawartość tłuszczu w masie ciała były oznaką ciężkiej pracy i niskiej pozycji. Obecnie wytrenowane i szczupłe ciało wiąże się z wizerunkiem sukcesu i pięknych stron życia. Jedno jest pewne – pojęcie luksusu ewoluowało z czasem.

Towary luksusowe to takie, których posiadanie jest możliwe dzięki władzy lub bogactwu. Rynek dóbr luksusoweych charakterezyje się tym, że popyt przewyższa podaż. Wszystko, co nie rekompensuje ceny konkretnym zastosowaniem lub jakością, ale wyłącznie pięknem i rzadkością, również może być uważane za luksusowe. 

Styl luksusowy na co dzień

Oprócz luksusowej willi, drogiego samochodu lub własnego basenu, istnieją również inne elementy, które niosą za sobą jakąś cenę. Rozkoszowanie się jednym z tych luksusowych przedmiotów od czasu do czasu może dać naprawdę dobre samopoczucie. Projektowanie dotyczy stworzenia obiektu w jego najpiękniejszej i najszlachetniejszej formie. Dlatego też designerskie meble, ubrania i akcesoria wyraźnie zaliczają się do stylu luksusowego. Ale niezwykłe piękno dzieł projektantów wykracza daleko poza ich praktyczne zastosowanie. Typowy towar luksusowy to zatem nie tylko torebka znanych marek, ale także niepraktyczne, za to piękne, wysokie obcasy, wakacje lub szyte na miarę ubrania.

Dla niektórych krótkie wakacje we Wrocławiu lub w Gdańsku to już luksus. Podczas gdy te podróże mogą być codziennością dla innych. Luksus jest zatem różnie interpretowany przez każdego z nas. Inni ludzie, inne luksusowe pomysły. Wyobraź sobie Twoje własne pojęcie luksusu!

Życie w stylu luksusowym

Jeśli dużo od siebie wymagasz, chcesz wynagrodzić się za ciężką pracę i ciągłą aktywność. Ci, którzy szukają odrobiny luksusu, powinni przestrzegać kilku podstawowych zasad, aby móc żyć w luksusie każdego dnia.

Pięć podstawowych zasad stylu luksusowego 

  • Fakt 1: Wybór jest zawsze luksusem. Potrzebujesz tylko kilku rzeczy, ale jeśli możesz wybierać z wielu, czujesz się wolny i wynagrodzony. Pokaż swoje możliwości. Wszystkie dodatków do kąpieli w wannie nie są Ci potrzebne, ale możliwość wyboru pomiędzy różnymi produktami za każdym razem da Ci mnóstwo zabawy. 
  • Fakt 2: Otocz się pięknymi rzeczami. Każdy potrzebuje mebli i ubrań, ale używanie przedmiotów codziennego użytku, które są perfekcyjnie zaprojektowane, daje nam szczególne uczucie. Dla wielu, modne ubrania znanych projektantów są prawdziwym must-have w szafie lub w domu. Biżuteria, akcesoria, buty, meble. Wszystkie takie produkty mogą być współcześnie zaprojektowane i tym samym zyskać status luksusowych.
  • Fakt 3: Wysokiej jakości materiały zawsze były częścią luksusu. To się nie zmieniło. Metal, szkło, jedwab i lite drewno są drogie, ale w dłuższej perspektywie będą zachwycać swoją jakością. 
  • Fakt 4: Luksus jest przeciwieństwem tandety. Dlatego warto postawić na kilka jakościowych przedmioty zamiast wielu, ale słabej jakosci. Pozbądź się wszystkich rzeczy, których nie używałaś od dłuższego czasu! To, co zachowasz, będzie stanie się dla Ciebie jeszcze cenniejsze.
  • Fakt 5: Luksus oznacza rozpieszczanie. Wszystko, co oczarowuje i schlebia zmysłom, jest po prostu piękne, smakuje dobrze, jest przyjemne w dotyku, jest luksusowe. Służy tylko po to, żebyśmy czuli się dobrze. Dlatego też, zrób jeszcze raz coś dla siebie! I ośmiel się wejść w świat luksusu. 

Meble w stylu luksusowym

Unikalny design w połączeniu z najwyższą jakością. Luksusowe meble nie tylko poprawiają codzienność. Stylowe elementy wyposażenia wnętrza są szczególnie piękne i dają przyjemne uczucie szczęścia w zasięgu wzroku. Meble w stylu luksusowym łączą w sobie wysokiej jakości materiały i kreatywne pomysły projektowe, które czynią te meble po prostu wyjątkowymi. Czy to łóżko sprężynowe, skórzana sofa, stół z litego drewna, czy symetryczny kredens. Każdy mebel może stać się częścią luksusu. Jeśli szukasz luksusowych mebli, Westwing jest idealnym partnerem. W naszej ekskluzywnej selekcji znajdziesz wszystko, czego zapragnie serce. 

Styl luksusowy w aranżacji apartamentu

Oczywiście, luksusowe meble mają swoją cenę. W luksusie chodzi przecież o to, że elementy wyposażenia wnętrza są ekskluzywne i nie są dostępne dla wszystkich. Nadal chcesz zaprosić do salonu lub sypialni odrobinę luksusu? Wystarczy polegać na stylowej luksusowej dekoracji w postaci poduszek, dzięki którym możesz rozbudować swoją sofę w mgnieniu oka. Również Twoje łóżko może się wyróżniać za pomocą luksusowych poduszek, w ten sposób stanie się stylową oazą dobrego samopoczucia. Przekonaj się, że nawet drobna dekoracja może zmienić wystrój Twojego mieszkania.

Luksusowe pomysły na stylizację Twojego domu 

1. Zwracaj uwagę na materiały wysokiej jakości! Szczególnie dobrze sprawdzi się kaszmir, jedwab i aksamit, skóra jagnięca lub wełna. W ten sposób stworzysz atmosferę luksusu. Należy raczej unikać włókien syntetycznych, ponieważ nadają wnętrzom mniej elegancki wygląd.

2. Miłość do szczegółów! Znajdź luksusową dekorację, która sprawi, że Twoje meble będą przyciągać wzrok. Upewnij się, że zamki błyskawiczne i zamknięcia są starannie przyszyte do dekoracyjnych poduszek, a konstrukcja jest prosta.

3. Ponieważ luksusowe meble są drogie, warto zainwestować w wysokiej jakości akcesoria. Koce z prawdziwego futra, aksamitne luksusowe poduszki lub szklanki z kryształu i świeczniki z mosiądzu. Dzięki nim pokój od razu wydaje się szlachetny i luksusowy, bez zainwestowania fortuny. 

4. Mniej znaczy więcej! Zwłaszcza małe pomieszczenia łatwo zagracić meblami i dekoracjami. Skup się na jakości a nie ilości.

5. Niech ściany zagrają pierwsze skrzypce! Również tapety wysokiej jakości mogą nadać Twojemu pomieszczeniu luksusu i sprawią, że Twoje wnętrze nabierze niepowtarzalnego charakteru.

Dzięki poradom naszych wnętrzarskich ekspertów szybko uda Ci się stworzyć styl luksusowy w Twoim domu z efektem wow! Sprawdź, jakie są ich ulubione produkty na WestwingNow.