Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Ozdobna złota klatka dla ptaków ze świecami jako dekoracja balkonu.

Ta dekoracja, powieszona na łańcuszku lub haku, stworzy w Twoim wnętrzu romantyczny klimat. Niezależnie od tego, czy wykorzystasz ją do przechowywanie biżuterii, świec czy wyeksponowanie roślin – klatka dekoracyjna w stylu art déco ma wiele zastosowań! A może szukasz prezentu ślubnego? Wtedy romantyczna klatka na ptaki w kolorze białym może posłużyć jako stylowy dodatek, żeby wręczyć kopertę z pieniędzmi. Klatka przeznaczona dla ptaków możesz postawić na ziemi lub zawiesić – stwórz razem z nami unikatową dekorację!

Klatka dla ptaków – pomysłowa dekoracja

Nie podoba Ci się biała klatka dla ptaków? Dzięki odpowiedniej farbie akrylowej przemienisz ją nie do poznania! Pozwól farbie dobrze wyschnąć przed postawieniem klatki w miejscu docelowym. W ten sposób nie zabrudzisz powierzchni.

Klatka dekoracyjna jako urozmaicenie stołu

Niekoniecznie potrzebujesz ćwierkającego ptaka, żeby klatka prezentowała się znakomicie. Zabytkowe klatki na ptaki można pięknie ozdobić innymi elementami. Przede wszystkim te małe sprawdzą się doskonale jako dekoracja świątecznego stołu. Możesz wypełnić kilka małych klatek pięknymi kwiatami lub lampkami i postawić je na środku stołu.

Wybierając dekoracyjną klatkę, pamiętaj o kilku rzeczach!

 • Od rozmiaru klatki zależy, ile dekoracji będziesz mógł włożyć do środka.
 • Kupując klatkę, zwróć uwagę na sposób jej otwierania. Czy drzwi klatki są wystarczająco duże? Małe drzwi uniemożliwiają włożenie wielu dodatkowych akcesoriów dekoracyjnych.
 • Małe klatki dla ptaków, które można otworzyć od góry, są idealne jako dekoracja stołu, ponieważ można je wygodnie wypełnić różnymi przedmiotami.
ZÅ‚ota klatki na ptaki udekorowana kwiatami.

Klatki na ptaki jako dekoracja okna

Klatka dla ptaków wygląda świetnie nie tylko jako dekoracja stołu. Będzie też dobrze wyglądać na półce z książkami, na kominku lub w oknie. Możesz na przykład zasadzić w klatce mech i dodać sukulenty – i taką roślinną dekorację umieścić na parapecie lub zawiesić w oknie za pomocą odpowiedniego haka. Sukulenty nie potrzebują dużo miejsca na wzrost i mogą się świetnie rozwijać nawet w niewielkiej klatce. Rośliny z gatunku air plants są jeszcze łatwiejsze w utrzymaniu, ponieważ nie trzeba ich sadzić ani podlewać. Wystarczy od czasu do czasu spryskać je odrobiną wody z butelki z rozpylaczem.

Udekoruj klatkę na ptaki kwiatami

Sukulenty, storczyki i kaktusy sprawdzą się w każdej klatce dekoracyjnej. Ale to dzięki świeżym lub sztucznym kwiatom wprowadzisz do aranżacji jeszcze więcej koloru i nadasz jej romantyczny wygląd! Kwiaty cięte i te wykonane z jedwabiu lub plastiku prezentują się bardzo elegancko w klatce dla ptaków. Taka dekoracja może nawet zastąpić wazony na przyjęciu weselnym lub urodzinowym. Jeśli chcesz użyć świeżych kwiatów, wykorzystaj mokrą piankę kwiatową. Dzięki temu kwiaty będą dłużej ładne i świeże. Chcesz osiągnać efekt retro? W takim razie zdecyduj się na suszone rośliny. W tym celu umieść klatkę i kwiaty w ciepłym, przewiewnym miejscu.

Mała dekoracyjna klatka na ptaki z sukulentami na drewnianym stole jadalnym.

Dekoracja klatki na ślub

Czy chcesz, żeby Twoje wesele było utrzymane w romantycznym stylu vintage? Dekoracyjna klatka na ptaki to strzał w dziesiątkę! Suszone róże w białej klatce to przykład idealnej ozdoby stołu. Alternatywnie możesz użyć jej jako zamiennika dla… skrzynki pocztowej i zbierać do niej kartki z życzeniami gości. Po prostu umieść dekoracyjną klatkę na stoliku na podarunki i umieść w niej winietkę, że jest to punkt zbiórki kart ślubnych.

Wskazówka: Możesz również posypać klatkę złotym brokatem lub pomalować ją na wybrany przez siebie kolor – tak, żeby pasowała do innych akcesoriów używanych na weselu.


Złota klatka dekoracyjna krok po kroku:

 1. Krok

  Połóż klatkę dekoracyjną na twardej powierzchni obłożonej starą gazetą.

 2. Krok

  Pamiętaj, żeby malować klatkę na świeżym powietrzu (nigdy w zamkniętym pomieszczeniu!).

 3. Krok

  Potrząśnij puszką farby i rozpyl ją równomiernie na klatkę dla ptaków z odległości od 20 do 30 cm.

 4. Krok

  Następnie dokładnie osusz całość przez co najmniej 24 godziny.

Klatka dekoracyjna: idealny dodatek do stylu vintage i shabby chic

Klatki dekoracyjne są niewątpliwie bardzo romantyczne i dlatego są szczególnie popularne w stylu vintage i shabby chic. Czy to dekoracja stołu, przyjęcia czy tarasu – małe, ozdobne klatki dla ptaków są zawsze pięknymi akcesoriami we wnętrzu. Ta stylowa i ponadczasowa dekoracja – sprawdzi się na każdą porę roku i każdą okazję.