Jadalnia z niebieską dekoracją

Dzięki tym cudownym stworzeniom morskim poczujesz wakacyjny nastrój i bryzę oceanu we własnych czterech ścianach. Nasi eksperci od pięknych wnętrz pokażą Ci, jak umieścić ceramiczne ryby w centrum uwagi. Ponadto otrzymasz wskazówki, jak stworzyć odpowiednią aranżację odświętnego stołu na komunię, bierzmowanie lub chrzest. Zanurz się w morskich pomysłach na dekoracje z podwodnego świata! Z naszą instrukcją krok po kroku stworzysz dekoracyjne ryby, które możesz wykonać razem z dziećmi. Życzymy miłej lektury i dekorowania!

Dekoracyjne ryby wykonane z różnych materiałów

Dekoracja w morskim stylu stwarza relaksujący, wakacyjny nastrój, którym możesz cieszyć się w swoim domu przez cały rok. Ozdobne muszle, koralowce i ryby symbolizują wolność i zapraszają do krainy marzeń i relaksu. W końcu przypominają nam o pięknych wspomnieniach z ostatnich wakacji nad morzem. Warto więc wyposażyć swoje cztery ściany w morskie elementy dekoracyjne!

Czy to w stylu rustykalnym z drewnianą rybą, w stylu glam z błyszczącą lub nowoczesną, ceramiczną rybą – morskie motywy dają wiele możliwości, aby pięknie udekorować swoje wnętrze.

Ryba dekoracyjna wykonana z drewna

Drewniana dekoracja w formie ryby podkreśla morski charakter wnętrz i można ją pięknie łączyć z prostymi ozdobami w kolorze białym. Możesz wybrać taką wykonaną z naturalnego drewna lub pomalowaną na wiele kolorów. Inną ciekawą opcją jest dekoracja ścienna w formie ryb. Niezależnie od tego, czy dekoracja jest zawieszona na linie czy na zwykłym sznurku, można ją umieścić na ścianie lub na gałęziach w ogrodzie.

Ryba z ceramiki

Nieco bardziej nowoczesne są ryby ceramiczne. Szczególnie dobrze nadają się do prostego stylu modern. Taką ozdobę możesz powiesić obok drzwi wejściowych. Z drugiej strony, masywne ryby ceramiczne można również wykorzystać jako podpórkę do książek. Świeczniki ceramiczne w formie morskich stworzeń zapewniają ciepłe światło i otaczają pokój przytulną atmosferą.

Luksusowa łazienka z tapetą we wzór ryb

Dekoracyjna ryba wykonana z metalu

Czy nadal szukasz odpowiedniej ozdoby w morskim stylu do swojego ogrodu, balkonu lub tarasu? Metalowe ryby są bardzo modne i możesz je położyć na rabacie, pod drzewami albo zawiesić na hamaku. Metal jest bardzo odporny na warunki atmosferyczne, dzięki czemu Twoje akcesoria dekoracyjne będą wyglądać dobrze nawet po letnim deszczu.

Ryba z porcelany

Porcelanowa ryba do zawieszenia lub położenia na półce od razu przyciąga wzrok w Twoim wnętrzu. Może sprawdzić się również jako świecznik lub latarenka. Rozświetl swoją aranżację za pomocą świecy lub girland i pozwól, aby światło cudownie migotało. Dzięki licznym wycięciom w porcelanowej ozdobie blask świecy migocze we wszystkich kierunkach. Dzięki temu stworzysz idealną atmosferę do przytulnego, spokojnego wieczoru z przyjaciółmi lub rodziną.

Nasze 3 najpiękniejsze pomysły na dekoracje z rybami

Dekoracyjne ryby można zintegrować z prawie każdym zakątkiem domu i pięknie je wyeksponować. Ale jeśli niekoniecznie jesteś jednym z tych szczęściarzy, którzy od razu mają pomysł na aranżację, nasi eksperci od wnętrz przygotowali kilka małych wskazówek, które pomogą Ci udekorować dom. Przygotowaliśmy pomysły na ozdoby tego rodzaju do powieszenia pod sufitem, do przymocowania do ściany lub położenia na stole.

Dekoracyjna ryba do zawieszenia

Do tej dekoracji wykorzystaj piękne materiały. Drewno, gałązki i koralowce powieś na długiej linie. Oczywiście nie zapomnij o rybach z ceramiki! To dobry pomysł na dekorację łazienki lub tarasu.

Jeśli myślisz o dekoracji na świeżym powietrzu, samodzielnie stwórz girlandę plażową. Do kawałka liny, za pomocą kleju, przymocuj muszle, rozgwiazdy i ozdobne rybki. Gotowe!

Dekoracja ścienna z rybą

Jako dekoracja ścienna sprawdzi się sieć rybacka – nie tylko wygląda stylowo, ale wprowadza morski nastrój w Twoich czterech ścianach. W salonie, sypialni lub łazience możesz powiesić sieć na pustej ścianie, a przekonasz się, że przyciągnie wzrok wszystkich gości.

Aby stworzyć całościową aranżację, możesz najpierw pomalować ścianę w wybranym odcieniu niebieskiego. Teraz przymocuj sieć do ściany i przyklej muszle, rozgwiazdy, ryby dekoracyjne i inne ozdoby. Aby ładnie uzupełnić całość, dodaj zielone paski tiulu, które wyglądają jak glony morskie. Otrzymasz wyjątkowy i oryginalny efekt!

Dekoracja stołu z rybą

Dekoracja stołu z motywem ryb jest popularna szczególnie na religijne okazje, takie jak bierzmowanie lub chrzest. Dekoracyjne ryby można harmonijnie zintegrować z wieloma innymi akcesoriami na stole.

Do aranżacji stołu w stylu morskim powinno się używać drewna. W połączeniu z bieżnikiem wykonanym z juty, białą porcelaną oraz niebieskimi świecami i serwetkami stworzysz klimatyczną dekorację, która szczególnie pięknie zaprezentuje się na wakacyjnym tarasie.

Dekoracja stołu z motywem ryb na ślub, komunię i chrzest

Dzięki sieciom rybackim, drewnu w stylu raw i dekoracyjnym rybom zaprojektujesz imponującą dekorację stołu w morskim stylu, która sprawdzi się podczas bierzmowania, komunii lub chrztu. Ponadto możesz ozdobić stół za pomocą muszli, latarni morskich i innych morskich dekoracji. Pozwól zaszaleć swojej wyobraźni! Uważaj tylko, aby nie łączyć więcej niż trzech kolorów.

Białe i niebieskie akcesoria powinny być w centrum uwagi i mogą być stylowo uzupełnione naturalnymi tonami. Również jeśli chodzi o materiały, powinno się postawić na naturalność. Juta, bawełna, len i drewno są idealne. Należy unikać błyszczących tkanin, takich jak satyna lub poliester. Eleganckim sposobem na ukazanie naturalności morskiego stylu jest połączenie dekoracyjnych ryb z naturalnym drewnem.

Zadbaj, aby na odświętnym stole znalazła się stylowa ceramika lub porcelana. Dobrze uzupełni rustykalne elementy w stylu vintage oraz akcesoria ze stali nierdzewnej. Do całości dopasuj także wizytówki, uzupełniając je morskim motywem.

Poniżej dowiesz się, dlaczego symbol ryby jest tak popularny wśród aranżacji stołu na wydarzeniach religijnych.

Motyw ryb: symbolika

 • Fakt 1: Oprócz krzyża, ryba jest prawdopodobnie najbardziej znanym symbolem chrześcijaństwa. Czy wiesz, że ryba jest nawet starsza niż krzyż? Ta symbolika pochodzi z wczesnej ery chrześcijaństwa, kiedy wyznawcy wciąż młodej religii obawiali się prześladowań, tortur i śmierci. Symbol ryby został wykorzystany jako sposób na komunikację między wiernymi.
 • Fakt 2: Ryba to nie tylko zwykły symbol, który idealnie nadaje się jako dekoracja. Motyw ryby oznacza o wiele więcej, niż moglibyśmy sobie wyobrazić na pierwszy rzut oka. Tak więc greckie słowo oznaczające ryby – ichthys, w podziale na poszczególne greckie litery, stanowi podstawową ideę chrześcijańskiego wyznania wiary i oznacza Jezusa Chrystusa, Syna Bożego i Odkupiciela.
 • Fakt 3: Bez względu na religię, ryba symbolizuje ruch i emocje. W niektórych kulturach ryba wiąże się również z płodnością, zbiorami i szczęściem, często oznacza silny wzrost w przyrodzie.
 • Fakt 4: W interpretacji snów ryba oznacza nieświadomość i duchowość, ale także swobodę ruchu i jaźń wewnętrzną. Jeśli kiedykolwiek śniłeś o rybach, możesz zauważyć, że takie sny są często niezwykle pozytywne. Ryba we śnie jest dobrym zwiastunem jeśli chodzi o finanse. Dlatego od czasu do czasu warto śnić o tych morskich stworzeniach!
 • Fakt 5: Ryba odgrywa również ważną rolę w wielu bajkach. Czy znasz historię „O rybaku i jego żonie”? Pokazuje ona, że nasz własny sposób myślenia prowadzi do pozytywnego wpływu na rzeczywistość. Ryba reprezentuje inspirującą funkcję podświadomości – w tym kontekście rybę należy rozumieć jako metaforę pozytywnej części duszy.

DYI: samodzielnie wykonaj dekoracyjną rybę

Jeśli podobają Ci się dekoracje w formie ryb, ogromny wybór znajdziesz w naszym sklepie internetowym WestwingNow.

Dla wszystkich tych, którzy chcą wykorzystać kreatywność własną i swoich dzieci, przygotowaliśmy pomysły na projekty DIY z kompleksowymi instrukcjami krok po kroku. Stworzenie dekoracji w kształcie ryb to świetna zabawa na urodziny dzieci lub twórcze popołudnie. Zwłaszcza w ciepłe miesiące robienie dekoracyjnych ryb to wspaniałe zajęcie – dla młodych i starszych!

Do stworzenia dekoracji w formie ryb DIY będą potrzebne:

 • rolka papieru toaletowego
 • karton
 • skrawki papieru
 • guziki
 • nożyczki i klej
 • akwarele

Zrób ze swoimi dziećmi dekoracyjne ryby krok po kroku

 1. Krok

  Zamiast wyrzucać puste rolki papieru toaletowego do kosza, możesz razem ze swoimi dziećmi zrobić z nich urocze, ozdobne ryby.
 2. Krok

  Pomaluj pustą rolkę papieru toaletowego wybranym kolorem. Najlepiej nadają się do tego farby wodne. Odczekaj chwilę, aby dobrze wyschły.
 3. Krok

  Zagnij papier do środka, tworząc głowę rybki.
 4. Krok

  Z innej rolki wytnij ogon i przyklej go do tułowia.
 5. Krok

  Przy odrobinie zręczności możesz wygiąć te małe trójkąty do wnętrza rolki papieru toaletowego.
 6. Krok

  Kiedy już stworzysz podstawowy kształt dekoracyjnej ryby, dzieci mogą ozdobić małe stworzenia morskie według własnego uznania, na przykład okleić je papierem do pakowania.
 7. Krok

  Oko ryby możesz zrobić z guzika. Gotowe!

Morska dekoracja do Twojego domu

Oczywiście na WestwingNow znajdziesz również gotowe akcesoria w stylu morskim. Przejrzyj naszą ofertę i daj się zainspirować!