Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Schody udekorowane świąteczną girlandą z bombkami na poręczy

Dawniej służyły do oświetlania pomieszczeń. Później, zdobiły suto zastawione stoły przy uroczystych okazjach. Obecnie wykorzystujemy je głównie jako element dekoracyjny. Świece ozdobne potrafią stworzyć wspaniały klimat w całym wnętrzu. To dzięki nim pomieszczenie jest przytulne i ciepłe, szczególnie kiedy na zewnątrz robi się chłodniej i szybciej zapada zmrok. Według Duńczyków są niezbędę, żeby poczuć się hygge. Dowiedz się, jak stworzyć magiczną atmosferę w Twoich wnętrzach.

Świece w szkle

Zapewne, gdy szukasz świec do domu, najczęściej wybierasz świece zapachowe. Trochę mniej popularną, ale za to bardzo ciekawą propozycją są zapachowe świece w szkle. Szkło może mieć różnego rodzaju wielkość oraz kształt. Dzięki temu, że świece w szkle występują w wielu rozmiarach, bez problemu dopasujesz je do wielkości pomieszczenia. Sprawdzą się zarówno w bardzo przestrzennym salonie, jak i w niewielkiej łazience. To niezwykle ciekawa ozdoba.

Szklana alternatywa – lampiony

Dobrą alternatywą dla świec są lampiony. Będą one uzupełnieniem wnętrza w każdym stylu. Doskonale sprawdzą się w salonie, łazience, sypialni, a nawet kuchni. Poza tym, że są bardzo dekoracyjne, to są również bezpieczne i funkcjonalne. Idealnie pasują do wnętrz na przykład w stylu glamour. Pamiętaj tylko, aby wtedy wybrać latarenkę w kolorze srebrnym lub złotym z grubą świecą w środku.

Świece ozdobne w świecznikach

Świece ozdobne w świecznikach tworzą we wnętrzu przytulny i elegancki klimat. Będą urozmaiceniem dla każdego, nawet najbardziej surowego pomieszczenia. Świeczniki najczęściej wykonuje się z takich materiałów jak szkło, metal, drewno, ceramika. Szklane świeczniki będą odpowiednim elementem zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i nowoczesnych. Jesienią i zimą możesz urozmaicić świecznik takimi elementami jak kasztany, orzechy albo srebrne gwiazdki. Natomiast świece ozdobne w drewnianych świecznikach są bardziej uniwersalnym rozwiązaniem, które pięknie się prezentuje w każdym wnętrzu. Wybierając klasyczny świecznik w kolorze brązowym, dobrym pomysłem będzie postawienie go na kominku lub na komodzie. Jeśli wolisz bardziej nowoczesne połączenia, to do gustu przypadną Ci drewniane świeczniki w pastelowych kolorach. Natomiast świece ozdobne w metalowych świecznikach są zarezerwowane dla bardzo eleganckich pomieszczeń.

Świece dekoracyjne na stół

Świece na stole sprawdzą się zarówno na wyjątkową okazję, ale także jako codzienna dekoracja na stole w jadalni lub stoliku kawowym w salonie. Jednak, aby taka dekoracja stołu zbytnio go nie przytłaczała, skomponuj eleganckie ułożenie świec na środku stołu. Ewentualnie, stwórz dekorację składającą się z wielu małych świeczek w szklaneczkach. Dekoracja stołu przy użyciu świec może być uzależniona od rodzaju uroczystości, jaka odbywa się w Twoim domu lub od danej pory roku.

Świece dekoracyjne na stole w czasie Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia są bardzo wyjątkowym czasem. Dodaj im jeszcze więcej magii i skomponuj dekoracje ze świecami w roli głównej, w szczególności na stole wigilijnym. Jednak uważaj, aby nie przesadzić z ilością dekoracji na stole. Na wigilijnym stole najlepiej się prezentują świece w świecznikach lub na specjalnie do tego przeznaczonych podstawkach. Poza świecami mogą się na nim znaleźć dekoracje stworzone z bombek i gałązek świerkowych. Taki niewielki, ale robiący wrażenie element świąteczny.

Przenieś klimat SPA do Twojej łazienki

Nic tak nie odpręża jak długa kąpiel w wannie. Na pewno dobrym dodatkiem do niej będą świece. Tylko jakie świece będą najlepsze do łazienki? Najlepiej wybierz te, które pięknie pachną. Jednak pamiętaj, aby ich zapach w łazience nie był zbyt intensywny, w szczególności jeśli jest to małe pomieszczenie. Wybierając świece ozdobne do łazienki, możesz łączyć ze sobą zarówno świece zapachowe i bezzapachowe. Dzięki temu pomieszczenie będzie dobrze oświetlone, a jednocześnie zapachy go nie zdominują.

Zajrzyj naWestwingNow, gdzie znajdziesz całe mnóstwo pięknych świec i świeczników na różne okazje. Mamy nadzieję, że nasze pomysły Cię zainspirowały i już dziś wieczorem zapalisz świece w Twoim domu!