Matka z dzieckiem w pokoju dziecinnym z dekoracją

Pojawienie się nowego członka rodziny wiąże się z wieloma zmianami. Nie tylko zmienia się codzienne życie rodziców, ale także aranżacja domu, która powinna być odpowiednio przystosowana do dziecka. Rodzice zazwyczaj decydują się na osobny pokój dla dziecka. Dekoracje do pokoju noworodka to kwestia, którą warto przemyśleć i zaplanować. Oprócz odpowiednich mebli, niezwykle istotną rolę odgrywają też zabawki i dekoracje. Zarówno dziecko, jak i rodzice powinni czuć się dobrze w pokoju dziecięcym. Dzięki odpowiedniej aranżacji pomieszczenia i wykorzystaniu dopasowanych dekoracji do pokoju dziecięcego w mgnieniu oka stworzysz funkcjonalny i komfortowy pokój dziecięcy. Dodaj zachwycające akcenty w formie dekoracji do pokoju dziecięcego i wesprzyj rozwój swoich pociech. Podpowiadamy, jak stworzyć spokojne i bezpieczne miejsce, przy użyciu przyjaznych dekoracji do pokoju dziecięcego. 

Urocze detale z myślą o najmłodszych

Czujny sen – wielu rodziców zna ten stan doskonale. Nawet jeśli pierwsze miesiące z noworodkiem są pełne wyzwań i pozbawione snu, będą niezapomniane! Abyś mógł w pełni cieszyć się wszystkimi wyjątkowymi chwilami z dzieckiem, postaw na pięknie urządzony pokój dla noworodka. Wykorzystaj w tym celu odpowiednie dekoracje. W końcu nie tylko meble są istotne. Również dekoracje odgrywają dużą rolę w rozwoju dziecka. 

W pomieszczeniu, które zapewnia bezpieczeństwo i spokój, najmłodszy członek rodziny poczuje się doskonale. Już od urodzenia dziecko postrzega swoje otoczenie przy pomocy wszystkich zmysłów. Nawet jeśli poszczególne z nich muszą się jeszcze rozwinąć, noworodki w sposób bezpośredni odbierają wrażenia z najbliższego otoczenia i reagują na różne bodźce. Zatem dekoracje odrywają nie tylko czysto ozdobną rolę, ale również są bardzo istotne dla rozwoju dziecka. 

Pokój dziecięcy z łóżeczkiem, wzorzystym dywanem i mnóstwem dekoracji dla przytulnej atmosfery

Dekoracje do pokoju noworodka zrobione z sercem

Dekoracje odgrywają ważną rolę w stworzeniu harmonijnego wnętrza. Ponieważ w ciągu pierwszych kilku miesięcy dzieci nie poruszają się samodzielnie, odpowiednie dekoracje do pokoju dziecięcego umieszczone na ścianach i suficie stanowią klucz do sukcesu. Wybierz kolorowe, ale nienachlane ścienne dekoracje. Wykorzystaj odpowiednie farby ścienne, tapety, obrazy, plakaty lub naklejki ścienne, które przyciągną wzrok nowego członka rodziny. Przyjazne i jasne kolory zapewnią przytulny efekt. Zdjęcia na suficie lub karuzele do łóżeczka to nie tylko piękna dekoracje do pokoju noworodka, ale także optyczny punkt zaczepienia leżącego dziecka. Możesz również użyć naklejek fluorescencyjnych. Te dekoracje do pokoju dziecięcego zapewnią bodźce wizualne nawet w ciemności. 

Światło odgrywa zazwyczaj istotną rolę przy aranżacji wnętrza dla malucha. Stylowe lampy i inne źródła światła w przyjaznych dla dzieci kształtach i kolorach to niezwykle praktyczne dekoracje do pokoju noworodka. Na przykład przyciemnione lub nocne światło pozwoli Ci uniknąć rozbudzenia malucha ze snu podczas nocnego karmienia piersią lub zmiany pieluszki w środku nocy. Łańcuchy świetlne, lampiony lub lampy ścienne, a także przyciemniane lampy w pobliżu łóżka zapewnią komfort w pokoju noworodka. Niektóre z tych dekoracji uławiają niemowlakom zaśnięcie. 

Kolory odpowiednie do stworzenia dekoracji do pokoju noworodka

To, czy wybierzesz dekoracje do pokoju noworodka dopasowane do płci nowego członka rodziny, zależy wyłącznie od Ciebie. Różowe i żółte odcienie są często używane do pokoju dziecięcego dla dziewczynki, podczas gdy w pokojach chłopców dominują głównie zielone i niebieskie dekoracje do pokoju dziecięcego. Jeśli wolisz, możesz zdecydować się na dekoracje do pokoju dziecięcego w neutralnych barwach. Jeżeli szukasz przyjaznych dla dzieci, kolorowych motywów zwierzęcych i kwiatowych lub innych dekoracji do pokoju dziecięcego, to jesteś w najlepszych rękach!

Dekoracja do pokoju noworodka na ścianach i sufitach 

Ściany i sufity to doskonała powierzchnia do stworzenia dekoracji do pokoju noworodka. Na szczególną uwagę zasługują naklejki ścienne. Dzięki przemyślanemu doborowi motywu dekoracji do pokoju dziecięcego, możesz stworzyć piękną historię na ścianach pokoju przy użyciu naklejek. Decydując się na naklejki ścienne w postaci zwierząt leśnych, w mgnieniu oka przekształcisz pokój dziecięcy w leśną polanę. 

Dekoracje do pokoju noworodka w formie oświetlenia ścian i sufitów cieszą oko głównie w nocy. Istnieją nawet specjalne naklejki ścienne, które świecą w nocy. Na suficie świetnie prezentuje się kompozycja stworzona z fluorescencyjnych gwiazd i księżyca. Stwórz wymarzony pokój dla swojej pociechy przy użyciu odpowiednich dekoracji dostępnych na Westwing!