Zwrot gratis
100-dniowe prawo zwrotu
Komoda z jasną lampką oraz ramką w stylu shabby chic

Shabby chic to styl wykorzystujący postarzane meble. Uzupełniają go kobiece, romantyczne dodatki oraz nuta nostalgii. Ozdobne ramki na zdjęcia są idealnym dodatkiem do tego stylu, a także dopełnią aranżację ściany w każdym mieszkaniu. Odkryj wiele pięknych inspiracji i dowiedz się wszystkiego na temat ramek na zdjęcia w stylu shabby chic. 

Ozdobne ramki na zdjęcia w stylu shabby chic: wprowadzenie   

Ściana ze zdjęciami oprawionymi w piękne ramki pasuje do każdego wystroju! Kto nie lubi często wspominać swoich ulubionych chwil? W przypadku ramek na zdjęcia w stylu shabby chic należy wziąć pod uwagę następujące wskazówki: 

 • Użyj różnych rozmiarów i kształtów. Wtedy Twoja aranżacja nie będzie nudna i będziesz często ją oglądać! 
 • Ramki w stylu shabby chic lubią spójne fotografie. Co powiesz na przykład na czarno-białe zdjęcia? 
 • Zapraszamy do dodania innych ozdób do Twojego ściennego kolażu. Krótkie przysłowia napisane piękną czcionką doskonale pasują do stylu shabby chic. 
Półka z ramkami w stylu shabby chic

Nuta nostalgii w stylu shabby chic 

Zastanów się, co przypomina Ci styl shabby chic. Widać w nim wyraźne wpływy XVIII i XIX wieku. W tym stylu nie może zabraknąć pastelowych kolorów, miękkich kwiatowych wzorów i stylowych złotych akcentów.

Meble i akcesoria domowe prezentują się nostalgicznie i kobieco, a ściany i parapety są zawsze wykorzystywane do wyeksponowania dekoracji – niezależnie od tego, czy są to pamiątki rodzinne, perełki kupione na pchlim targu czy też ramki na zdjęcia. Wszystko to sprawia, że styl shabby chic jest popularny i przepiękny. 

Pastelowe odcienie i szarość to idealne kolory dla ramek w stylu shabby chic. W ramkach, oprócz zdjęć, mogą znaleźć się także inspirujące cytaty lub piękne rysunki motyli. To właśnie takie szczegóły sprawiają, że styl shabby chic jest tak niezwykły. 

Żeby uzyskać przytulną i domową atmosferę, ściany i parapety nie powinny pozostać puste. Można je wykorzystać do wyeksponowania pięknych, starych ozdób. Romantyczne ramki na zdjęcia mogą znaleźć się w obu tych miejscach. Jeśli chcesz, żeby ramki pasowały do stylu shabby chic, wybierz postarzane modele wykonane z drewna. Mogą ozdabiać je na przykład kwiatowe motywy. 

Ozdobna ramka na zdjęcia: zrób to sam! 

Styl shabby chic uwielbia piękne dodatki. Dzięki nim wystrój jest jeszcze bardziej czarujący. Samodzielnie możesz wykonać zachwycającą, ozdobną ramkę na zdjęcia w stylu shabby chic. Postępuj w zgodzie z naszymi wskazówkami.

 1. Krok

  Wyszukaj ramki na zdjęcia na pchlim targu lub w sklepie z antykami. Ich kolor nie gra roli.
 2. Krok

  Jeśli masz już kilka ciekawych modeli, nadszedł czas, aby je upiększyć. Kup szczotki i farby. Wskazówka: najlepsze są kremowe i pastelowe odcienie.
 3. Krok

  Ramki na zdjęcia powinny być najpierw wyszlifowane. Nie dąż do perfekcji – małe błędy sprawiają, że styl shabby chic wygląda naprawdę autentycznie! Następnie nałóż farbę. 
 4. Krok

  Daj ramce dobrze wyschnąć. Następnie możesz usunąć część farby z narożników i krawędzi ramki za pomocą papieru ściernego.
 5. Krok

  Twoje ramki na zdjęcia w stylu shabby chic są gotowe!

Pomysły na romantyczne ramki na zdjęcia 

W ramkach w stylu shabby chic możesz umieścić nie tylko fotografie, ale także inne przedmioty! Zamiast zdjęcia, włóż do środka bilet na koncert ukochanego zespołu lub pocztówkę z wakacji.   

Wypełnij ramkę materiałem. Do tego celu świetnie pasują na przykład ozdobne koronki. W kilka chwil stworzysz inspirującą, ozdobną ramkę do zdjęć

Masz swoją ulubiona piosenkę? Niech jej tekst lub nuty znajdą się w ramce powieszonej nad stołem, by ten utwór był zawsze z Tobą! Masz ulubiony wiersz, który wiele dla Ciebie znaczy? Napisz go piękną czcionką na ozdobnym arkuszu papieru i włóż do ramki. 

Marzysz o romantycznym i wyjątkowym dodatku do domu? Udekoruj swoje ściany stylowymi ramkami na zdjęcia w stylu shabby chic. Odrobina kobiecego uroku jeszcze nigdy nie zaszkodziła żadnemu mieszkaniu!