Salon w naturalnych odcieniach z plakatem dekoracyjnym na ścianie

Ściany wcale nie muszą być pomalowane ani wytapetowane. Jeśli chcesz je ozdobić, ale jednocześnie nie masz ochoty na bardzo dużą metamorfozę wnętrza, plakaty dekoracyjne to świetny pomysł. Różnorodne motywy i ramki pozwalają stworzyć zupełnie nową aranżację w dobrze Ci znanych czterech ścianach. W zależności od pory roku lub nastroju, grafiki możesz z łatwością zmieniać.

Nasi eksperci od wnętrz podpowiedzą Ci, na co należy zwrócić uwagę przy zawieszaniu nowych plakatów i jak sprawić, by Twoja galeria ścienna przyciągała wzrok. 

Galeria ścienna – 5 różnych pomysłów na aranżację plakatów

 1. Zawieszenie rzędami

  To najbardziej znany sposób na aranżowanie ścian. Podobnie jak w prawdziwej galerii sztuki, na tej samej wysokości umieszcza się kilka grafik tej samej wielkości. Chcesz powiesić grafiki o różnych rozmiarach w jednym rzędzie? Wyrównaj je do krawędzi ramki lub wyznacz linię pośrodku. 
 2. Złoty środek

  Jeśli wolisz tę opcję, wyrównaj obrazy wzdłuż wyobrażonej linii środkowej! Ważne, aby odległość między poszczególnymi grafikami była zawsze taka sama, ale może się różnić w poziomie lub w pionie. Ten sposób aranżacji grafik jest szczególnie polecany w niskich pomieszczeniach. 
 3. Siatka 

  Uwielbiasz wyraźne linie i geometryczny układ grafik o tej samej wielkości? W takim razie ta aranżacja jest idealna dla Ciebie! Tutaj grafiki umieszczane są pionowo i poziomo obok siebie. Upewnij się, że wybrałaś parzystą liczbę zdjęć dla tego układu i że odległość do wszystkich elementów jest taka sama. 
 4. Artystyczny nieład 

  Umieść obok siebie sporą ilość plakatów – tak, żeby ich ułożenie sprawiało wrażenie niedbałego. W tym wypadku ważne jest jednak, aby podążać za jakimś motywem przewodnim. Mogą to być podobne stylistycznie elementy lub jednolita rama. Należy użyć co najmniej jednego elementu łączącego, aby uniknąć wrażeniu chaosu. 
 5. W kręgu

  Zawieszenie plakatów w kręgu jest raczej niekonwencjonalne. Tutaj różne grafiki dekoracyjne tworzą ramę wokół przyciągającego wzrok obiektu centralnego. Może to być lustro, lampa lub półka. Upewnij się, że odległości między nimi nie są zbyt duże. W przeciwnym razie pojedyncze prace mogą wydawać się przypadkowe i nie nie tworzyć wrażenia całości. 

Gwóźdź programu 

Masz jedną ulubiony plakat? Zawieś go na ścianie – i nie dodawaj żadnych innych ozdób. Dzięki temu nadasz Twojej ukochanej dekoracji odpowiednią wagę – i będzie mogła wybrzmieć z całą mocą.  W ten sposób skoncentrujesz całą uwagę widza za pomocą jednego malowidła ściennego. Ten projekt aranżacji ściany jest polecany do małych pomieszczeń. Jeśli prezentujesz pojedynczo powieszone plakaty dekoracyjne na kilku ścianach w jednym pomieszczeniu, tworzysz harmonijną kompozycję. Obrazy powinny oddziaływać na widza samodzielnie, ale także jako całość. 

Funkcjonalna półka ekspozycyjna 

Jeśli chcesz ozdobić swój pokój dekoracyjnymi grafikami bez wiercenia i gwoździ, wąskie półki to świetne rozwiązanie. Oczywiście je również trzeba przymocować do ściany. Ale dają one możliwość ciągłego wymieniania dekoracji, bez konieczności wiercenia otworów za każdym razem. Grafiki umieszczasz na półce i wymieniasz, kiedy masz na to ochotę! Oprócz grafik, na półkach możesz umieścić również inne przedmioty dekoracyjne. 

Różne pokoje, różne motywy 

Oprócz właściwego rozmieszczenia obrazów, ważny jest także motyw poszczególnych prac. Piękny obrazek plaży odnajdzie się w łazience, podczas gdy motywy kwiatowe lub abstrakcyjne szkice sprawdzą się w salonie. Ekskluzywna oferta WestwingNow daje Ci ogromny wybór różnych grafik, dopasowanych do pomieszczenia. 

 • Kuchnia: wyrazy, żywność lub martwa natura 
 • Łazienka: plaża i morze 
 • Salon: krajobrazy 
 • Sypialnia: abstrakcje 
 • Gabinet: motywujące cytaty 

Plakaty dekoracyjne oraz ich odpowiednia aranżacja nadadzą Twoim czterem ścianom charakter i wykończenie. Czy to kompozycja pełna obrazów i ramek,czy pojedyncza dekoracja- harmonijna dekoracja obrazu zachwyci Cię każdego dnia!