Beżowa koperta przewiązana szarą wstążką obok liści eukaliptusa

Dzień ślubu na zawsze zapisuje się w naszej pamięci: smaczne jedzenie, towarzystwo najbliższych osób i ulubiona muzyka. Tak wiele wspaniałych wspomnień niesie za sobą ten dzień, że nawet po wielu latach wciąż się nim zachwycamy. Aby podziękować wszystkim gościom za obecność na ślubie, możesz wysłać stylowe kartki z podziękowaniem. Śluby i inne tego typu uroczystości aż proszą się o takie gesty, dzięki którym na długo pozostają w pamięci. Połącz kartki z podziękowaniem ze zdjęciem pary młodej z gośćmi weselnymi. Napisz kilka miłych słów, a z pewnością przywołasz miłe wspomnienia tego specjalnego dnia.

Jak przygotować kartki z podziękowaniem?

Już po ślubie, ale chciałbyś jeszcze raz podziękować gościom za obecność? Zaproszenia na ślub to jedno, ale warto przygotować również kartki z podziękowaniem, dzięki którym okażesz gościom wdzięczność za przybycie na Twój ślub. Jest kilka istotnych kwestii, które powinno się mieć na uwadze, przygotowując je. Dzięki wskazówkom Westwing możesz odetchnąć z ulgą, bo na pewno nie pominiesz niczego ważnego!

Podobnie jak w przypadku zaproszeń na ślub i kart „save the date”, ważne jest, aby nie zapomnieć o żadnym z gości. Zachowaj listę, z której korzystałeś podczas adresowania zaproszeń. Kartki z podziękowaniem możesz również wysłać do osób, które z pewnych powodów nie były w stanie towarzyszyć Ci w tym pięknym dniu. Jednak najważniejsi są goście, którzy rzeczywiście byli wtedy z Tobą! Dzięki podziękowaniom powrócą miłe wspomnienia.

Zaprojektuj kartki z podziękowaniem

Już wiesz, komu wręczysz lub do kogo prześlesz kartki z podziękowaniem? To wspaniale! Czas przejść do kolejnego kroku – projektowania.

Miej na uwadze następujące kwestie:

 • Projekt
  To miłe dla oka, gdy projekt kartek z podziękowaniami pokrywa się z motywem umieszczonym na zaproszeniach ślubnych. Wybrałeś czcionkę i kolor przewodnie, które pojawiły się na zaproszeniach? Dobrze, jeśli ponownie wykorzystasz te motywy na kartkach z podziękowaniem.
 • Zdjęcie
  Co nada się bardziej do podziękowania za obecność niż odpowiednie zdjęcie? To, czego goście pragną po udanej uroczystości, to piękne fotografie, które sprawią, że wspomnienia powrócą. Kiedy odbierzesz od fotografa zdjęcia ślubne, wybierz odpowiednie i dołącz do kartki z podziękowaniami. Możesz również stworzyć kolaż z ulubionych zdjęć – kartki z podziękowaniem już prawie gotowe!
 • Forma
  Zastanów się, jaką formę kartek z podziękowaniem za obecność na weselu wybierzesz. Szczególnie dobrze sprawdzi się klasyczna rozkładana kartka, wewnątrz której możesz umieścić zdjęcie i napisać kilka słów. Możliwe są również inne formy, takie jak mała pocztówka, list napisany na stylowej papeterii lub małe drukowane puzzle. Wybór należy do Ciebie!

Teksty do kartek z podziękowaniem za gości weselnych

Brakuje już tylko jednej rzeczy do stworzenia idealnych kartek z podziękowaniem. Ślub i wesele zapewniły niezapomniane wspomnienia, które nie tylko mogą być przedstawione na zdjęciach, ale także ujęte w słowach. Nie pisz musisz pisać książki! Wystarczy kilka miłych słów, najlepiej bezpośrednio nadrukowanych na kartach z podziękowaniem. Dodatkowo dopisz coś osobistego dla każdego z gości. Jeśli chcesz, możesz nawet spróbować swoich sił i napisać wzruszający wiersz. Wtedy kartki z podziękowaniem zyskają prawdziwie osobistego charakteru!

Dodatki do kart z podziękowaniem

Ślub zazwyczaj świętujemy tylko raz w życiu. Dlatego powinno być to szczególne wydarzenie! A co za tym idzie, wszystko, co ma z nim coś wspólnego również powinno być szczególne. Jeśli chcesz nadać swoim kartkom z podziękowaniem niebanalnego charakteru, przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie kreatywnych dodatków do kartek z podziękowaniem za obecność na ślubie.

 • Włóż kartki z podziękowaniem do pasujących kopert. Zadbaj o to, aby były one tematycznie i kolorystycznie dopasowane do kartek z podziękowaniem.
 • Indywidualnie zaprojektowane etykiety adresowe przyciągną wzrok na kartkach z podziękowaniami! Z pewnością miło zaskoczysz adresata.
 • Chcesz przywołać weselne wspomnienia? Dodaj ususzony kwiat z bukietu ślubnego do kartki z podziękowaniem.

Zainspiruj się naszymi pomysłami i zaprojektuj kartki z podziękowaniem za obecność na weselu!