Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Różnorodne kolorowe kwiaty na białym obrusie

Czym byłoby przyjęcie weselne bez pięknych zdjęć utrwalających emocje tego wyjątkowego dnia? My w Westwing uwielbiamy niezwykłe dekoracje, które nadają specjalnym okazjom osobisty charakter i sprawią, że stają się niezapomniane. Pokażemy Ci krok po kroku, jak stworzyć tło fotograficzne do ścianki na wesele, które utrwali chwile szczęścia Twoich bliskich. Jesteś gotowy na niezwykłe stoisko fotograficzne? Zapraszamy do naszej fotobudki!

Aby wykonać kwiatową ściankę do zdjęć, będziesz potrzebować:

 • szeroka gałąź
 • lina
 • sznurek
 • świeże kwiaty, np. róże, tulipany lub gerbery

Krok po kroku: weselna ścianka fotograficzna

Pozwól, aby Twoja wyobraźnia zadziałała i stwórz własną ściankę do robienia zdjęć! Samodzielnie zrobiona kwiatowa kurtyna jest niezwykle ciekawym tłem dla pięknych zdjęć ślubnych z przyjaciółmi i krewnymi. Nasza rada: wykonaj fotograficzną ściankę na wesele w kolorach pozostałych dekoracji ślubnych – dzięki temu harmonijnie wkomponuje się ona w ślubną aranżację.

Kwiatowa ścianka: zrób to sam

 1. Krok

  Przygotuj gałąź i na jej dwóch końcach mocno zawiąż linę. W ten sposób kwiatowa kurtyna będzie mogła zostać zawieszona na ścianie.

 2. Krok

  Teraz na całej długości gałęzi zawiąż kawałki sznurka, upewniając się, że są one równomiernie rozłożone, co pozwoli na rozlokowanie kwiatów.

 3. Krok

  Następnie możesz przywiązać wybrany kwiatek do drugiego końca sznurka. Spróbuj umieścić węzeł pod kielichem kwiatu – tak, aby roślina wisiała prosto na ścianie, bez względu na to, jak krótka lub długa jest łodyga.

 4. Krok

  Powtarzaj ten proces z wszystkimi sznurkami, aż do momentu, gdy będziesz zadowolony z gęstości zasłony kwiatowej.

 5. Krok

  Na ściance fotograficznej możesz połączyć ze sobą różne kwiaty lub użyć tylko jednej odmiany i koloru. Jeśli wybierzesz jeden kolor i rodzaj roślin, stworzysz bardziej stonowany wygląd. Z kolei, wiele kolorowych kwiatów wprowadzi do weselnej aranżacji radosną atmosferę. Nasza rada: wybierz taki kolor, który pasuje do reszty dekoracji weselnych.

 6. Krok

  Na koniec postaw przed kwiatową ścianką dodatkową dekorację. Może to być na przykład elegancki stolik z kilkoma świecami. Nie zapomnij także o zabawnych rekwizytach fotograficznych, które staną się niezwykłą atrakcją dla wszystkich gości. Ścianka do zdjęć gwarantuje doskonałą rozrywkę dla młodszych i starszych oraz niezwykłą pamiątkę!

Wskazówka: Jeśli ściankę fotograficzną wykonujesz samodzielnie i używasz prawdziwych kwiatów, zalecamy wykonanie dekoracji w dniu ślubu. W ten sposób kwiaty będą wyglądać świeżo i stworzą piękne tło dla Twoich zdjęć. Jeśli używasz sztucznych kwiatów, ściankę możesz przygotować dużo wcześniej, a także wykorzystać ją ponownie przy innych okazjach.

Z naszymi pomysłami na fotograficzną ściankę na wesele z motywami kwiatowymi jesteś gotów na wspaniałą uroczystość z wieloma pięknymi wspomnieniami. Ciesz się wyjątkową okazją i pięknymi zdjęciami, na których uchwycone zostaną cudowne momenty.