Pocałunek młodej pary

Ślub jest jednym z najpiękniejszych dni w życiu dwojga ludzi. Tego dnia para przysięga sobie wspólne życie. To wydarzenie musi być świętowane wspólnie z najbliższymi! Po ustaleniu miejsca oraz daty ślubu przygotowuje się listę gości, po czym rozdaje zaproszenia. Wesele nadchodzi wielkimi krokami i poszukujesz zaproszeń? Zrób je sam! DIY (do it yourself) to nasze motto ponieważ to, co stworzone własnoręcznie, jest indywidualne i przyciąga uwagę.

Nawet serce Westwing bije szybciej po usłyszeniu słowa „wesele”. Uwielbiamy różnego rodzaju uroczystości – urodziny, rocznice i w szczególności śluby. Dlatego zawsze staramy się znaleźć najnowsze trendy w dekoracjach ślubnych. Aby ślub był spełnieniem Twoich marzeń, przygotowaliśmy dla Ciebie kreatywne pomysły. Wyjaśniamy, jak to zrobić samemu!

Zaproszenia ślubne DIY? Jakie to proste!

Zproszenia powinno się rozesłać lub wręczyć osobiście jak najszybciej. Ponieważ wesele to dzień, który powinien skupiać się na młodej parze, zaproszenia powinny odzwierciedlać charakter nowożeńców.

Zaproszenia oczywiście nie muszą być zrobione własnoręcznie. Jednak to wielka przyjemność, otrzymać zaproszenie DIY, którego stworzenie wymagało zaangażowania, pasji i kreatywności. Istnieje wiele różnych technik oraz pięknych papeterii, które na pewno sprawią, że Twoje zaproszenia będą wyjątkowe.

Oto jak stworzyć piękne zaproszenia DIY

 1. Pomysł

  Wykorzystaj kryształki i perełki, aby umiejętnie udoskonalić zaproszenia. Przy ich użyciu będą wyglądać luksusowo i zaskoczą gości.
 2. Pomysł

  Przy pomocy dziurkacza oraz naklejek możesz pięknie ozdobić kartki.
 3. Pomysł

  Wybierz srebrny lub złoty atrament, aby wzbogacić zaproszenia o szlachetne odręczne pismo.
 4. Pomysł

  Wykorzystaj spersonalizowane znaczki, wzory i nazwisko pary młodej do stworzenia logo ślubu, które będzie spójne na zaproszeniu, papeterii i kopertach.
 5. Pomysł

  Polecamy szeroką gamę technik druku i tłoczenia, która nada każdemu zaproszeniu indywidualnego charakteru.

Wzory na zaproszenia ślubne

Sprawdź przygotowane przez nas wzory na zaproszenia ślubne!

Stwórz własne, spersonalizowane zaproszenia ślubne!

Zaproszenia ślubne mówią wiele o głównym motywie ślubu i dlatego powinny być zaprojektowane tak, aby do niego pasowały. Po pierwsze, określ styl, który będzie stylem przewodnim Twojego ślubu. Kiedy już go znajdziesz, możesz zaprojektować zaproszenia ślubne DIY. W zależności od wybranego motywu, dobierz dopasowaną papeterię. Niezależnie od tego, czy to brokat, kwiaty, błyszczący papier czy też karton – masz zielone światło na wszystko, co lubisz!

Zaprojektuj własne stylowe zaproszenia ślubne!

Ślub w stylu klasycznym

Wybrałeś klasykę jako motyw przewodni? Zaprojektuj zaproszenia ślubne DIY klasycznie. Powinny być proste, niezbyt kolorowe, ale mimo to eleganckie. Kolory, które podkreślą klasyczny motyw przewodni wesela to na przykład biel, odcienie szarości i beżu oraz pastelowe barwy takie jak róż, miętowa zieleń lub jasnoniebieski. W przypadku klasycznego stylu zaproszeń, wybierz lekko falowany, twardy, błyszczący lub matowy papier jako bazę. Udekoruj kartki przy użyciu satynowych tasiemek, naklejek oraz błyszczących napisów.

Ślub w stylu glamour

Uwielbiasz, kiedy wszystko błyszczy i świeci? Zatem stwórz własne zaproszenia ślubne DIY w stylu glamour. W przypadku stylu glam możesz pozwolić sobie na nieco więcej. Polecamy kolory srebra, złota, czerwieni i pudrowego różu, które dodadzą blasku i splendoru kartom. Dodatkową jego porcję zapewnią błyszczący papier, cekiny oraz satynowe kokardy.

Ślub w stylu boho

Jeśli jesteś typem artysty, który uwielbia niekonwencjonalne i szalone pomysły, styl boho będzie idealny. Dodaj koloru swojemu weselu, wybierając własnoręcznie stworzone zaproszenia ślubne DIY. Wszystkie kolory i materiały, które Ci się podobają są tu dozwolone. Szczególnie polecamy jasnobrązowe lub kolorowe niepowlekane papiery, ręcznie czerpany papier oraz jasne jutowe sznurki i kolorowe satynowe wstążki. Zaprojektuj zaproszenia zgodnie ze stylem boho. Pozwól swobodnie działać Twojej intuicji i pokaż swoją kreatywność!

Ślub w stylu shabby chic

Jeśli uwielbiasz romantyczny i dziewczęcy styl vintage, stwórz zaproszenia w stylu shabby chic! Ręcznie robione zaproszenia dają Ci mnóstwo możliwości. Wybierz beżowy lub jasnobrązowy papier, który wygląda na starszy niż jest w rzeczywistości. Jeśli nie możesz znaleźć takiego papieru, oto nasza sztuczka: włóż papier do filiżanki kawy i pozwól mu wyschnąć. Et voila! Zaproszenia ślubne DIY będą miały tradycyjny czar! Następnie własnoręcznie wykaligrafuj treść zaproszeń i wręcz je swoim gościom! Tekst można również wydrukować, wykorzystując czcionki przypominające pismo odręczne.

Pozwól Westwing Cię zainspirować i samodzielnie wykonaj zaproszenia ślubne DIY!