Zbliżenie na zaproszenia ślubne na białym tle

Organizując ślub i wesele, mamy wiele rzeczy do zrobienia. Jedną z pierwszych rzeczy jest wybór daty tej wspaniałej uroczystości, tak aby nasi najbliźsi byli z nami w tym dniu. Piękne zaproszenia ślubne to doskonały sposób na poinformowanie swoich krewnych i przyjaciół o planowanej uroczystości. Przygotowaliśmy dla Ciebie trzy pomysły na zaproszenia w stylu klasycznym, rustykalnym oraz boho. Dodatkowo, dowiesz się co nie co, o powiadomieniu save the date! Zainspiruj się naszymi pomysłami na zaproszenia ślubne podczas przygotowań do swojego ślubu i odważ się zrealizować nasze sprawdzone wskazówki na swoim ślubie i weselu!

Perfekcyjne zaproszenia ślubne – nasza checklista

Jedną z pierwszych rzeczy, którą należy zorganizować po zaręcznych, jest data ślubu. To od niej uzależniony będzie wystrój, motyw przewodni wesela, kwiaty, ale także miejsce uroczystości. Data wydarzenia oraz jego miejsce jest jednym z kluczowych elementów zaproszeń ślubnych. Dowiesz się, czego jeszcze nie może na nim zabraknąć, tak aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Zobacz naszą poniższą checklistę:

 • Kto zaprasza – nazwisko Panny Młodej oraz Pana Młodego
 • Data ślubu wraz z rokiem – wiele ślubów planowanych jest ze sporym wyprzedzeniem)
 • Czas i miejsce ślubu oraz wesela
 • Rodzaj ceremonii ślubnej – zazwyczaj dostarcza gościom informacji dotyczących dress code’u
 • Czas i miejsce wesela oraz ewentualnych poprawin

Oczywiście w razie potrzeby, umieść dodatkowe informacje, których Twoi goście nie powiiny przegapić. Na przykład wielu gości interesują wskazówki dojazdu lub informacje odnośnie noclegu. Aby móc lepiej zaplanować ilość gości w tym dniu, dobrym pomysłem jest dodanie dopisku o potwierdzenie obecności danego gościa do danego dnia. Dlatego też, warto rozważyć popularnej karty R.S.V.P., czyli répondez s’il vous plaît oznaczającej proszę odpowiedzieć. Wówczas będziesz wiedział, kto będzie z Tobą w tym szczególnym dniu.

Save the date, czyli alternatywa do zaproszeń ślubnych

Save the date staje się co raz popularniejszą alternatywą do zaproszeń ślubnych. A czym ona jest? Jest to powiadomienie gości o planowanym ślubie, przyjęciu czy imprezie, które może być wysyłane przed dostarczeniem formalnych zaproszeń. Można je również wykorzystać organizując ślub bez wesela. Save the date może mieć formę pocztówki, małego bileciku lub oryginalnego gadżetu. W treści zawiadomienia powinna znaleźć się data ślubu, imiona Pary Młodej oraz miejsce – miejscowość (jeśli lokalizacja jest już potwierdzona).

Zaprojektuj własne zaproszenia ślubne

Zbliżenie na parę młodą trzymającą się za ręce

Organizując różne uroczystości, niezależnie, czy są to urodziny, nadejście nowego roku bądź ślub – zaproszenia to niezwykle ważny element planowania. A jeśli od razu po zaręczynach, zdecydowaliście się na motyw przewodni swojego ślubu i wesela, uwzględnijcie go również w zaproszeniach. Ulubione motywy weselne Polaków to: klasyczne, rustykalne oraz boho. Poniżej, przedstawiamy pomysły na projekty zaproszeń ślubnych w tych trzech stylach!

Zaproszenie w stylu klasycznym

Styl klasyczny wesela to nienachalna kolorystyka, oszczędność w detalach i proste dodatki. Prosta elegancja, którą trudno zdefiniować. Takie również powinny być zaproszenia. A co powiesz na takie ozdobione zdjęciem pary młodej lub wykonane własnoręcznie?

Zaproszenie w stylu rustykalnym

Zaproszenie ślubne w stylu rustykalnym

Rustykalne wesele to przede wszystkim powrót do natury, szczerość i niepretensjonalność. Dlatego te cechy warto zawrzeć podczas projektowania zaproszeń ślubnych. Te wykonane w stylu rustykalnym powinny zostać wydrukowane na ekologicznym papierze, a jako dekoracje na zaproszeniach, wykorzystaj motywy kwiatowe i roślinne.

Zaproszenie w stylu boho

Zaproszenie ślubne w stylu boho

Wesele w stylu boho jest dziewczęce, delikatne i łączące ze sobą wiele pozornie niepasujących elementów. Oddaj ten klimat już w swoim zaproszeniu! Niech będzie ono lekkie i artystyczne. Na kartce warto umieścić na przykład: etniczne wzory czy motywy roślinne.

Dodaj osobistego znaczenia

Ślub i wesele to ekscytujący dzień nadający ton wspólnego życia. Dlatego emocje towarzyszące podczas ceremoni oraz przyjęcia, powinny mieć swoje odzwierciedlenie także w zaproszeniach ślubnych! Szczególnie dobrze sprawdzą się takie, w których umieścisz dopasowane powiedzenia w charakterze małego wprowadzenia. W ten sposób możesz przekazać gościom osobistą wiadomość lub podkreślić motyw przewodni swojego ślubu. Postaw na tematyczne powiedzenia, takie jak „I żyli długo i szczęśliwie”, „Na zawsze razem” lub „Jesteśmy dla siebie stworzeni”. Jeśli macie już wspólne dzieci, możecie również wspomnieć o nich w zaproszeniach ślubnych.

Wzory na zaproszenie ślubne

Odkryj stworzone przez nas wzory na zaproszenia ślubne!

Najpiękniejsze motywy zaproszeń ślubnych

Chciałbyś, aby wybrane przez Ciebie zaproszenia prezentowały się olśniewająco? W takim razie na Twoich zaproszeniach ślubnych nie powinno zabraknąć najpiękniejszych motywów. Oto nasze propozycje:

 • Wzory kwiatowe
  Kwiaty to absolutny must-have na każdym weselu! Doskonale sprawdzą się także na zaproszeniach ślubnych! Nasza rada: Wybierz kwiaty z bukietu ślubnego jako motyw przewodni na zaproszeniach ślubnych oraz dekoracji kwiatowych na sali!
 • Brokat
  Motyw przewodni wesela to styl glamour? Wówczas brokat świetnie sprawdzi się na zaproszeniach ślubnych. Niezwykle efektownie prezentuje się w złocie i srebrze!
 • Koronki
  Klasyczne śluby w romantycznym stylu wymagają odpowiedniej oprawy. Dotyczy to także zaproszeń ślubnych! Wybierz zaproszenia ślubne z dodatkiem dyskretnej, białej koronki. Doskonale sprawdzi się kremowa papeteria!
 • Serca
  Ślub to przede wszystkim święto miłości. Serca są zatem pożądanym motywem nie tylko na zaproszeniach ślubnych, ale również jak i dekoracjach. Nasza rada: Mniej znaczy więcej. Na przykład, postaw na inicjały pary młodej umieszczone w sercu.

Zadbaj także, by Twój ulubiony motyw lub kolor pojawił się na Twoim zaproszeniu ślubnym! Dlatego też, zarejestruj się za darmo na Westwing, a otrzymasz codzienną dawkę inspiracji do każdego pomieszczenia oraz wyjątkowych ofert.