Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Zbliżenie na zaproszenia ślubne na białym tle

Organizując ślub i wesele, mamy wiele rzeczy do zrobienia. Jedną z pierwszych rzeczy jest wybór daty tej wspaniałej uroczystości, tak aby nasi najbliźsi byli z nami w tym dniu. Piękne zaproszenia ślubne to doskonały sposób na poinformowanie swoich krewnych i przyjaciół o planowanej uroczystości. W Westwing pasjonujemy się nie tylko trendami meblarskimi i aranżacją wnętrz. Uwielbiamy również śluby i wesela! Co roku, kiedy sezon ślubny nadchodzi wielkimi krokami, przygotowujemy zestawienia najpiękniejszych pomysłów na dekoracje ślubne. Zainspiruj się nimi podczas przygotowań do swojego ślubu i spraw by gorączka przedślubna dopadła Cię w pozytywny sposób i odważ się zrealizować nasze sprawdzone pomysły na swoim ślubie i weselu!

Perfekcyjne zaproszenia ślubne – nasza checklista

Aby dopiąć wszystko na ostatni guzik, przygotowaliśmy dla Ciebie ponieższe zestawienie. Sprawdź, których rzeczy nie może zabraknąć na zaproszeniach ślubnych:

 • Kto zaprasza – nazwisko panny młodej oraz pana młodego
 • Data ślubu wraz z rokiem (wiele ślubów planowanych jest ze sporym wyprzedzeniem)
 • Czas i miejsce ślubu oraz wesela
 • Rodzaj ceremonii ślubnej (zazwyczaj dostarcza gościom informacji dotyczących dress code’u)
 • Czas i miejsce wesela oraz ewentualnych poprawin

Oczywiście w razie potrzeby, umieść dodatkowe informacje, których Twoi goście nie powiiny przegapić. Na przykład wielu gości interesują wskazówki dojazdu lub informacje odnośnie noclegu. Aby móc lepiej zaplanować ilość gości w tym dniu, dobrym pomysłem jest dodanie dopisku o potwierdzenie obecności danego gościa do danego dnia. Dlatego też, warto rozważyć popularnej karty R.S.V.P., czyli répondez s’il vous plaît oznaczającej proszę odpowiedzieć. Wówczas będziesz wiedział, kto będzie z Tobą w tym szczególnym dniu.

Zbliżenie na parę młodą trzymającą się za ręce

Zaprojektuj własne zaproszenia ślubne

Organizując różne uroczystości, niezależnie, czy są to urodziny, nadejście nowego roku bądź ślub – zaproszenia to niezwykle ważny element planowania. W szczególności, zaproszenia ślubne powinny być szczególne! Jeśli zdecydowaliście się na motyw przewodni swojego ślubu i wesela, uwzględnij go również w zaproszeniach.

W zależności od planowanego przebiegu uroczystości, możesz również wybrać klasyczne zaproszenia. A co powiesz na zaproszenia ozdobione zdjęciem pary młodej? Albo takie wykonane własnoręcznie? Najważniejsze jest to, by nie tylko pięknie się prezentowały, ale także sprawiły dużo radości młodej parze!

Nie zapomniaj o Waszych preferencjach i stylu. Młoda para może zdecydować się na zaproszenia w swoim ulubionym stylu: glamour, romantycznym, tradycyjnym lub boho.

Dodaj osobistego znaczenia

Ślub i wesele to ekscytujący dzień nadający ton wspólnego życia. Dlatego emocje towarzyszące podczas ceremoni oraz przyjęcia, powinny mieć swoje odzwierciedlenie także w zaproszeniach ślubnych! Szczególnie dobrze sprawdzą się takie, w których umieścisz dopasowane powiedzenia w charakterze małego wprowadzenia. W ten sposób możesz przekazać gościom osobistą wiadomość lub podkreślić motyw przewodni swojego ślubu. Postaw na tematyczne powiedzenia, takie jak „I żyli długo i szczęśliwie”, „Na zawsze razem” lub „Jesteśmy dla siebie stworzeni”. Jeśli macie już wspólne dzieci, możecie również wspomnieć o nich w zaproszeniach ślubnych.

Najpiękniejsze motywy zaproszeń ślubnych

Chciałbyś, aby wybrane przez Ciebie zaproszenia prezentowały się olśniewająco? W takim razie na Twoich zaproszeniach ślubnych nie powinno zabraknąć najpiękniejszych motywów. Oto nasze propozycje:

 • Wzory kwiatowe
  Kwiaty to absolutny must-have na każdym weselu! Doskonale sprawdzą się także na zaproszeniach ślubnych! Nasza rada: Wybierz kwiaty z bukietu ślubnego jako motyw przewodni na zaproszeniach ślubnych oraz dekoracji kwiatowych na sali!
 • Brokat
  Motyw przewodni wesela to styl glamour? Wówczas brokat świetnie sprawdzi się na zaproszeniach ślubnych. Niezwykle efektownie prezentuje się w złocie i srebrze!
 • Koronki
  Klasyczne śluby w romantycznym stylu wymagają odpowiedniej oprawy. Dotyczy to także zaproszeń ślubnych! Wybierz zaproszenia ślubne z dodatkiem dyskretnej, białej koronki. Doskonale sprawdzi się kremowa papeteria!
 • Serca
  Ślub to przede wszystkim święto miłości. Serca są zatem pożądanym motywem nie tylko na zaproszeniach ślubnych, ale również jak i dekoracjach. Nasza rada: Mniej znaczy więcej. Na przykład, postaw na inicjały pary młodej umieszczone w sercu.

Zainspiruj się naszymi pomysłami na zaproszenia ślubne. Z niecierpliwością czekamy na efekty!