Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Menu na stole weselnym

Od pewnego czasu to obowiązkowy element przygotowania dekoracji weselnych to menu. Pięknie zaprojektowane cieszy oczy gości i sprawia, że ich apetyt na kolejne posiłki rośnie. Menu weselne może być umieszczone na stołach w ograniczonej ilości. Można je również umieścić na talerzach wszystkich gości weselnych. Co więcej, stanowi dodatkową dekorację weselną na stole. 

W Westwing dbamy nawet o najmniejsze detale. Spraw, aby Twoje dekoracje weselne były spójne i harmonijne i użyj dopracowanych menu. Chciałabyś je stworzyć sama? Zainspiruj się naszymi pomysłami!

Menu weselne: zrób to sam!

Jest wiele istotnych aspektów, o których należy pamiętać tworząc samodzielnie menu weselne. W skrócie przedstawiamy najważniejsze z nich.

Motyw przewodni: Vintage, boho, a może retro… Każdemu motywowi przewodniemu muszą towarzyszyć pewne elementy. Pastelowe odcienie i stylowe czcionki świetnie prezentują się w przypadku klasycznych menu weselnych. Menu w stylu boho cieszy oko żywymi barwami i rozmaitymi wzorami. W przypadku stylu retro, polecamy zabawę materiałami. Skoncentruj się na palecie kolorów, symbolach i materiałach, które są charakterystyczne dla wybranego przez Ciebie motywu przewodniego dekoracji weselnych. Wykorzystaj je do stworzenia menu weselnego odpowiadającego wybranej przez Ciebie stylistyce.

Kształt: Nie ograniczaj się wyłącznie do prostokątnych menu weselnych. Jeśli Twoja dekoracja weselna bazuje na konkretnym rodzaju kwiatu, wykorzystaj jego kształt do stworzenia menu weselnego. 

Materiał: Nie musi być wykonane wyłącznie z papieru. Równie dobrze prezentuje się cienka bibuła lub inne materiały codziennego użytku. A co powiesz na menu nadrukowane na świecach? Szkło akrylowe wykorzystane do stworzenia menu weselnego to najnowszy krzyk mody.

Jakie menu weselne wybrać?

Ślub to magiczne i wyjątkowe wydarzenie. To wystarczający powód, żeby przenieść tą magię na menu weselne. Zdecyduj się na konkretny motyw przewodni, aby nie zginęło w przepychu innych dekoracji na stole. Najlepiej będzie, jeśli wszystkie dekoracje weselne będą odpowiadały wybranemu motywowi. Przedstawiamy motywy przewodnie idealne dla menu weselnego w romantycznym stylu:

 1. Serce

  Czy istnieje lepszy symbol miłości niż serce?

 2. Nałożone na siebie dwie obrączki

  Symbolizują nieskończoność i wierność do grobowej deski!

 3. Młoda para

  Młoda para może być również wykorzystana jako motyw przewodni menu weselnego.

 4. Kwiaty

  Wybierz menu weselne z motywem kwiatów i dopasuj je do kwiatowych aranżacji na stole. Nieważne, czy zdecydujesz się na róże, hortensje, czy tulipany – wybierając menu weselne z motywem kwiatowym, podkreślisz kwitnącą atmosferę dekoracji weselnych. 

 5. Spersonalizowane menu weselne

  Jeden z nowożeńców ma niezwykłe hobby lub interesującą pasję? Co powiesz na motyw zabytkowego samochodu, kiedy jeden z nowożeńców pasjonuje się klasycznymi pojazdami? Albo wysoki obcas podkreślający namiętne kolekcjonowanie butów przez świeżo upieczoną żonę?

Piękne menu weselne: kup gotową bazę

Jeśli chcesz szybko, ale samodzielnie stworzyć karty menu, polecamy zakup pustych kart. Z łatwością nadrukujesz na nich menu weselne lub wypiszesz je ręcznie. Samodzielnie wykonane, nada dekoracji weselnej szczególnego charakteru. Stwórz samemu piękne menu!

Jak zaprezentować menu weselne? 

Użyj specjalnych uchwytów, aby weksponować menu na weselnym stole. Dopasuj winietki ślubne do motywu przewodniego menu weselnego. Chcesz cofnąć się w czasie i przenieść gości weselnych do lat 60-tych? Postaw na siłę kwiatów i różnokolorowe dekoracje weselne. Polecamy miniaturowego Volkswagena ogórka, symbol pacyfizmu lub pióro jako uchwyt na Twoje menu.  

Wykorzystaj własne pasje i gusta do stworzenia dekoracji weselnych, a ułatwisz sobie zadanie! Mamy nadzieję, że nasze pomysły na stworzenie menu weselnego zainspirowały Cię do działania. Samodzielne stworzenie menu weselnego jest dziecinnie proste!