Zwrot gratis
100-dniowe prawo zwrotu
Biała serwetka w obrączce z kwiatem

Ślub to jeden z najpiękniejszych dni w życiu i często wiąże się z organizacją przyjęcia. Bardzo istotną rolę odgrywa oczywiście stylowa dekoracja. W Westwing znamy najlepsze wskazówki i sztuczki, które ułatwią Ci stworzenie niepowtarzalnej dekoracji stołu. Pamiętaj, że pięknie zaaranżowany stół stanowi ważną część udanej dekoracji ślubnej. Oprócz zastawy stołowej, szkła i aranżacji kwiatowych, weselne serwetki dekoracyjne stanowią istotny element stołu. Polecamy różne warianty składania serwetek w stylu „zrób to sam” do stworzenia niepowtarzalnej dekoracji stołu weselnego. W Westwing uwielbiamy jednak wyrafinowane pomysły, które nie są oczywiste i tworzą element zaskoczenia. Dlatego pokazujemy, jak w serwetce dekoracyjnej możesz ukryć osobistą wiadomość dla Twoich gości. W kilku prostych krokach stwórz stylową dekorację stołu wykorzystując weselne serwetki dekoracyjne.

Materiały potrzebne do zrobienia serwetek z osobistą wiadomością

 • Materiałowe serwetki dekoracyjne o kwadratowym kształcie
 • Bilecik z wiadomością
 • Czekoladka

Krok po kroku: weselne serwetki dekoracyjne z ukrytą wiadomością

Wykorzystaj serwetki oraz własną kreatywność i stwórz nietypową dekorację na stole weselnym. Zaskocz swoich gości osobistą wiadomością ukrytą w weselnych serwetkach dekoracyjnych. W kilku prostych krokach pokazujemy, jak stworzyć kopertę przy użyciu prostej kwadratowej serwetki.

Koperta z serwetki dekoracyjnej w 9 prostych krokach:

 1. Krok

  Odwróć wybraną materiałową serwetkę dekoracyjną na lewą stronę i skieruj jeden róg ku środkowi.
 2. Krok

  Lewy róg ułóż na prawej stronie nieco dalej niż na środku serwetki. Wyrównaj lewą krawędź serwetki. 
 3. Krok

  Powtórz tę czynność i skieruj prawy róg ku środkowi. Końcówka prawego rogu zachodzi teraz na lewy róg, ponieważ ten fragment serwetki dekoracyjnej jest umieszczony nieco dalej niż na jej środku. Upewnij się, że prawa krawędź serwetki jest równa.
 4. Krok

  Wygładź serwetkę po obu stronach
 5. Krok

  Dolny róg serwetki dekoracyjnej skieruj ku górze do środka i ponownie wygładź dolną część serwetki w kierunku od dołu do góry.
 6. Krok

  Górny róg serwetki powinien trzymać się z dala od reszty. Złożona serwetka dekoracyjna przypomina teraz otwartą kopertę.
 7. Krok

  Umieść w serwetce dekoracyjnej wiadomość dla gościa i wykorzystaj ją jak kopertę.
 8. Krok

  Aby zamknąć kopertę stworzoną z serwetki dekoracyjnej, wystarczy skierować górny róg serwetki ku dołowi.
 9. Krok

  Tak wykonaną kopertę z serwetki dekoracyjnej doskonale przypieczętujesz przy użyciu czekoladki. 

Pomysły na osobiste powitanie umieszczone w weselnej serwetce dekoracyjnej

Jeśli udało Ci się złożyć w kopertę weselną serwetkę dekoracyjną, pomyśl o miłym i osobistym powitaniu gości weselnych. Westwing przedstawia kilka kreatywnych propozycji, które z pewnością wywołają uśmiech na twarzach Twoich gości:

 • Krótki wierszyk o miłości
 • Zdjęcie nowożeńców
 • Odręcznie napisane pozdrowienia dla gościa
 • Plan wesela
 • Menu,
 • Winietkę – w tym przypadku należy umieścić winietkę w otwartej kopercie wykonanej z weselnej serwetki dekoracyjniej i pozwolić, by winietka była widoczna.

Westwing życzy dobrej zabawy przy składaniu serwetek dekoracyjnych na wesele i tworzeniu niezapomnianych wspomnień!