Zwrot gratis
100-dniowe prawo zwrotu
Bukiet kwiatów na stół weselny i winietka

Idealne wesele to marzenie każdej kobiety. Ślub marzeń musi być zaplanowany w każdym detalu, począwszy od dekoracji kwiatowych, przez aranżację miejsc siedzących, aż po winietki ślubne. Planowanie ślubu i wesela wymaga wielkiej dbałości o szczegóły, aby ten wielki dzień stał się spełnieniem marzeń. Spraw, byś Ty i Twoi goście weselni zapamiętali na długo ten wspaniały dzień.

W Westwing kochamy piękno. Czy istnieje coś piękniejszego niż szczęśliwa para młoda celebrująca miłość na wspaniałym przyjęciu weselnym? Aby ułatwić Ci organizację tego wielkiego wydarzenia, przedstawiamy najpiękniejsze trendy ślubne oraz doskonałe pomysły na stworzenie dekoracji weselnych. Zaplanuj swój ślub i wesele w najdrobniejszych szczegółach z naszą pomocą!

3 zalety winietek ślubnych

 • 1 zaleta:
  Używając winietek sprawisz, że ilość stołów i krzeseł na Twoim weselu będzie taka jak liczbs gości. Bez winietek ślubnych Twoi goście usiądą w nieregularnych odstępach, pozostawiając wolne miejsca. 
 • 2 zaleta:
  Zacznijmy świętowanie! Twoje przyjęcie weselne rozpocznie się znacznie szybciej jeśli użyjesz winietek ślubnych. Każdy gość otrzyma przypisane miejsce przy stole, nie tracąc czasu na samodzielne podejmowanie decyzji, gdzie ma usiąść. 
 • 3 zaleta:
  Sam wiesz najlepiej, którzy z Twoich gości dobrze się dogadują. Użyj winietek ślubnych na Twoim weselu i stwórz wspaniałą atmosferę! 

Rozsadzanie gości przy użyciu winietek ślubnych

Duży stół weselny z kwiatami i winietkami

Dbałość o szczegóły, tak niezbędna przy planowaniu ślubu, nie kończy się na przydzieleniu miejsc siedzących do poszczególnych gości weselnych. Rozstaw winietki ślubne w odpowiedni sposób i spraw, by Twój wielki dzień stał się jeszcze piękniejszy. Wesele, szczególnie duże i hucznie świętowane, nie musi być nerwowym wydarzeniem dla pary młodej. 

Przemyślane rozmieszczenie gości weselnych przy użyciu winietek ślubnych wprowadzi ład i harmonię. Polecamy stworzyć winietki ślubne w formie drobnych upominków dla Twoich gości, które mogą zabrać ze sobą opuszczając salę weselną. 

Ład i harmonia powinny być widoczne nie tylko na stołach weselnych. Już przy wejściu na salę spraw, by kolejność miejsc siedzących była oczywista dla każdego gościa. Szczególnie polecamy dużą tablicę, na której można umieścić numery stołów i nazwiska gości.

Wskazówka: Aby uzyskać całościowy obraz dekoracji weselnej, polecamy dopasowanie tablicy do winietek ślubnych oraz reszty dekoracji weselnych. 

Winietki ślubne: stylowe inspiracje

Szczególnie atrakcyjnie prezentuje się winietka ślubna będąca jednocześnie drobnym upominkiem. Polecamy winietki ślubne, które goście weselni mogą zabrać ze sobą jako miłą pamiątkę z Twojego wesela. Istnieje wiele sposobów, jak sprawić, by nazwiska i imiona gości na winietkach rzucały się w oczy i wyglądały wyjątkowo

 • Dla tych, którzy postawili na romantyczny ślub boho lub w stylu rustykalnym, szczególnie polecamy niewielkie białe drewienka z nazwiskami gości w formie winietek ślubnych. Równie dobrze sprawdzą się winietki ślubne umieszczone w starych korkach po winie. 
 • Wolisz eleganckie, a zarazem praktyczne winietki ślubne? Zainspiruj się naszymi wspaniałymi pomysłami! Wykorzystaj winietki umieszczone na serwetkach oraz zastawie stołowej lub przymocowane bezpośrednio do pierścienia serwetki. Dzięki temu uzyskasz szykowne i praktyczne winietki ślubne.
 • Chcesz sprawić uśmiech na twarzach Twoich gości weselnych? Polecamy winietki ślubne w formie zdrapek, pod którymi ukryte są nazwiska. Wybierz nietypowe winietki ślubne, a Twoje wesele pozostanie na długo w pamięci wszystkich gości!

Samodzielnie stwórz winietki ślubne

Winietki ślubne nie muszą być nudne. Wykonaj je sam, a stworzysz ciepłą i serdeczną atmosferę na swoim weselu. Choć samodzielne zaprojektowanie winietek ślubnych dla ponad stu gości brzmi przerażająco, nie masz się czego obawiać! Sam zdecyduj, ile pracy i czasu chcesz włożyć w stworzenie winietek ślubnych. Jeśli pasjonuje Cię rękodzieło, poświęć się projektowi DIY winietki ślubne z dużym zaangażowaniem. Nawet jeśli Twój czas wolny po pracy jest ograniczony, z przyjemnością poświęcisz go na własnoręczne stworzenie winietek ślubnych. 

Winietki ślubne wypisane odręcznie

Dla osób, których czas wolny jest ograniczony, polecamy zakup pustych winietek ślubnych i samodzielne uzupełnienie ich o nazwiska gości weselnych. W zależności od wybranego wzoru winietki ślubnej, dopasuj styl, w jakim ją uzupełnisz. W przypadku klasycznych białych winietek ślubnych, polecamy złote lub srebrne pisaki, które prezentują się szczególnie zjawiskowo. Jeśli wybierzesz czarne tabliczki umocowane na małych sztalugach, napis wykonany klasyczną białą kredą będzie wyglądał doskonale. W przypadku winietek ślubnych o intensywnych barwach, upewnij się, że nazwiska gości są czytelne. Dlatego też polecamy użycie ciemno-srebrnego lub czarnego pisaka z brokatowym wykończeniem. 

Pyszne winietki ślubne domowej roboty

Winietki ślubne mogą być równie pyszne, jak ładne! Domowej roboty winietki ślubne dodadzą urokowi każdej dekoracji weselnej. Upiecz herbatniki w kształcie serca i wypisz nazwiska gości weselnych przy użyciu barwnika spożywczego. Ostatnio bardzo popularne stały się ciasteczkowe lizaki – tzw. cake pops. Po upieczeniu dołącz stylową winietkę ślubną do patyczka. Twoja wyobraźnia to jedyne, co ogranicza Cię przy tworzeniu pysznych winietek ślubnych domowej roboty! Baw się dobrze przy własnoręcznym tworzeniu winietek ślubnych i spraw, aby ten wielki dzień pozostał w pamięci Twoich gości na długie lata! 

Wskazówka: Przed rozpoczęciem odręcznego wypisywania winietek ślubnych, polecamy potrenować kaligrafowanie. Wówczas pismo odręczne będzie prezentować się doskonale na winietkach ślubnych!

Przedstawiliśmy tylko kilka możliwości, które możesz wykorzystać do stworzenia pięknych winietek ślubnych. Daj się ponieść własnej kreatywności i baw się dobrze przy tworzeniu dekoracji weselnej w formie winietek ślubnych!