Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!
Naturalne kwiaty w formie dekoracji stołu komunijnego

Zaraz po chrzcie, komunia jest kolejną, istotną uroczystością kościelną w życiu dziecka. W naszym kraju, Komunia Święta jest obchodzona wyjątkowo uroczyście, dlatego zaplanuj ja od A do Z. Szczególne znaczenie ma oczywiście odpowiednia dekoracja stołu komunijnego. Postaw na harmonijny i kreatywny wygląd stołu, niezależnie od tego, czy przyjęcie ogranizujesz w domu czy w restauracji. Pozwól nam się zainspirować i dowiedz się, jak stworzyć idealną dekorację stołu komunijnego.

Najczęstsze pytania dotyczące dekoracji stołu komunijnego

Przygotowanie życzeń na komunię świętą, wybór stroju i dań – to wszystko jest częścią przygotowań do tego ważnego dnia. Zebraliśmy garść najistotniejszych pytań, na które powinieneś poznać odpowiedź przed zaplanowaniem przyjęcia komunijnego. Wszystko będzie dobrze!

Gotowi do ucztowania przy stole komunijnym: bufet

Uwielbiamy tworzyć kreatywne dekoracje stołu komunijnego, zwłaszcza kiedy są jadalne! Brakuje Ci pomysłów na stworzenie wspaniałego bufetu? Oto one! 

 • Babeczki domowej roboty: Zapakowane w kolorowe papilotki, pyszne babeczki zachwycą nie tylko najmłodszych gości przyjęcia komunijnego. Udekoruj je odpowiednimi dodatkami, aby stworzyć wspaniałą dekorację stołu komunijnego. Sprawdź również nasze pomysły na ciasta na komunię.
 • Owoce: Zadbaj o zdrowe przekąski między posiłkami. Owoce nie tylko nadadzą koloru dekoracji stołu komunijnego, ale są również zdrowe i smaczne.
 • Pyszne ciasteczka: Nieważne, czy wybierzesz kupne, czy przygotujesz je samodzielnie – ciasteczka to nie tylko przekąska do kawy, ale również element dekoracyjny na stole!
 • Tort komunijny – często gwiazda stołu. Pięknie ozdobiony na pewno będzie przyciągał uwagę.
 • Słodycze: Możesz je wykorzystać jako upominek dla gości. Ustaw je przy winietce, wraz z karteczką z podziękowaniem za przybycie na uroczystość. Twoi goście z pewnością docenią słodką zawartość małych i błyszczących opakowań.

Dekoracja stołu komunijnego przy użyciu symboli

Niezależnie od tego, czy decydujesz się na komunię w domu, czy w lokalu, dekoracja stołu będzie zależała w dużej mierze od Ciebie. Dekoracja idzie w parze z różnorodnymi symbolami biblijnymi, które podkreślą religijny charakter przyjęcia oraz z takimi, które podkreślają wiosenną atmosferę uroczystości. Można wykorzystać różne symbole związane z tą okazją. Baw się różnymi symbolami i stwórz wyjątkową dekorację stołu komunijnego z biblijnymi akcentami oraz wiosennymi kwiatami. 

Na przykład, umieść motyw ryby na winietkach dla gości i dostosuj go do kolorystyki dekoracji stołu komunijnego. Wykorzystaj jednolity kolor serwetek, na przykład połącz niebieski motyw ryby z bielą. W taki sposób, podkreślisz wyjątkowość uroczystości oraz jednocześnie ujednolicisz dekorację stołu. Polecamy również umieścić dopasowany bieżnik, który będzię stanowić kolejny wspaniały element dekoracji stołu komunijnego. Dzięki świecom i świecznikom w tym samym kolorze, co serwetki, stworzysz harmonijną całość. 

Przedstawiamy najpopularniejsze symbole do dekoracji stołu komunijnego:

 1. Krzyż

  Symbolizuje Jezusa Chrystusa i jest uznawany za najistotniejszy symbol religijny, ponieważ oznacza zbawienie i nadzieję.
 2. PX i PaX

  Para liter PX to jeden z najstarszych symboli chrześcijańskich, który był używany jako tajny znak, głównie podczas prześladowań chrześcijan. Symbolizuje przynależność do wiary. Motyw ten występuje również jako „PaX” i oznacza pokój. 
 3. Kielich

  Symbol Eucharystii (Wieczerzy Pańskiej). Wypełniony winem kielich oznacza również krew Jezusa.
 4. Opłatek

  Ten symbol jest najczęściej używany w połączeniu z symbolem kielicha. Opłatek reprezentuje ciało Jezusa.
 5. Ryba

  Ryba była uznawana za tajny symbol pierwszych chrześcijan. Do dziś symbolizuje poczucie wspólnoty chrześcijańskiej.
 6. Biały gołąb

  Oznacza Ducha świętego, ale również symbolizuje pokój.
 7. Drzewo

  Symbolizuje cykl życia, który stale się odnawia dzięki wzrostowi, dojrzałości i przemijaniu.

Odświętna dekoracja stołu komunijnego w różnych stylach

Przed przyjęciem goście myślą o tym, jak się ubrać na komunię, a Ty zastanawiasz się, jakie kolory dekoracji wybrać. Niezależnie od wybranego stylu, dekoracja stołu komunijnego powinna być odświętnie zaaranżowana. Wybieraj między różnymi stylami i stwórz unikalny klimat na tę specjalną okazję. Przedstawiamy trzy popularne pomysły na dekorację stołu komunijnego, które na pewno podbiją zarówno serca gości, jak i dziecka świętującego komunię.

 • Klasycznie w bieli i srebrze: Niezależnie, czy wybierzesz srebrne miseczki, świeczniki, czy błyszczące figurki dekoracyjne – z pewnością stworzysz efektowną dekorację stołu komunijnego. Połącz srebrne akcesoria z białą zastawą stołową, a podkreślisz odświętny charakter uroczystości. Dzięki temu stół komunijny dla Twojego dziecka nabierze dodatkowego blasku.
 • W różu i błękicie: Błękit oraz róż są często wykorzystywane do jako symbole płci. Różowy sprawdzi się do dekoracji stołu komunijnego u dziewczynki, z kolei niebieski – w przypadku chłopca. Często marzeniem dzieci jest zaaranżowanie dekoracji stołu komunijnego właśnie w tych, pastelowych barwach. Aby dekoracja stołu komunijnego zachowała swój odświętny charakter, barwy te powinny stanowić tylko dodatkowe elementy dekoracyjne na stole komunijnym. Wykorzystaj je na przykład wybierając różowe serwetki, bieżniki, wazony z kwiatami oraz świece.
 • Nowocześnie w kolorze limonki: Jak stworzyć dekorację stołu komunijnego, która jednocześnie spodoba się dzieciom i będzie wyglądać elegancko? Przy użyciu jasnozielonej limonki! Ten kolor nie jest zbyt jaksrawy, co sprawia, że jest przyjemny dla oka, ale również wprowadza kolorowy akcent do dekoracji. Nasza rada: Połącz odcień limonki wybierając bieżnik z kremowymi barwami obrusu.

Stwórz samodzielnie dekorację stołu komunijnego

Dekoracja stołu komunijnego to szczególna czynność, do pomocy przy której możesz zaangażować Twoje dziecko. Pozwól Waszej wyobraźni działać i wspólnie stwórzcie niepowtarzalną dekorację stołu komunijnego.

Zrób to sam: menu

Jeśli mamy już opracowane menu na komunię, dobrze jest je zaprezentować w formie kart. Niezależnie, czy wybierzesz biel, czy inne kolory – karty menu wspaniale prezentują się jako dekoracja stołu komunijnego. Zaprojektuj je samodzielnie przy użyciu komputera i Internetu, a następnie wydrukuj w profesjonalnej drukarni. Zestaw je z własnoręcznie zrobionymi winietkami. Wszystko, czego potrzebujesz to papier ozdobny w wybranym odcieniu i mazaki do pisania. 

Nasza rada: Wykorzystaj naklejki z symbolami komunijnymi, aby dodatkowo ozdobić karty menu.

Dekoracja stołu komunijnego: aranżacje kwiatowe

Piękne bukiety kwiatów, kolorowe wieńce i inne, gustowne kompozycje kwiatowe nadadzą świeżości dekoracji stołu komunijnego. Przedstawiamy, jak krok po kroku samodzielnie wykonać piękną aranżację kwiatową na stół.

Samodzielnie stwórz kompozycje kwiatowe do dekoracji stołu komunijnego

 1. Zaopatrz się w gąbkę florystyczną i kwiaty w kwiaciarni. Kwiaty powinny być dopasowane do kolorystyki dekoracji stołu komunijnego.
 2. Włóż gąbkę florystyczną do wody i pozwól się jej odpowiednio zwilżyć. Następnie przytnij ją na wymiar późniejszej dekoracji stołu komunijnego.
 3. Ostrożnie wytnij otwory w gąbce przy użyciu drewnianej szpatułki. Łodygi kwiatów są zbyt giętkie, aby można było bezpośrednio umieścić je w gąbce.
 4. Umieść wybrane kwiaty w przewidzianych do tego otworach.
 5. Twoja dekoracja stołu komunijnego jest gotowa!

Zainspiruj się naszymi pomysłami na idealną dekorację stołu komunijnego. Jeśli szukasz więcej inspiracji do stworzenia idealnego przyjęcia komunijnego, zajrzyj na Westwing. Mamy tam dla Ciebie użyteczne artykuły i piękne produkty.