Dekoracje na bierzmowanie, stół z zastawą w jasnych barwach i z zielonymi detalami

Bierzmowanie to niezwykle istotne wydarzenie w życiu młodego człowieka. Błogosławieństwo oznacza przemianę młodych wiernych w dorosłych uczestników życia kościelnego. Uroczystość ta powinna być zatem zaplanowana z dużym wyprzedzeniem i starannie przygotowana. Szczególnie ważne będą dekoracje na bierzmowanie i na stół podczas wspólnego rodzinnego obiadu.

Westwing ciałem i duchem docenia piękne aranżacje. Dla nas nie tylko wiążą się one ze stylowymi meblami i innym wyposażeniem wnętrza Twojego domu. Z przyjemnością dzielimy się swoimi pomysłami. W końcu cała atmosfera przyjęcia w dużej mierze zależy od dekoracji stołu. Pozwól Westwing zainspirować Cię do stworzenia udanej dekoracji stołu na bierzmowanie i nadaj specjalnego charakteru tej uroczystości. Chętnie podpowiemy, jak stworzyć niezapomnianą dekorację stołu na bierzmowanie. 

Dekoracje na bierzmowanie dla chłopców

Niebieskie barwy są bardzo popularne jako kolor przewodni dekoracji stołu na bierzmowanie dla chłopców. Od delikatnych pasteli, przez jasnoniebieskie błękity po ciemny granat. Dekoracja stołu na bierzmowanie w odcieniach niebieskich oferuje różne możliwości aranżacji i doskonale współgra z innymi barwami. Szczególnie elegancko prezentuje się w połączeniu ze złotymi lub srebrnymi elementami. Alternatywna opcją jest udekorowanie stołu na bierzmowanie w turkusach, co zapewni różnorodność. Pamiętaj, aby używać tych odcieni w odpowiedni sposób. Połącz je z symbolami typowymi dla bierzmowania, takimi jak ryba lub krzyż, a stworzysz dekorację stołu na bierzmowanie, która podkreśli religijny charakter przyjęcia. 

Dekoracje na bierzmowanie dla dziewcząt

Wśród dziewcząt szczególnie popularne są wszelkie pastelowe barwy do stworzenia dekoracji stołu na bierzmowanie. Od liliowego, przez morelowy i jasnożółty, po klasyczną dekorację stołu na bierzmowanie w różowych barwach. Delikatne kolory tęczy stanowią doskonałą inspirację dla dziewcząt. Pastelowe kolory świetnie oddają świąteczny charakter dekoracji stołu na bierzmowanie i idealnie komponują się z elegancką porcelaną. Dodatkowo, do dekoracji stołu na bierzmowanie polecamy wykorzystać aranżacje kwiatowe umieszczone na środku stołu, które podkreślą radosny nastrój.

Jako gustowny akcent kolorystyczny, który spodoba się zarówno chłopcom, jak i dziewczętom, polecamy delikatną limonową zieleń. W połączeniu z kremowymi barwami wygląda stylowo i świątecznie, i nie jest przypisana do żadnej płci. 

Kolorowe dekoracje stołu na bierzmowanie – Radosne świętowanie

Po uroczystości kościelnej, w wielu rodzinach tradycję stanowi wspólny posiłek – czy to w restauracji, czy też w domu. Aby stworzyć atmosferę odpowiednią do okazji, niezbędne jest odpowiednie zaaranżowanie stołu na bierzmowanie. Najlepiej będzie, jeśli pozwolisz dziecku zaangażować się w tworzenie dekoracji stołu na bierzmowanie. W ten sposób każdy będzie zadowolony! Szczególnie polecamy kolorowe odcienie, takie jak niebieski, różowy, pomarańczowy, żółty oraz jasnozielony, które doskonale współgrają z klasycznymi elementami.

Oczywiście można również stworzyć dekorację stołu na bierzmowanie w ulubionym kolorze dziecka, wybierając kilka elementów. Nadasz koloru dekoracji stołu na bierzmowanie, wykorzystując świece, bieżniki i serwetki w wybranych barwach. Zestaw je ze srebrnymi elementami, a stworzysz elegancką dekorację stołu na bierzmowanie. Biała lub porcelanowa zastawa stołowa z delikatnymi wzorami stanowi doskonałą bazę dekoracji stołu na bierzmowanie, jak i na inne uroczyste okazje. 

Innym istotnym dodatkiem do dekoracji stołu na bierzmowanie jest ryba – symbol ważnego dla chrześcijan święta. Nawet dla dawnych chrześcijan, ryba stanowiła najważniejszy symbol religijny. Greckie słowo „ryba” (ἰχθύς) to po łacińsku „Ichthys”. Wspólnie litery te tworzą wyznanie wiary (credo): „Wierzę w Jezusa Chrystusa, Syna Bożego i Odkupiciela”. Credo to istotna część ceremonii bierzmowania. Symbol ten może być świetnie wkomponowany w dekorację stołu na bierzmowanie, tworząc szczególny kolorowy akcent. Nasza rada, jak stworzyć gustowną i prostą dekorację: Wykonaj rybę Ichthys z gałązek bukszpanu. Ten projekt „zrób to sam” możesz wykonać przy pomocy dziecka. Pokażemy Ci, jak samemu stworzyć tę kreatywną dekorację stołu na bierzmowanie. 

Samodzielnie wykonaj rybę z gałązek bukszpanu i stwórz piękną dekorację stołu na bierzmowanie

 1. Krok

  Przygotuj drut, gałązki bukszpanu i satynową wstążkę w wybranym kolorze.
 2. Krok

  Owiń drut gałązkami bukszpanu i wygnij go w kształt ryby.
 3. Krok

  Przymocuj gałązki w miejscu, w miejscu łączenia ogona, używając większej ilości drutu. 
 4. Krok

  Przywiąż satynową wstążkę do niego i wykorzystaj rybę jako dekorację stołu na bierzmowanie. 

Odpowiednie potrawy i dekoracje na stole na bierzmowanie

Smaczny posiłek to podstawa każdej uroczystości! Ponieważ bierzmowanie zazwyczaj odbywa się rano, warto zaprosić gości na wspólny lunch. W zależności od liczby osób, których się spodziewasz, zorganizuj uroczyste przyjęcie w domu lub w restauracji. Z wyprzedzeniem zaplanuj potrawy, które chcesz podać. Stwórz małe karty menu, które będą stanowić wspaniałą dekorację stołu na bierzmowanie. Szwedzki stół z różnego rodzaju przysmakami świetnie się sprawdzi i zaspokoi gusta wszystkich gości. 

Nasza rada: Zapytaj gości o alergie pokarmowe i preferencje i weź je pod uwagę podczas komponowania menu

Skoro zadbano o pełne brzuchy gości, czas zaplanować odpowiednią dekorację stołu na bierzmowanie. Istotnym aspektem jest również efektowna dekoracja kwiatowa, ponieważ uroczystość bierzmowania odbywa się zazwyczaj w okresie wielkanocnym, wiele pięknych ciętych kwiatów jest już dostępnych. Umieść gotowe bukiety na środku stołu i zestaw je z drobnym konfetti. Aranżacje kwiatowe rozłożone na stole stanową świetną dekorację stołu na bierzmowanie i nie wprowadzają chaosu. 

Wskazówki: Dopasowana dekoracja stołu na bierzmowanie

Do dekoracji stołu na bierzmowanie wkomponuj symbole religijne, takie jak ryba, krzyż, czy nawet biały gołąb. W ten sposób podkreślisz religijny charakter przyjęcia. Wybierz spośród szerokiej gamy wzorów i pozwól swojej wyobraźni szaleć. Co powiesz na bieżnik i dopasowane serwetki z motywami religijnymi?

Ważnym elementem dekoracji stołu na bierzmowanie jest świeca. Świeca może być symbolicznie umieszczona przy siedzeniu osoby bierzmowanej lub na środku stołu. Umieść ją tak, aby wszyscy goście mieli możliwość się jej przyjrzeć. Dodatkowo, jeśli wykorzystasz świece w kolorach dekoracji stołu na bierzmowanie, podkreślisz świąteczny charakter przyjęcia. 

Zaplanuj wcześniej, jak usadzić gości i stwórz dla nich estetyczne winietki. Winietki na stół nie tylko pięknie prezentują się jako dekoracja na bierzmowanie, ale również odciążają gości od obowiązku wyboru miejsca, co czasami bywa problematyczne. Zwróć szczególną uwagę na rozsadzenie samotnych gości w przyjaznym środowisku.

Drobne upominki nie tylko stanowią dekorację stołu na bierzmowanie, ale również wywołują uśmiech na twarzach gości. Przykładowo, małe świeczki z imieniem osoby bierzmowanej, makaroniki lub słodkości świetnie sprawdzą się jako upominek dla gości.

Na WestwingNow znajdziesz świetne pomysły na dekoracje na bierzmowanie. Przygotuj niezapomniane przyjęcie i świętuj bierzmowanie z rodziną i przyjaciółmi.