Winietka na stół w dekoracji stołowej w kształcie srebrnego słonia

Piękna dekoracja stołu to kluczowy element udanego przyjęcia. Bo któż z nas nie lubi podziwiać drobnych, starannie dopasowanych detali? Winietki dopełnią dekorację stołu i pomogą gościom znaleźć miejsce przy stole. Nawet na kolacji w gronie przyjaciół, winietki na stół będą miłym dodatkiem. A jeśli będą zrobisz je własnoręcznie, goście na pewno jeszcze bardziej je docenią.

Winietki na stół obiadowy

Wyobraź sobie, że zostałeś zaproszony na obiad w gronie przyjaciół. Na miejscu wyraźnie czujesz aromatyczne zapachy dobiegające z kuchni. Twoją uwagę zwraca olśniewająca dekoracja stołu. Z pewnością zachwycą Cię własnoręcznie wykonane winietki na stół oraz dopasowane karty menu. Z taką dekoracją stołu poczujesz się jeszcze bardziej mile widziany. Winietki na stół nadają odświętnego charakteru przyjęciu i będą miłą dla oka ozdobę. Nie ma znaczenia czy je kupisz, czy stworzysz samodzielnie, a może wydrukujesz gotowe i ręcznie wypiszesz. Nawet prosta, biała karta prezentuje się elegancko w formie winietki.

Zrób to sam: kreatywne winietki

Jeśli chcesz nadać dekoracji stołu szczególnie indywidualnego charakteru przy użyciu winietek na stół, mamy dla Ciebie propozycję, którą możesz zrobić sam. Oto trzy sposoby na oryginale winietki.

  1. Sposób

    Własnoręcznie wykonaj obręcz do serwetek i umieść w niej winietkę, a stworzysz wyszukaną dekorację stołu. Możesz na przykład owinąć serwetki grubym kawałkiem materiału i udekorować go przy użyciu stylowego guzika. Nie zapomnij dołączyć winietki do materiału.
  2. Sposób

    Statek z papieru świetnie prezentuje się wykorzystany w formie winietki. Użyj przezroczystego papieru i złóż z niego małe statki, a następnie wsadź wykałaczkę w miejscu masztu żaglowego i na fladze wypisz imię gościa.
  3. Sposób

    Na przyjęciu urodzinowym dla dzieci, słodka dekoracja, którą można zjeść robi wrażenie. Napisz imiona gości na ciasteczkach przy użyciu lukru.

Pomysłów na stworzenie wyjątkowych winietek jest mnóstwo. Niezależnie, czy wybierzesz kupne winietki, czy wykonasz je własnoręcznie – starannie dopasowane winietki na stół zawsze przyciągną uwagę! Zestaw je z dopasowanymi kartami menu aby stworzyć harmonijną dekorację stołu.

Winietki jako karty menu

Tworzenie winietek na stół to niezwykle kreatywne zajęcie. Jeśli spodobało Ci się robienie ich własnoręcznie, pójdź o krok dalej! Stwórz karty menu dopasowane do winietek na stół. Wypisz menu złotym atramentem lub użyj klasycznego czarnego tuszu. Dzięki temu każdy z gości już na pierwszy rzut oka będzie świadomy, czego może spodziewać się na talerzu. Wymień wszystkie potrawy i spraw, aby apetyt Twoich gości rósł w miarę… czytania. Najpierw zachęć ich pysznym aperitifem, a następnie apetyczną przystawką i aromatyczną zupą. Nareszcie pora na główne danie wieczoru! Zwieńcz dzieło deserem na słodko. Karty menu możesz połączyć z winietkami na stół.

Wykorzystaj winietki jako podziękowania dla gości

Jeśli papeteria, którą wybrałeś do stworzenia winietek na stół jest wystarczająco gruba, wykorzystaj ją do stworzenia uroczych pudełek, do których możesz zapakować pyszne czekoladki. Wypisz na nich nazwiska gości. Co za piękny i kreatywny upominek! Winietki to wielofunkcyjna dekoracja każdego stołu!

Umieść winietki w specjalnych uchwytach

Uchwyty na winietki na stół zapewnią ich większą widoczność. Winietki nie muszą być luźno rozłożone na talerzach lub serwetkach. Umieść winietki na stół w specjalnych uchwytach i gotowe: goście już na pierwszy rzut oka znajdą swoje miejsce. Poziomo ustawione będą bardziej czytelne. Zestaw je z dopasowanymi, uroczymi akcentami. Bądź perfekcyjnym gospodarzem i zaimponuj gościom czarująco wyglądającymi winietkami na stół!