Choinka z makaronu z klockami z napisem home

Na myśl o Świętach Bożego Narodzenia w naszej głowie pojawia się zwykle obraz przystrojonej choinki i miska pełna pierniczków. Po wielu latach przystrajania tradycyjnego drzewka bombkami i lampkami można jednak poczuć się nieco znużonym i zapragnąć nowego rozwiązania. Co prawda, królowa jest tylko jedna, ale ciekawą konkurencją może okazać się choinka z makaronu. Jak ją wykonać?  

Choinka z makaronu: co będzie potrzebne? 

Zastanawiasz się jak zrobić choinkę z makaronu? To bardzo proste, a możliwości jest kilka. Wykonanie nie jest trudne, jednak potrzeba trochę wolnego czasu i chęci. Taką choinkę możesz wykonać razem z dziećmi, rodziną czy przyjaciółmi w tle puszczając świąteczne hity –  jest to doskonały sposób na wspólne spędzenie czasu.  

Przygotuj:  

  • blok techniczny 
  • makaron 
  • klej na gorąco 
  • spray w wybranym kolorze  
  • ozdoby 

Jaki makaron najlepiej nadaje się na choinkę? 

Ważnym elementem choinki będzie oczywiście makaron. Choinkę możesz zrobić z makaronu muszelek, rurek lub każdego innego który składa się z poręcznych, mniejszych elementów (makaron spaghetti może się nie sprawdzić). Świderki makaronowe świetnie imitują gałązki choinki, zaś makaron kokardki pełni rolę kokardki na choinkę. 

Choinka z makaronu: krok po kroku 

Świąteczne przygotowania to najpiękniejszy czas w roku. Pieczemy pierniczki, rozpoczynamy świąteczne porządki oraz zabieramy się za ozdabianie całego mieszkania. To one wprowadzą domowników w radosny nastrój pełen oczekiwania.  Zdarza się nawet, że jesteśmy już trochę znużeni tradycyjną, żywą choinką w domu i szukamy mniej wymagającej ozdoby.  Jedni konstruują wówczas stroiki z połyskujących bombek i barwnych świateł, u innych na stole króluje choinka z szyszek, choinka ze sznurka, a na ścianie choinka z patyków. lub inne ozdoby w kształcie choinki na ścianie. My pokażemy Ci jak zrobić równie piękną choinkę z makaronu!  

  1. Z papieru zrób stożek. Musi być sztywny by stanowił stabilną konstrukcję. Nie może się przechylać i kołysać.

  2. Wysyp makaron by łatwiej było po niego sięgać. Zaczynamy nakładając kroplę kleju na czubek makaronu, następnie przyklejamy go do stożka, zaczynając od dołu. Przyklejamy jeden obok drugiego na około. Proces czasochłonny, ale efekty… zjawiskowe! 

  3. Kiedy już cały stożek będzie zapełniony to znaczy, że choinka z makaronu jest prawie gotowa. Odstaw ją na około godzinkę, żeby klej dobrze wysechł. Po tym czasie możesz ją pomalować. 

Jak udekorować choinkę z makaronu? 

Choinka z makaronu pomalowana na kolor srebrny

Jeśli zastanawiasz się, jak ubrać choinkę z makaronu, masz tu do wyboru całą gamę możliwości. Dekoracją samą w sobie może być kolor sprayu jaki wybierzesz do pomalowania choinki – srebrny, brokatowy kolor w połączeniu ze sztucznym śniegiem będzie wyglądać zjawiskowo. Jeśli marzy Ci się złota choinka – użyj złotego sprayu. Ciekawym dodatkiem będą kolorowe koraliki, imitujące bombki, które zamocować możesz używając kleju na gorąco. Nasza ulubioną ozdobą są lampki. Wprowadzają one wyjątkowy klimat w mieszkaniu. Czubek każdej choinki wymaga dekoracji. W tym przypadku idealnie sprawdzi się jutowa gwiazda lub złota kokarda.  

Choinka z makaronu to wspaniała dekoracja świąteczna, którą możesz wykonać samodzielnie w domu. Może być ona również wyjątkowym prezentem dla bliskiej osoby. Ozdób ją według własnych upodobań i celebruj święta z najbliższymi. A jeśli szukasz innych porad, zarejestruj się na Westwing, gdzie czeka na Ciebie cała gama inspiracji do stworzenia pięknego domu!