Balon z napisem love wiszący nad zastawionym stołem

Balony wypełnione helem to nieodzowny element udanej imprezy! A czy zastanawiałeś się kiedyś jak przemycić ten motyw do codziennego życia? Czy to stylowa girlanda balonowa, czy ścianka z balonów – poprawa humoru gwarantowana! W zależności od okoliczności możesz dobrać odpowiedni motyw dekoracji. Jeśli organizujesz urodziny z motywem dżungli, szczególnie odpowiednie będą balony w różnych odcieniach zieleni. Postaw na kreatywność! Stwórz najlepsze balonowe dekoracje, które zachwycą gości w każdym wieku!

Kolorowa balonowa dekoracja

Różowe, niebieskie, białe, szare… możliwości jest cała masa! Balony występują we wszystkich kolorach tęczy i mogą przybierać dowolne kształty. Dzięki temu, możesz dobrać odpowiednią dekorację do motywu swojego przyjęcia. Impreza w stylu lat 20? Nie ma problemu. Postaw wówczas na balony w kolorze złota i czerni.

Możesz ozdobić balony kolorowymi wstążkami, piórkami lub listkami kwiatów. Dzięki temu efekt WOW gwarantowany!

Rodzaje balonów

Jest ich mnóstwo, w różnych kształtach, najbardziej powszechny jest jednak kształt zbliżony do kuli. Warto pamiętać, by nie nadmuchiwać balonu zbyt długo – kiedy formą zacznie przypominać gruszkę, stanie się znacznie bardziej podatny na pęknięcia. Balony dzielimy ze względu na rozmiar i tworzywo, z jakiego są wykonane.

Tworząc dekoracje z balonów, ma się do wyboru balony lateksowe i foliowe. Te ostatnie są nieprzezroczyste, za to widnieją na nich rozmaite rysunki i zabawne napisy. Do najpopularniejszych rozmiarów balonów lateksowych należą:

 • 12 cm średnicy – są malutkie, dlatego najczęściej napełnia się nimi ogromne przezroczyste balony.
 • 20 cm – balony średniej wielkości, tworzy się z nich ozdobne girlandy, łuki ślubne i inne dekoracje
 • 30 cm – duże, lepiej nie łączyć ich w kompozycje, a napełnić je helem, udekorować długimi wstążkami i pozwolić swobodnie zawisnąć pod sufitem.
 • 1 m i większe – dekoracje z balonów o tak dużej średnicy są niezwykle efektowne. Wyjątkowo wygląda olbrzymi przezroczysty balon, w którym mieści się dużo małych. Najlepiej powiesić go na środku sufitu i opróżnić go w kluczowym momencie tak, by na imprezową salę spadło mnóstwo baloników.

Balony na specjalne okazje

Balon z helem to dekoracja, którą możesz wykorzystać na wiele sposobów. Możesz puścić je luźno nad stołami, tak by z sufitu zwisały delikatne, kolorowe tasiemki lub jako element słodkiego stołu urodzinowego.

Kolorowa, balonowa ściana to także świetny gadżet do fotobudki, która w ostatnim czasie, stała się niezwykle popularnym elementem na sali weselnej. Możesz także, zbudować z balonów łuk do wejścia na salę.

Wbrew pozorom nie jest tak trudno własnoręcznie zrobić girlandę czy łuk ozdabiający drzwi. W celu stworzenia girlandy należy łączyć po cztery balony nadmuchane powietrzem, związując ze sobą ich gumowe końce. Tak powstałe “czwórki” wiąże się następnie jedna nad drugą za pomocą cienkiej wstążki. Dodaj do nich świeże kwiaty i liście. Goście będą zachwyceni, a Ty będziesz mieć piękne ujęcia na pamiątkowych fotografiach!

Wyjątkowe dekoracje z balonów stworzą nawet ogromne balony napełnione helem i przymocowane do podłogi za pomocą wstążki obciążonej kamieniem. Można je postawić po dwóch stronach wejścia do domu. Niebanalne dekoracje z balonów powstaną też, gdy gumowe baloniki napełni się konfetti. Po jego przekłuciu na uczestników imprezy spadnie kolorowy deszcz.

Balonowa dekoracja w pokoju dziecięcym

Balony to nie tylko gadżety na specjalne okazje. Możesz zastosować je także jako stała dekoracja np. w pokoju swoich pociech.

Wskazówka: Balony napełnione helem lub powietrzem zaczep na ścianie za pomocą sznurka. Możesz spersonalizować dekorację używając balonów w kształcie liter tworzących imię dziecka.

Super dekoracją do pokoju jest imitacja balonu na gorące powietrze, który możesz wykonać samemu zaledwie w kilku krokach!

Czego potrzebujesz:

 • Balon
 • Kolorowy kubeczek do lodów
 • Klej szybkoschnący
 • Cienką nić
 • Kolorowy papier
 • Wstążkę prezentową
 1. Krok

  Nadmuchaj balon.
 2. Krok

  Przymocuj kolorowy kubeczek do balonu za pomocą kleju. Jeśli chcesz możesz ozdobić kubek kolorową, prezentową wstążką.
 3. Krok

  Do balonu możesz dokleić dowolne dekoracje wycięte z bloku papieru. Mogą to być np. skrzydła.

Dlaczego uwielbiamy dekoracje balonowe?

Balony budzą w nas wspomnienia z dzieciństwa. Kolorowe ciasteczka, prezenty i ulubieni koledzy i koleżanki z klasy. Pozwalają poczuć się dobrze, lekko i swobodnie. Dzięki nim, małym nakładem pracy jesteśmy w stanie stworzyć zjawiskowe dekoracje! Nie oszukujmy się… nie ma imprezy bez balonów!

Jeśli chcesz osiągnąć sukces podczas organizacji kolejnej zabawy, postaw właśnie na balony. Zarejestruj się za darmo na Westwing, a otrzymasz codzienną dawkę inspiracji do każdego pomieszczenia oraz wyjątkowych ofert.