Zwrot gratis
100-dniowe prawo zwrotu
Półki zrobione ze skrzynek a na nich kwiaty

Klimatyczne meble ze skrzynek i palet są obecnie wyjątkowo modne. Niestety, nie są to wbrew pozorom tanie produkty. Co myślisz o tym, aby zrobić je samemu? Nasz kreatywny pomysł i szczypta Twoich manualnych zdolności, pozwolą aby Twoja dekoracja ze skrzynek była stylowa i tania! I tak właśnie w Twoim domu zagości upcykling, czyli wtórne przetwarzanie odpadów na produkty o podwyższonej wartości. 

Dekoracja ze skrzynek: zaprojektuj półki i stoliki kawowe 

Wszelkie pudełka i skrzynki zgromadzone w Twoim domu, mają mnóstwo kreatywnych możliwości do zastosowania przy odrobinie umiejętności manualnych właściciela. Mogą zmienić się w meble ze skrzynek, takie jak półki ścienne, w których umieścisz swoje skarby i dodatkowe dekoracje do wnętrza. Zamień je w meble DIY, jak stoliki i taborety, które staną obok Twojego łóżka z palet w sypialni lub obok sofy w salonie z ulubionym wazonem. A w łazience mogą być świetnym schowkiem na ręczniki czy papier toaletowy.  

Naturalne drewno skrzynek idealnie uzupełnia się z białymi dekoracjami, a wyjątkowo pięknym tłem będą dla nich pastelowe kolory ścian. Skrzynki możesz łączyć ze sobą w pionie i poziomie, tak dla urozmaicenia Twojej przestrzeni! Możesz też pomalować meble oraz skrzynki na jasny pastelowy kolor.

Dekoracja ze skrzynek w ogrodzie 

Udekoruj swój balkon lub taras stylowymi drewnianymi skrzynkami i małymi paletami, z których stworzysz ławkę z palet, ale również nietypowe donice na rośliny. To idealna kompozycja, która zrobi wrażenie nie tylko na Twoich gościach, ale również na domownikach.  Odkryj też nasz pomysł na donice z betonu.

Z takiego drewna, stworzysz również komfortowy fotel z wygodną, dekoracyjną poduszką. A kolejna skrzynka posłuży jako rustykalny stolik kawowy z maleńką latarenką. Na Twoim tarasie przydadzą się także półki na kolejne rośliny i dekoracje. Ułóż kilka skrzynek jedna na drugiej i stwórz oryginalny regał.  

Uwaga: Nie musisz używać lakieru do drewna, aby zabezpieczyć skrzynki. Ich naturalny wygląd może być jeszcze bardziej urokliwy.  

Jak zrobić drewnianą półkę oraz ją zamontować do ściany? 

Czego potrzebujesz? Oto lista:

 • Wiertarka 
 • Kołek 
 • Śruba 
 • Drewniane skrzynki po owocach  
 • Poziomica 
 • Ołówek 
 • Taśma miernicza 

Twój przepis na sukces: 

 1. Krok

  Zmierz konkretne wymiary, potrzebne do zamocowania półki ze skrzynek i narysuj odpowiednie oznaczenia na ścianie. Aby sprawdzić, czy w ścianie w tym miejscu nie ma kabla elektrycznego, użyj detektora prądu w punkcie, w którym będziesz wiercić dziury do przymocowania półki.  
 2. Krok

  Wywierć otwory w ścianie wiertarką. 
 3. Krok

  Powtórz ten proces dla każdej kolejnej półki. 
 4. Krok

  Za pomocą kołków i śrub przymocuj skrzynki do ścian. Gotowe! 

A teraz daj się ponieść fantazji i wprowadź dekoracje ze skrzynek do Twoich wnętrz. Baw się ustawieniami, zestawieniami kolorystycznymi i dekoracjami, a jeśli szukasz dalszych inspiracji, odwiedź klub zakupowy Westwing i odkryj nasze codzienne kampanie!