Zwrot gratis
100-dniowe prawo zwrotu
Gałązka bawełny w czarnym wazonie na stole w salonie

W sezonie zimowym i świątecznym w charakterze dekoracji świetnie sprawdzi się pojedyncza gałązka bawełny. Delikatne, białe kwiaty, które wyglądają jak puszyste chmury, promieniują czystością, świeżością i przytulnym ciepłem. Ta popularna dekoracja stanowi swojego rodzaju must have świątecznych dekoracji podczas adwentu. Pamiętaj: mniej znaczy więcej. Gałęzie bawełny cudnie komponują się z subtelnymi, neutralnymi kolorami, takimi jak biały, szary i nude, a także z naturalnymi, prostymi materiałami, takimi jak drewno lub papier. Poszukujesz inspiracji? Nasi eksperci przygotowali dla Ciebie kilka propozycji!

5 faktów o bawełnie

  1. Bawełna, którą znamy jako dekoracja rośnie w krajach o klimacie tropikalnym i subtropikalnym.
  2. Największe powierzchnie upraw znajdują się w Azji i Ameryce Północnej.
  3. Chińczycy nazwali bawełnę „białym złotem” w XI wieku.
  4. Owoc bawełny rozwija się z żółtego kwiatu.
  5. Charakterystyczna budowa włókna bawełnianego nadaje mu naturalną wytrzymałość, trwałość i zdolność absorpcji.

Bawełna – najczęściej zadawane pytania

Dekoracje z gałęzi bawełny w salonie z szarną kanapą oraz lampą

Bawełna jest nie tylko bardzo popularna jako materiał na odzież, ale także świetnie wygląda w wazonie z kwiatami, jako dekoracja. Owoc bawełny przypomina wizualnie słodką watę cukrową. Przy odpowiedniej pielęgnacji możesz cieszyć się piękną, naturalną kompozycją przez naprawdę długi czas!

Pomysły na dekorację z bawełny

Gałązki bawełny w czarnym wazonie

W ostatnim sezonie, królem naturalnych dekoracji był eukaliptus. Teraz na podium wyłania się bawełna! Szczególnie zimą i jesienią – puchate owoce bawełny wprowadzają przytulny klimat do całego domu.

Aby zachować harmonię, warto zastosować zasadę: mniej znaczy więcej. Postaw na minimalistyczne podeście do dekoracji. Motyw ten świetnie komponuje się zarówno z wnętrzem w stylu rustykalnym jak i tym reprezentującym styl skandynawski.

Gałązka bawełny i jej puszyste pąki dobrze sprawdzą się w wazonie na stole w jadalni. Dodaj do tego lniany obrus i ręcznie wykonaną, ceramiczną zastawę. Po więcej inspiracji, zarejestruj się na Westwing!