Salon w stylu azjatyckim

Kierunek Azja! Wnętrza wyposażone w dekoracje azjatyckie od kilku lat podbijają nasze serca. Azja to popularna destynacja wakacyjna. Japonia, Tajlandia, Chiny, Indie, Korea, Malezja, każdy kraj charakteryzuje się inną kulturą, zwyczajami i stylami dekoracji. Każdy z nich jest piękny i niepowtarzalny. Wprowadź odrobinę Dalekiego Wschodu do swoich czterech ścian! Z nami znajdziesz najpiękniejsze dekoracje, które wprowadzą atmosferę Azji do Twojego wnętrza. Nieważne, czy Ameryka, Australia, czy wreszcie Azja, dekoracje ze wszystkich kontynentów są niezwykle inspirujące! Stwórz unikalną dekorację w swoim domu. Wybierz się z nami w podróż do Azji i odkryj piękno dekoracji azjatyckiej! 

Odkryj dekoracje azjatyckie z Westwing

Dekoracje azjatyckie często kojarzą się z jednym z największych krajów Azji – z Chinami. To kolebka feng shui – starożytnej sztuki aranżowania przestrzeni. Na myśl przychodzi również kolor czerwony, który w języku chińskim oznacza szczęście i jest często spotykany w pałacowych wnętrzach. Nasycona czerwień doskonale współgra ze złotem, nadając elementom dekoracyjnym, takim jak pudełka, poduszki oraz wazy, szlachetnego, azjatyckiego wyglądu. 

Ale to nie wszystko! Made in Asia: dekoracje, które są typowe dla Azji często posiadają następujące symbole lub motywy:

  • Fakt 1: Smok – Symbol siły i mocy
  • Fakt 2: Yin i Yang – Symbol uzupełniających się przeciwieństw
  • Fakt 3: Tygrys – Symbol odwagi
  • Fakt 4: Bambus – Oznaka trwałości

Styl azjatycki – chińska kaligrafia

Chińska kaligrafia to jeden ze znaków rozpoznawczych Chin. Często pojawia się w klasycznej dekoracji azjatyckiej. Nie zapominajmy o pięknych, wielowymiarowych kształtach i rozmaitych znakach pisma chińskiego. Wszystkie z nich, choć mają oczywiście swoje znaczenie, często stanowią wspaniały element dekoracji azjatyckiej.

Japońskie dekoracje

Jakie elementy dekoracyjne są typowe dla japońskiej dekoracji? Słynne czerwone lampy ze złotymi obwódkami oraz wachlarze zdobione delikatnymi kwiatami to klasyk. Wspomniane wcześniej smoki pojawiają się w postaci pojedynczych dekoracji azjatyckich lub kolorowych girland. Istotnym elementem dla dekoracji azjatyckiej jest również porcelana. Postaw na małe czajniczki, miseczki lub filiżanki na herbatę zdobione ręcznie malowanymi, drobnymi wzorami kwiatowymi. 

Dekoracje azjatyckie – wnętrze w tajskim stylu

W Azji jest wiele krajów, które inspirują do stworzenia pięknych dekoracji azjatyckich. W ostatnich latach Tajlandia, Indonezja oraz indonezyjska wyspa Bali stały się popularnymi kierunkami turystycznymi. Wybierz meble oraz dekoracje „Made in Thailand”. Typowe dla dekoracji azjatyckich w tajskim stylu są przede wszystkim następujące elementy: 

  • Fakt 1: Drewniane lub kamienne słonie z trąbami skierowanymi ku górze przyniosą Ci szczęście
  • Fakt 2: Posrebrzane i pozłacane posągi buddy zagwarantują spokój w Twoich czterech ścianach
  • Fakt 3: Kwiat lotosu symbolizuje szczęście w Twoim domu

Dekoracje azjatyckie – wnętrze w stylu glamour

regał z azjatyckimi dekoracjami

Styl glamour szczególnie dobrze współgra z egzotycznymi dekoracjami, które dodają wnętrzu jeszcze więcej blasku. Dekoracja azjatycka w czarnych barwach prezentuje się idealnie. Szczególnie polecamy figurki Buddy, które równie wspaniale wyglądają w ogrodzie. Zestaw je z odpowiednim oświetleniem i stwórz własną oazę spokoju. Wakacyjną atmosferę wyczarujesz za darmo!

Dekoracje azjatyckie wprowadzą do Twoich czterech ścian atmosferę Dalekiego Wschodu i dużo, dużo więcej!