Zwrot gratis
100-dniowe prawo zwrotu
Stół z bliska ustawiony na wzór dekoracji japońskiej.

Dekoracje japońskie dodają wnętrzom dalekowschodnie akcenty i w minimalistyczny sposób podkreślają wystrój, ocieplając jego charakter. Przy użyciu dekoracji japońskich powrócisz do podstaw i zapewnisz harmonię w Twoich czterech ścianach. Japońska filozofia dekorowania wnętrz pomoże Ci stworzyć oazę spokoju we własnym domu, oferując możliwość odpoczynku od zgiełku otaczającego Cię świata. Na co dzień jesteśmy zalewani mnóstwem informacji. Powrót do domu, który jest spokojnym miescem do wypoczynku, to marzenie każdego! Wypocznij z dala od zgiełku we wnętrzu zaaranżowanym przy użyciu dekoracji japońskich. Odkryj japońskie dekoracje domu na Westwing oraz poznaj inspirujące ciekawostki i przydatne wskazówki na temat aranżacji wnętrz w stylu Kraju Kwitnącej Wiśni.


Mniej znaczy więcej.


Ludwig Mies van der Rohe

Aranżacja zgodna z filozofią Wabi-Sabi

Wabi Sabi, choć początkowo może brzmieć jak potrawa kuchni azjatyckiej, to nic innego jak japońska filozofia. Dawniej obie składowe tego terminu wywoływały negatywne uczucia. „Wabi” oznacza smutny, samotny, opuszczony, z kolei „Sabi” to stary, przemijający. Pomimo swoich znaczeń wywołujących negatywne skojarzenia, oba te słowa z czasem nabrały poetyckiego wyrazu, doskonale odnajdując swoje odzwierciedlenie w dekoracjach japońskich. 

Główna idea, która przyświeca filozofii Wabi-Sabi to odnajdywanie piękna w rzeczach, które nie są doskonałe i noszś ślady użytkowania. Takie przedmioty należy doceniać tworząc dekoracje japońskie i czerpać z nich przyjemność. Pogląd ten ma swoje korzenie w buddyzmie zen i wyraża się również w japońskiej ceremonii picia herbaty.

Filozofia Wabi-Sabi wiąże się z refleksją nad istotnymi elementami wyposażenia wnętrz i dekoracji japońskich. Nawet stare i zużyte przedmioty mogą zostać docenione. Bezrefleksyjna konsumpcja zastąpiona jest starannym doborem wszystkich mebli. Przy zakupie dekoracji japońskich w stylu Wabi-Sabi, nacisk kładzie się głównie na ponadczasowość produktu zagwarantowaną przez wysokiej jakości materiały naturalnego pochodzenia.

Zamiast wypełniać wnętrza nadmiarem przedmiotów, sztuka japońskiej dekoracji skupiaja się na kontemplacji pustki.

Dekoracje japońskie: materiały pochodzenia naturalnego

Jeśli planujesz aranżacje domu w japońskim stylu, użyj naturalnych materiałów. Najlepiej sprawdzą się subtelne odcienie, dyskretne wzory i proste cięcia. Lepiej natomiast unikać intensywnych barw i wzorów, które nie współgrają z koncepcją wyposażenia wnętrz w stylu japońskim. Japońska dekoracja wiąże się z subtelnym i delikatnym designem, materiały same z siebie przykuwają uwagę. W związku z tym należy zadbać, aby były jak najwyższej jakości. Przedstawiamy najpopularniejsze materiały do stworzenia dekoracji japońskiej

Materiały charakterystyczne dla dekoracji japońskiej

 1. Materiał

  Drewno, takie jak bambus, wiklina albo “driftwood”
 2. Materiał

  Ręcznie wykonana ceramika
 3. Materiał

  Dmuchane szkło
 4. Materiał

  Skóra garbowana
 5. Materiał

  Naturalne materiały, takie jak len lub bawełna

Relaks dla ciała i duszy: dekoracje japońskie

Aranżacja wnętrz w stylu dekoracji japońskiej sprawdzi się idealnie, jeśli chcesz wnieść więcej spokoju i jasności do swoich czterech ścian. Szlachetna prostota i estetyczny minimalizm czynią cuda dla ciała i duszy. 

Dekoracja japońska jest nietypowa i autentyczna. Unikaj pstrokatych wzorów, zbyt wielu kolorów i kształtów – te elementy stoją w opozycji do sztuki dekoracji rodem z Japonii. Zamiast tego stwórz styl, które, jak żaden inny w aranżacji wnętrz, zaspokoi stale rosnącą potrzebę spokoju, harmonii i relaksu. Przy doborze kolorów postaw na proste rozwiązania. W szczególności ciepłe barwy z palety piaskowej lub różowej doskonale współgrają w zestawieniu z przytulnymi i jednocześnie prostymi meblami. 

Bez wahania łącz naturalne odcienie. Unikaj zbyt żywych barw. W ten sposób możesz zakłócić spokój filozofii Zen. 

Japońska dekoracja stołu

Odpowiednia japońska dekoracja stołu skupia się nie tylko na dopasowanej zastawie stołowej wykonanej z gliny lub porcelany. Należy również pamiętać o innych elementach dekoracyjnych na stole.

Minimalistyczne bieżniki, świece o zapachu zielonej herbaty, granatu lub bergamoty oraz tradycyjne pałeczki do jedzenia stworzą niepowtarzalną atmosferę charakterystyczną dla dekoracji japońskiej. Klasyczna dekoracja kwiatowa powinna być raczej całkowicie pominięta lub pozostać minimalistyczna, aby dopełnić dekoracji japońskiej. Wybierz bambus lub pojedyncze kwiaty odpowiednie dla dekoracji stołu w stylu azjatyckim. 

Japońska dekoracja ogrodu

Ogród w stylu japońskim niezbyt różni się od wnętrza zaaranżowanego w ten sposób. Skupia się dodatkowo na wyraźnych liniach, prostych formach i naturalnych materiałach. Stylowy zestaw wypoczynkowy doskonale pasuje na taras ogrodowy. Jego prosty design w połączeniu z jasnymi barwami przyciągnie wzrok, zapewniając spokój i harmonię.

Umieść posąg Buddy w ogrodzie, a poczujesz się, jak gdybyś właśnie udał się w podróż do Japonii. Nigdy nie byłeś w orientalnym ogrodzie? Zatem ruszajmy! Będziesz zaskoczony, jak szybko zapomnisz o otaczającym Cię świecie i wrócisz do równowagi.

Meble w stylu japońskim

Aby skutecznie wprowadzić styl Wabi-Sabi do swoich czterech ścian, należy wybrać odpowiednie meble do dekoracji japońskiej. Proste i bezpretensjonalne formy oraz naturalne materiały to cechy charakterystyczne wzornictwa meblowego typowego dla dekoracji japońskiej. To one decydują o wyglądzie danego pomieszczenia. 

W przypadku kuchni i jadalni polecamy prosty stół, który będzie stanowił dyskretne tło do reszty pomieszczenia. Zamiast ciężkiego drewna litego wybierz cienkie drewniane blaty i metalowe nogi stołu. Dopasowane krzesła wykonane z delikatnej wikliny rattanowej stanowią doskonałe uzupełnienie stołu, tworząc klimatyczną przestrzeń do wspólnych posiłków. Z kolei w salonie postaw na jasne meble wypoczynkowe i proste formy. 

Szczególnie popularne dla dekoracji japońskiej są również płaskie kredensy, które stanowią dyskretne tło. Azjatyckie lampy umieszczone na nich będą doskonałym uzupełnieniem dekoracji japońskiej. Postaw na japońskie lampy papierowe, które dyskretnie rozprzestrzenią ciepłe światło w pomieszczeniu. To doskonały wybór w przypadku aranżacji w stylu dekoracji japońskiej. 

Japońska dekoracja ścienna powinna być jak najprostsza. Pojedyncze obrazy optycznie zmniejszą duże ściany i nadadzą pomieszczeniu więcej charakteru. Pozwól WestwingNow zabrać Cię na Daleki Wschód i znaleźć wspaniałe dekoracje japońskie oraz dopasowane meble do Twojego domu. 

Japońska ceremonia parzenia herbaty

Ceremonia parzenia herbaty jest głęboko zakorzeniona w japońskiej kulturze i ma długą historię. Rytuał ten jest zgodny z zasadami Zen i nadal jest praktykowany przez Japończyków. Kto planuje podróż do Krainy Wschodzącego Słońca, nie powinien przegapić tego wydarzenia.

Chcesz napić się dobrej herbaty Sencha lub Matcha we własnym domu? Na WestwingNow znajdziesz odpowiednie akcesoria: piękny serwis do herbaty z kamionki, japońskie filiżanki i miseczk lub tradycyjne herbaty.