Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!
Joanna Banaszewska siedząca na czerwonej kanapie w salonie

Eklektyczny, przytulny i rodzinny – taki jest styl mieszkania, które urządziła Joanna Banaszewska. Joanna jest założycielką Instacademy, zajmuje się content oraz influence marketingiem. Swoje działania skupia wokół Instagrama i Blogosfery. Oprócz tego prowadzi autorskiego bloga, a nam pokazała swoje wyjątkowe mieszkanie, które jest kwintesencją instagramowego stylu!

Warto zwrócić uwagę na to, że wnętrza, które zyskują popularność na Instagramie są przemyślane, ale nie nudne. Wstawiane zdjęcia powinny być spójne, ale nie identyczne. Ważne jest wykorzystanie kolorów i przede wszystkim dodatków. Sama Joanna podkreśla, że na Instagramie najważniejsze nie są zdjęcia, a treści, które pod nimi publikujemy. Przekazują one nasze myśli, inspiracje lub porady, z których można czerpać doświadczenie.

4 pytania do Joanny Banaszewskiej

Mieszkanie Joanny jest takie jak jej feed na Instagramie: kolorowe, radosne i pełne wartościowych inspiracji! Jaki jest jej sposób na stworzenie fotogenicznych wnętrz, które są również przyjemne do życia? Nam opowiedziała o swoich sposobach na #instagramfriendly aranżacje.

Jakie jest Twoje ulubione miejsce w domu?

Na pewno salon. Udało nam się stworzyć w klasycznym, polskim dużym pokoju salon, jadalnię oraz kuchnię, czyli przestrzeń wielofunkcyjną, dla każdego. Tu pracujemy, gotujemy, odpoczywamy, spędzamy czas! Jest kolorowo, ale nie chaotycznie, dzięki czemu przebywanie w nim nigdy nam się nie nudzi.

Czy na Instagramie znajdujesz inspiracje do urządzenia Twojego mieszkania?

Oczywiście, w zasadzie każde wnętrze miało swój początek na jakimś Insta-zdjęciu! Granatowy przedpokój czy udającą drewnianą wannę najpierw ujrzałam na Instagramie, a później po części przeniosłam do swojego mieszkania! Sama nie tylko inspiruję, ale też czerpię inspiracje od innych. Taka współpraca sprawdza się najlepiej.

Jakie Insta-trendy przeniosłaś do swojej aranżacji?

Boho kącik w sypialni, w którym się maluję i chowam swoje skarby oraz kanapę w mocnym kolorze i galerię ścienną. Z uwagi na naszą pracę, urządzając się, dbaliśmy o to, by mieszkanie było fotogeniczne i różnorodne! Dzięki temu fotografując różne fragmenty wnętrza, każde zdjęcie wygląda zupełnie inaczej, ale równie pięknie.

Jak fotografować wnętrze, żeby pięknie prezentowało się na Instagramie?

Dodatki to jest to! Baza może być neutralna, ale rośliny, rzeźby, talerze, poduchy, wazon – one nadają wnętrzu, a co za tym idzie, także zdjęciom, charakter! To małe elementy, które bez problemu możesz przestawić w dowolne miejsce, tworząc tym samym nowe, idealne do fotografowania instagramowe aranżacje.

Wnętrza w stylu Joanny Banaszewskiej

Zobacz, jak Joanna Banaszewska przeniosła inspiracje prosto z Instagrama do swoich wnętrz.

Salon z jadalnią

Punktem centralnym salonu jest sofa w nasyconym kolorze oraz galeria ścienna, której kolory nawiązują zarówno do mebli, jak i dekoracyjnych poduszek.

Przedpokój

Ściana w kolorze Classic Blue, który jest kolorem roku 2020 według Pantone, tworzy ciekawe połączenie z lustrem w złotej ramie. Białą konsolę ozdabia naczynie w kształcie głowy i bukiet z suszonych kwiatów – trend prosto z Instagrama. Joanna stworzyła też oryginalną dekorację ściany, wieszając na niej swoje kapelusze. Kto powiedział, że moda i aranżacja wnętrz nie idą w parze?

Letni balkon

Joanna podzieliła balkon na dwie części: miejsce do jedzenia i strefę relaksu. Ozdobne poduszki w słonecznych kolorach dodają letniego charakteru. A wieczorami nastrój tworzą lampki zawieszone na balustradzie i różnej wielkości szklane lampiony.

Wskazówka: kolorowa konewka sama w sobie będzie ciekawą dekoracją letniego balkonu!

Odkryj więcej artykułów z serii Homestories, w której zabieramy Cię do inspirujących wnętrz stworzonych przez ciekawe osobowości. Dołącz bezpłatnie do klubu Westwing, aby otrzymać dostęp do kampanii tematycznych z wyselekcjonowanymi produktami w świetnych cenach!