Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!
Widok na Barcelonę z lotu ptaka

Otwarta na morze i świat, przepełniona kulturą i modernizmem, jasna, miła, przyjemna. Barcelona to obiekt pożądania zarówno miejscowych, jak i przyjezdnych. Jedno jest pewne – to piękne śródziemnomorskie miasto tętni życiem i radością. Odkryj atrakcje Barcelony – te must – see, ale także te ukryte.

Barcelona Gaudiego

Czym byłaby Barcelona bez Gaudiego? Jego budynki o niewiarygodnych kształtach reprezentują XIX-wieczny modernizm. Oto jego najsłynniejsze działa w mieście!

Pasaż Garcia

Zbliżenie na jeden z budynków Gaudiego na pasażu Garcia

Wijące się balkony, poskręcane elementy z metalu oraz mozaiki w łagodnych kolorach są rozsiane po słynnej alei Paseo de Gracia, jednej z głównych arterii miasta. Przed ich imponującymi wejściami przystają grupki turystów liczących na to, że uda się im wejść do środka i zobaczyć więcej. Geniusz Gaudiego, zmuszający przechodniów do przystanięcia i podziwiania.

Casa Batlló

Casa Batlló

Przy Paseo de Gracia 43 zauważysz niezwykły budynek o niezwykłej fasadzie. Składa się ona z wielu ekscentrycznych motywów nawiązujących do fauny. A do dekoracji ścian fasady Casa Batlló, Gaudi wykorzystał kolorowe kawałki ceramiki oraz tłuczonych kafli.

La Sagrada Familia

Wnętrze kościoła La Sagrada Familia

Najsłynniejszym dziełem Gaudiego jest to, którego nie dokończył kościół Sagrada Familia, którego budowę przerwała śmierć artysty. Wnętrze zostało już ukończone, dlatego warto go zwiedzić, a mieni się ono tysiącem barw!

Park Güell

Park Güell

W dzielnicy Gràcia, gdzie czeka na nas kolejne dzieło Gaudiego. Park Güell – początkowo planowany jako miejski ogród w stylu angielskim, stąd jego nazwa – jest najbardziej osobliwym parkiem w Barcelonie, przepełnionym wyobraźnią Gaudiego. Został on wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

La Rambla: najdłuższa atrakcja miasta

Koniecznie przejdź się aleją Las Ramblas, zwaną kiedyś „kwiatową”, ponieważ była zastawiona kioskami z kwiatami. Już na starcie, w Plaça de Catalunya, można ujrzeć spacerujących turystów i mieszkańców. Aleją Ramblas dochodzimy do portu Vell ze słynnym pomnikiem Kolumba z 1886 r.

La Rambla 91 to obowiązkowy punkt każdego foodie. Pod tym numerem znajduje się Mercado de La Boqueria kryjący w sobie najwspanialsze smaki miasta.

Ci którzy nie przepadają za tłumami, powinni odwiedzić Mercat de Santa Caterina.

Atrakcje Barcelony: La Barceloneta

Dzielnica La Barceloneta

Nasza morska trasa biegnie teraz przy samej plaży aż do Barcelonety, starej dzielnicy rybaków, przekształconej w centrum turystyczne. Można stąd zobaczyć Vila Olímpica – miejsce, gdzie podczas igrzysk w Barcelonie w 1992 r. mieściła się wioska olimpijska, słynące obecnie z wysokich budynków i rzeźby „Pez” Franka Gehry’ego.

Atrakcje Barcelony: modne miejsca

Restauracje nie są zwykłymi lokalami gastronomicznymi, ale salonami najlepszego wnętrzarskiego designu. Co rusz pojawiają się nowe concept stores z kolejnymi kreatywnymi propozycjami. Sprawdź sam!

Hotel Mandarin

Hotel Mandarin

Następne obowiązkowe miejsce to słynny hotel Mandarin. Położony zaledwie kilka przecznic od pozostałych, młodszy od nich, stał się już symbolem luksusu. Jego tarasy latem są wyjątkowo tłoczne, szczególnie ten mimozowy, będący ekskluzywnym miejscem wewnątrz budynku.

Hotel Cotton House

Wnętrze hotelu Cotton House

Nie możemy nie wspomnieć o jeszcze jednej nowości: hotelu Cotton House – uroczym, luksusowym miejscu, trochę kolonialnym, trochę vintage, powstałym w dawnej fabryce bawełny.

Interesuje Cię podróżowanie? Szukasz miejsca na city – break? Chcesz dowiedzieć się skąd przywieziesz najpiękniejsze pamiątki z wakacji? Sprawdź nasze ulubione miasta w Europie:

Salon fryzjerski: salon Toro

salon fryzjerski Toro

Jego wystrój to dzieło Lázaro Rosa-Violána, projektanta wnętrz, który pracuje nad wystrojem restauracji w Barcelonie i Madrycie. W tym niezwykłym salonie fryzjerskim z butikiem na zapleczu zobaczysz wiele wspaniałych detali, takich jak kominek i fotel pochodzący ze słynnego statku Queen`s.

 El Nacional

El Nacional

To El Nacional, przestrzeń gastronomiczna, gdzie każda z restauracji specjalizuje się w innej kuchni. Wnętrze zaprojektowane przez Rosa-Violána składa się z niezależnych, pełnych charakteru, imponujących części. Kilka z nich wyróżnia się stylem vintage, nawiązującym do modernistycznego charakteru miasta.

Wnętrze restauracji Chez Coco

Trzeba jeszcze wspomnieć o innych miejscach, których wnętrza również warto zobaczyć ze względu na ich wyjątkowość i dobry smak. Będą to z pewnością restauracje Chez Coco, Casa Paloma lub Caballa Canalla. Znajdziesz tam dobre jedzenie, ale przede wszystkim pomysłowy projekt. Inny i oryginalny.

Barcelona jednak na tym się nie kończy. Boska i nowoczesna, nie przestaje wciąż kreować samej siebie. Bardzo możliwe, że w czasie, w którym czytasz ten artykuł, powstaną kolejne miłe miejsca, które warto odwiedzić. Jak to sprawdzić?

Przyjechać do tego urokliwego miasta i odkryć atrakcje Barcelony. A jeśli szukasz dalszych wskazówek, zarejestruj się na Westwing, otrzymasz codzienną dawkę inspiracji oraz wyjątkowych kampanii.