Kobieta w szklarni w ogrodzie botanicznym

Jeśli kochasz przyrodę i podróże, mamy coś dla Ciebie. Odkryj z nami najpiękniejsze ogrody świata. Obok takich miejsc nie sposób przejść obojętnie. Zapraszamy Cię w wirtualną podróż po największych, najbogatszych i najbardziej spektakularnych ogrodach botanicznych na świecie. Odwiedź kolorowe parki na kilku kontynentach, od cudownych królewskich ogrodów Kew Gardens w Londynie, poprzez tulipanowe Keukenhof w Holandii, okazałe parki na kontynencie amerykańskim, egzotyczny Nong Nooh w Tajladnii i kończąc na futurystycznym Singapurskim Gardens by the Bay. Zainspiruj się!

Ogrody świata: Keukenhof, Holandia

Keukenhof, Holandia

Ogród Keukenhof jest otwarty zaledwie dwa miesiące w roku, ale i tak uznawany jest za jeden z najsławniejszych i najpiękniejszych ogrodów świata. Powód? Ogromna plantacja tulipanów, które kwitną od późnego marca do końca maja. Odwiedzający mogą podziwiać nie tylko tulipany, ale także żonkile i hiacynty, które tworzą różnokolorowe dywany rozpościerające się aż po horyzont.

Ogrody świata: Royal Kew Gardens w Londynie

Ogród Royal Kew Gardens w Londynie

To olbrzymi ogród botaniczny z jedną z najbardziej różnorodną kolekcją żyjących roślin wśród wszystkich ogrodów botanicznych świata. W szklarniach i ogrodach Kew Gardens znajdziesz kwiaty, krzewy i drzewa z niemal każde każdego zakątka na świecie. Na rozległym obszarze ogrodu liczącego niemal 120 hektarów możesz odkryć ponad 40 000 gatunków roślin. Kompleks Royal Kew Gardens oferuje też wiele atrakcji m.in, Nash Conservatory, Marianne North Gallery i Minka House.

Interesuje Cię aranżacja ogrodu? Chciałabyś mieć własny? Odkryj nasze porady:

Ogrody świata: Brooklyn Botanic Garden, Stany Zjednoczone

Ogród botaniczny Brooklyn Botanic Garden w Nowym Jorku

Choć Nowy Jork to prawie betonowa dżungla, właśnie tutaj znajduje się jeden z najpiękniejszych ogrodów Stanów Zjednoczonych: Brooklyn Botanic Garden. W tym ogrodzie botanicznym zebrano ponad 11 tysięcy gatunków roślin z całego świata. W trzech pawilonach można zobaczyć faunę trzech stref klimatycznych świata i czternaście ogrodów tematycznych. Jednym z najciekawszych miejsc jest ogród japoński z jego charakterystycznymi elementami: wzgórzami, stawem z wyspą, wodospadem i parkiem bonsai.

Ogrody świata: Nong Nooch Tropical Botanical Garden, Tajlandia

Nong Nooch niedaleko miasta Pattaya to największy ogród botaniczny w południowo-wschodniej Azji. Można tu zobaczyć nie tylko najpiękniejsze okazy tajskiej flory, ale także przykłady architektury krajobrazu z całego świata: tradycyjny ogród japoński, ogród francuski, ogrody poświęcone paprociom, orchideom i wiele innych. W parku Nong Nooch rośnie także ponad 1100 gatunków palm, a w parkowych stawach można zobaczyć Arapaimę, jedną z największych ryb słodkowodnych świata.

Ogrody świata: Butchart Gardens, Kanada

Ogród botaniczny Butchart Gardens w Kanadzie

Kiedyś własność prywatna rodziny Butchartów, a dziś jeden z najpiękniejszych ogrodów botanicznych w Kanadzie, Butchart Gardens zachwyca odwiedzających niezwykle ciekawą kolekcją roślin i wspaniałą architekturą. Kolekcja kwiatów ogrodów Butchart jest tak ogromna, że ten naturalny raj kwitnie prawie przez cały rok: od marca do listopada.

Ogrody świata: Gardens by the Bay, Singapur

Ogród botaniczny Gardens by the Bay nie przypomina innych ogrodów botanicznych świata. Największą atrakcją ogrodu są olbrzymie drzewa wykonane z metalu i betonu, które porasta wiele gatunków roślin i kwiatów. Miłośnicy natury mogą także odwiedzić dwa pawilony z zachwycającymi przykładami flory z całego świata.

Mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy Cię do odkrycia najpiękniejszych ogrodów świata. Nie sposób się w nich nie zakochać. A jeśli szukasz dalszych wskazówek, zarejestruj się na Westwing. A otrzymasz codzienną dawkę inspiracji oraz wyjątkowych kampanii.