Skrzyżowanie w Berlinie

Berlin ma 3,5 mln mieszkańców, tętni życiem, ma swój rytm, koloryt i wdzięk. I ciągle pamięta o własnej historii – murze dzielącym miasto na dwie części i o Checkpoint Charlie. Berlin warto stale odkrywać na nowo. Wycieczka do Berlina? Sprawdź, co musisz zobaczyć!

Berlin: lekcja historii przez miasto

Czy wiesz, że Berlin ma więcej mostów niż Wenecja oraz jest 9 razy większy od Paryża? Odkryj jedną z największych stolic Europy i pokochaj ją, tak jak my!

Brama Brandenburska

Brama Brandenburska

Pierwsze miejsce w Berlinie, które trzeba zobaczyć – Brama Brandenburska ma prawie 200 lat i niezwykłą historię. Była symbolem podziału Berlina, a potem stała się jednym z najbardziej znanych miejsc w zjednoczonych Niemczech. Żeby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie (bez tłumu turystów w tle), najlepiej przyjść tu wcześniej. A później pieszo udać się słynnymi alejami Unter den Linden do Lustgarten – ogrodu przyjemności.

Wycieczka do Berlina: checkpoint Charlie

Checkpoint Charlie

W czasach zimnej wojny, Checkpoint Charlie stał się jednym z najbardziej znanych przejdź granicznych pomiędzy Berlinem Zachodnim a Wschodnim. Pomimo, że na Friedrichstrasse (czyli przy ulicy, gdzie Checkpoint Charlie się znajduje) było ich aż 8.

East Side Gallery

East Side Gallery w Berlinie

Jeszcze jedna lekcja historii w środku miasta – to, co zostało po murze berlińskim, zamieniono w miejską galerię. Artyści pokryli ściany graffiti, które można podziwiać wędrując wzdłuż ściany. Mur zdaje się nie mieć końca…

Wycieczka po Sprawie

Sprewa

Istnieje wiele sposobów, by zwiedzić miasto. Jednym z przyjemniejszych i bardziej relaksujących jest przejażdżka statkiem po Szprewie. To pozwala poznać miasto z innej perspektywy. Każdego dnia z nabrzeża Lustgarten odpływa kilka statków.

Szukasz miejsca na city – break? Sprawdź nasze ulubione miasta w Europie:

Interesuje Cię podróżowanie? Szukasz miejsca na city – break? Sprawdź nasze ulubione miasta w Europie:

Wycieczka do Berlina: poznaj jego modne miejsca

Berlin to nie tylko miasto pełne historii, ale także niezwykle miejsce pod względem kultury, jedzenia oraz modny. Twoja wycieczka do Berlina nie może się zakończyć bez odwiedzenia tych miejsca!

Das Stue

Potężny, imponujący i jedyny w swoim rodzaju – hotel Das Stue znajduje się blisko berlińskiego zoo, na Drakestrasse. Był pierwszym w Berlinie luksusowym hotelem butikowym. Aranżacja wspólnej przestrzeni jest dziełem światowej sławy hiszpańskiej projektantki Patricii Urquioli. Jest on utrzymany w kolorze szarym i kremowym, na podłodze leży drewniana mozaika. Hole zdobią sylwetki egzotycznych zwierząt, a także fotografie Richarda Avedona, Edwarda Steichena oraz Irvinga Penna, pochodzące z magazynów „Harper’s Bazaar” i „Vogue” z lat 50. i 60. W przepięknym otoczeniu można odpocząć na skórzanych fotelach i kolorowych sofach Missoniego.

Mani Hotel

Wnętrze hotelu Mani

Czarne błyszczące podłogi, skóra w kolorze koniaku, aksamit, sylwetki zwierząt – krokodyli, buldogów, panter w kolorach żółtym, czarnym i turkusowym. Taki jest wystrój hotelu Mani – intrygujący, ekspansywny, a mimo to w dobrym stylu. Obiad można zamówić wewnątrz lub na zielonym dziedzińcu. Jeśli chcesz mieszkać w centrum Berlina, a jednocześnie delektować się ciszą, Mani jest bardzo dobrym wyborem.

The Store

Wnętrze w The Store w Berlinie

Nazwa „the store” nie mówi wiele, ale już sklep The Store zasługuje na słowa uznania. W sklepie, który należy do międzynarodowego klubu Soho House, są rzeczy najlepsze z najlepszych – odzież i akcesoria, jedyna w swoim rodzaju kolekcja książek na temat kawy, stylowe pamiątki z wakacji, wspaniałe świece, kreacje międzynarodowych marek. Jest tu też salon fryzjerski dla panów, salon kosmetyczny, salon paznokci oraz fryzjer dla pań, kawiarnia, biblioteka i bar z sokami. Podaruj sobie odrobinę przyjemności lub po prostu naciesz się przepiękną aranżacją wnętrza.

Bikini Berlin

Wnętrze Bikini Bar w Berlinie

To miejsce imponuje nie tylko rozmachem i architekturą. Bikini Berlin to oryginalne centrum handlowe – współczesny 3-piętrowy budynek wypełniony jest sklepikami-kabinami popularnych marek: Teufel, Gant, Closed, Andreas Murkudis. Tu możesz liczyć na bezpłatną przyjemność –wejdź na dach i naciesz się słońcem, odpocznij lub popatrz z góry na zoo, które znajduje się nieopodal.

Bonbon Bar

Bonbon Bar w Berlinie

Po drugiej stronie hotelu Mani jest Bonbon Bar – miejsce, które przenosi na wyższy poziom estetycznego wtajemniczenia. Tu drinki są dla podniebienia tym, czym wnętrze baru dla oka – podłogi z czarno-białym wzorem, krzesła z tapicerkami w kolorze żółtym albo w panterkę, lampy w kształcie ananasa, dużo zamszu, długie zasłony, kultowe stoliki Bell Sebastiana Herknera Bell. Wszystko składa się na niezapomniany wieczór…

Spakowałeś się już na wycieczkę do Berlina? A jeśli szukasz dalszych wskazówek, zarejestruj się na Westwing. A otrzymasz codzienną dawkę inspiracji oraz wyjątkowych kampanii, które nie tylko uczynią Twój dom piękniejszym!