Zwrot gratis
100-dniowe prawo zwrotu
Wnętrze jadalni z lustrem w złotej ramie, różnie obytymi krzesłami, rosliną w wazonie oraz dywanem

Zodiakalny Byk to osoba racjonalna i zdeterminowana, która potrafi osiągnąć sukces. Ma talent do pomnażania dóbr materialnych i pięcia się po szczeblach kariery. Byki doceniają piękno przedmiotów, często lubią otaczać się wyszukanymi drobiazgami z najwyższej półki. Jak zaaranżować wnętrze by zodiakalne Byki czuły się komfortowo? Sprawdź nasz horoskop wnętrzarski. 

Osobowość Byka 

Byki wiedzą, czego chcą. Osoby spod tego znaku są stabilne i niezawodne. Lubią planować w sposób przemyślany i metodyczny, zgodnie z zasadą „spiesz się powoli”. Cenią dostatnie życie, piękne przedmioty, komfort oraz wyrafinowane smaki. Przywiązują dużą wagę do percepcji dotykowej, więc jak nikt inny potrafią docenić wysokiej jakości materiały i ciekawe tekstury. 

Osoby spod znaku Byka są uparte – z trudem zmieniają raz powziętą decyzję. Są też konsekwentne i cierpliwe. Zanim wykonają jakieś zadanie, wolą się porządnie zastanowić. To zamiłowanie do kontemplacji znajduje także wyraz w sposobie, w jaki Byki najchętniej spędzają wolny czas. Nic ich tak nie cieszy jak praca w ogrodzie, rzemieślnictwo czy drobne robótki ręczne. Byki znają się na roślinach, gatunkach drewna i rodzajach tkanin. Swoją wiedzę wykorzystują otaczając się wyszukanymi przedmiotami. Bardzo cenią kunszt tradycyjnego rzemiosła. 

Wdziękiem osobistym Byk potrafi sobie zaskarbić otoczenie, chociaż w swoim postępowaniu nie zawsze kieruje się bezinteresownością. Lubi mieć odpowiednie kontakty, takie, które mogą mu się do czego przydać – teraz lub w przyszłości. Bywa zazwyczaj spokojny, nawet flegmatyczny, ale kiedy mu się coś nie podoba i wybucha, ma to wręcz siłę wulkanu. Na szczęście zdarza się to rzadko. 

Byk: horoskop wnętrzarski  

Idealnym stylem dla większości osób spod tego znaku będzie więc trend minimalistyczny, pełen geometrycznych form. Osobom urodzonym między 20 kwietnia a 20 maja bardziej niż ultranowoczesne meble i designerskie gadżety odpowiadają klasyczne sprzęty i przedmioty z historią. Solidne i spokojne Byki mają duże poczucie estetyki, które przekłada się na wnętrza. Najlepiej czuć się będą wśród antyków i ręcznie wykonanych dodatków i dekoracji. Nie dla nich masowa produkcja! 

Solidne, drewniane stoły i krzesła, skórzane kanapy i zasłony z tkanin wysokiego gatunku nadadzą mieszkaniu Byka wyjątkowego, klasycznego charakteru. Byki lubią niespieszne zakupy w antykwariatach, stylowych second-handach i na pchlich targach. Ponieważ Byki dobrze znają wartość pieniądza, nowe, cenne nabytki traktują jako lokatę kapitału. W ich domach możemy również znaleźć obrazy znanych artystów

Osoby spod znaku Byka dobrze czują się wśród naturalnych, stonowanych barw. W ich domach dominują kolory Ziemi. Byli przywiązują dużą wagę do urządzenia kuchni, ponieważ gotowanie uważają za sztukę i nie żałują sił ani środków, by dogodzić swoim podniebieniom. 

Must have dla Byka 

Ponieważ Byki cechuje zamiłowanie do luksusu w wersji klasycznej, w ich domach nie może zabraknąć eleganckich dodatków. Lustra w stylowych ramach, ręcznie tkane dywany i piękne rośliny stworzą niepowtarzalny klimat w mieszkaniu Byka. Nie może także zabraknąć wygodnej, skórzanej kanapy, na której Byk zasiądzie z książką. Wazony ze wspaniałymi kwiatami oraz aromatyczne zioła to marzenie każdej Pani Byk.

Poznaj style pozostałych znaków zodiaku

Szukasz swojego znaku zodiaku? Bez obaw, przygotowaliśmy horoskop wnętrzarski dla wszystkich, między innymi dla:

  • Panny
  • Skorpiona
  • Raka
  • Strzelca

A jeśli szukasz dalszych wskazówek, zarejestruj się na Westwing. A otrzymasz codzienną dawkę inspiracji oraz wyjątkowych kampanii do stworzenia pięknego domu.