Biały salon z kominkiem, szarym dywanem, obrazami na ścianie

Koziorożce są konsekwentne i nieustępliwe. Wiele zrobią, by dopiąć swego. Każdy Koziorożec kocha luksus. Potrafi również docenić przedmioty dobrej jakości. Zdobywa je dzięki swojej pracowitości i wytrwałości. Taki charakter potrzebuje wnętrza w którym poczuje się dobrze. Co to będzie? Sprawdź horoskop wnętrzarski przygotowany przez naszych ekspertów.

Osobowość Koziorożca

Osoby urodzone między 22 grudnia a 19 stycznia dbają o swoje otoczenie oraz wygląd. Chętnie i często odwiedzają kosmetyczkę lub fryzjera. Zwracają uwagę na maniery i grzeczność. Nie gonią ślepo za trendami, stawiają raczej na wypróbowane, ponadczasowe rozwiązania dodając im charakteru. Są także przywiązane do znanych marek i cenią wysoką jakość materiałów. Do zakupów podchodzą bardzo poważnie – zanim wydadzą pieniądze, dokładnie przyjrzą się artykułom i wybiorą najlepszy, choć nie najtańszy.

Koziorożce są także niezwykle impulsywne. Zdarza się, że reagują ostro i gwałtownie używając przy tym słów powszechnie uznanych za obraźliwe. Często zdarza się, że ich reakcje są wyolbrzymione. Koziorożce można spotkać na polu golfowym, podczas gry w szachy lub gdy oddają się ekstremalnym i bardzo modnym sportom. W życiu codziennym są dalekie od ekstrawagancji.

Horoskop wnętrzarski dla Koziorożca

W domach Koziorożców panuje porządek, a wszystkie meble i dodatki wybierają po dłuższym przemyśleniu. Uporządkowany Koziorożec nie lubi przeładowania. Aranżuje mieszkanie tak, żeby było łatwe do sprzątania. Bardzo dba o odpowiednie miejsce do pracy – szerokie biurko, schowki, szuflady i dobre biurowe oświetlenie. Osoby spod tego znaku mają problem z oddzieleniem życia prywatnego od zawodowego i często pracę przynoszą do domu.

Koziorożce urządzają swoje wnętrza gustownie i luksusowo. Pasuje do nich styl cool country, czyli połączenie stylu rustykalnego ze skandynawskim. Koziorożce lubią dobrze rozplanowaną przestrzeń oraz przemyślane, funkcjonalne rozwiązania. Doskonale czują się w otoczeniu brązów, szarości, bieli i czerni. Mogą sięgnąć także po stonowaną paletę barw oscylującą wokół brązów, zieleni, a także zgaszonych odcieni pomarańczu i żółci. Cenią miękkie narzuty, zwierzęce skóry i pachnące świece. Koziorożce lubią łączyć elementy naturalne: drewno, kamień, len, bawełnę, z nowoczesnymi.

Must have Koziorożca

W domu Koziorożca sprawdzą się eleganckie meble – duża, skórzana sofa lub elegancki szezlong. Koziorożce docenią także masywny drewniany stół w połączeniu z nowoczesnymi, metalowymi krzesłami. Odwiedzając Koziorożca możesz być pewny, że zaserwuje Ci jakiś wyborny trunek, dlatego przydadzą mu się karafki, sztućce, kieliszki, tace idekantery. Białe ściany pokryte naturalnym tynkiem będą idealnym tłem dla zebranych przez Koziorożca dzieł sztuki i plakatów. Koziorożce polubią z pewnością także kubki i talerze z nadrukami przedstawiającymi drzewa, liście czy ptaki.

Jako osoby zorganizowane, ucieszą się z gazetownika, notatnika z listami zadań czy kompletu wiklinowych koszy, gdzie będzie mógł schować najpotrzebniejsze rzeczy. W mieszkaniu Koziorożca znajdziemy industrialne lampy, minimalistyczne dodatki oraz meble o prostej formie. Takie połączenie chłodu z przytulnością, luksus bez ostentacji, to idealne dopełnienie uporządkowanej

Poznaj style pozostałych znaków zodiaku

Szukasz swojego znaku zodiaku? Bez obaw! Przygotowaliśmy horoskop wnętrzarski dla wszystkich znaków, między innymi dla:

A jeśli szukasz dalszych wskazówek, zarejestruj się na Westwing. A otrzymasz codzienną dawkę inspiracji oraz wyjątkowych kampanii do stworzenia pięknego domu.