Wnętrze salonu z sofą Lennon z pomarańczowym ocieniu, pufy i żółty dywan

Jak scharakteryzować Lwa? Po prostu jest i to wystarczy. Tu i teraz, bez wspomnienia wczoraj, bez planowania przyszłości. Lew to zasada samowystarczalności. Planetą, która sprawuje patronat nad tym znakiem, jest Słońce. Według wiedzy astrologicznej Słońce odpowiada za siłę charakteru i osobowość. Jak zatem zaaranżować przestrzeń tak silnego charakteru? Sprawdź nasz horoskop wnętrzarski. 

Lew: osobowość i styl 

Lwy są pewne siebie, energiczne i przedsiębiorcze. Świetnie sprawdzają się jako organizatorzy, dobrze czują się na stanowiskach kierowniczych. Wysoko cenią pochwały, wyróżnienia i odznaczenia oraz wszelkie wyrazy wdzięczności i uznania. Lwy pokonują życiowe trudności dzięki uporowi i ciężkiej pracy. Zwykle otaczają się luksusem, na które same zapracowały. Domek w głuszy i szydełkowanie nie ucieszą żadnego Lwa! Osoby urodzone między 23 lipca a 22 sierpnia mają ognisty charakter i bardzo lubią to wyrażać. Zodiakalnego Lwa nie spotkamy na szlaku podczas wyczerpującej wędrówki. Lwy wolą spędzać czas na plażach. Chętnie wybierają lekkoatletykę, aerobik i taniec. 

Lew należy do żywiołu Ognia. Szczęśliwe kolory to złoty i pomarańczowy, a kamienie: rubin, bursztyn, diament, kryształ górski. Metalem sprzyjającym Lwom jest szlachetne złoto. Zodiakalne Lwy uwielbiają być w centrum zainteresowania. Najlepiej czują się na imprezach, bankietach i wystawnych przyjęciach, gdzie błyszczą, brylują i tryskają dowcipem. 

Lwy zawsze wiedzą, jak się ubrać i jak się zachować.Są to osoby bardzo świadome swojego stylu. Zarówno w modzie jak i aranżacji wnętrz. Roztaczają wokół siebie aurę elegancji, szlachetności i luksusu. Uwielbiają drogie samochody, jachty i przyciągającą wzrok biżuterią. Osoby urodzone pod znakiem Lwa lubią być podziwiane i robią wszystko, by to na nich skupiała się cała uwaga. 

Horoskop wnętrzarski dla Lwa 

Grafika przedstawiająca horoskop wnętrzarski dla lwa

Lew to królewski znak zodiaku i stąd zamiłowanie Lwów do luksusu. Bogactwo i przepych tych wnętrz przejawia się głównie w doborze najlepszych materiałów, wysokiej klasy dodatków oraz dbałości o wygodę właściciela. Ponieważ Lwy lubią błyszczeć, ich mieszkania są pełne blasku – ciekawych rozwiązań oświetleniowych, świec i powierzchni odbijających światło. Wnętrza zaprojektowane przez Lwy są jasne, choć ten znak zodiaku nie boi się także zdecydowanych akcentów kolorystycznych. Zwykle w ich domach dominują żółcienie i pomarańcze. Dlatego godnym polecenia stylem jest nowoczesny glamour lub modern classic, czyli miks tradycyjnych form ze współczesnym wzornictwem. Lwy powinny wybierać barwne dodatki i akcesoria w kolorach kojarzonych z majestatem: granatowe, bordo, brunatne. 

Must have dla Lwa 

Lew to dusza towarzystwa, więc jednym z najważniejszych elementów wyposażenia domu Lwa będzie duży stół, przy którym odbędzie się niejedno spotkanie w gronie przyjaciół i rodziny oraz wygodna, duża kanapa.

Lew chętnie zdecyduje się na kuchnię połączoną z salonem. Takie rozwiązanie zapewni mu uwagę biesiadników również podczas przygotowania i podawania potraw, a nic tak nie cieszy Lwa jak bycie w centrum uwagi!

Poznaj style innych znaków zodiaku

Szukasz swojego znaku zodiaku? Przygotowaliśmy horoskop wnętrzarski dla wszystkich znaków zodiaku, między innymi dla:

Zarejestruj się na Westwing i nie przegap naszych najlepszych ofert i promocji. Znajdziesz tam tematyczne kampanie, z pomysłami na aranżację i dekoracje oraz artykuły, które uczynią Twój dom piękniejszy!