Salon w odcieniach beżu i różu

Obchodzisz urodziny na przełomie 22 sierpnia a 23 września? To znaczy, że znajdujesz się w gronie zodiakalnych panien! Zodiakalna Panna ma analityczny umysł, na każdą sytuację stara się spojrzeć z różnych perspektyw i poznać wszystkie jej szczegóły. Jak ma się to w przypadku aranżacji wnętrz? Gdzie Panna będzie czuła się najlepiej? Odpowiedzi na te pytania przygotowali dla Ciebie nasi eksperci z Westwing. 

Panna i jej osobowość – wszystko co powinieneś wiedzieć 

Panny są nieśmiałe i raczej małomówne. Nie mają łatwości zawierania nowych znajomości i z reguły posiadają małe, sprawdzone grono przyjaciół. Cenią inteligencję, opanowanie i mądrość życiową. Są taktowe i starannie dobierają słowa. Bardzo dbają o swoich najbliższych. Są niezwykle obowiązkowe i bardzo chętnie pomagają innym. Należy także zaznaczyć, że Panny lubią porządek, dbałość o szczegóły i są wyjątkowo skrupulatne, doskonale nadają się na organizatorów przyjęć i imprez. Czas wolny spędzają na czytaniu. 

Horoskop wnętrzarski dla Panny 

Panny nie ulegają wnętrzarskim szaleństwom, nie poszukują dekoratorskich nowinek, nie polują na designerskie gadżety. Pozostają wierne ponadczasowej elegancji, solidnym meblom i tradycyjnym rozwiązaniom. Praktyczne Panny wybierają często meble modułowe. Nie pociąga ich ekstrawagancja i nowoczesność. W mieszkaniu Panny musi panować spokój i porządek. Wnętrze ma być praktyczne, a kolorystyka bezpieczna i stonowana. 

Panny dobrze czują się we wnętrzach skandynawskich. Aby mieszkanie Panny nie było zbyt smutne, warto zadbać o akcenty kolorystyczne – turkusowe, żółte lub czerwone poduszki, obrusy i dywany. Częstym hobby, każdej Panny jest dobra lektura. Warto więc, podczas aranżacji wnętrza, zadbać o miejsce na biblioteczkę oraz kącik czytelniczy z miękkim kocem i poduszkami. 

Sprzęty, które wybierają Panny, są zwykle proste, a przy tym bardzo wygodne. Ponieważ Panny poświęcają dużo uwagi sprawom ekologii, wybierają zwykle naturalne materiały: drewno, drewno egzotyczne, ceramikę

Panny są także miłośniczkami detali, dlatego chętnie dokonują swoje domy i mieszkania za pomocą autentycznych, rzemieślniczych wyrobów z różnych stron świata. Panna lubi oszczędności, a swój dom urządza raz na wiele lat, dlatego wystrój powinien być jak najbardziej ponadczasowy. 

Panna: Must have  

Ze względu na zamiłowanie do porządku, Panna powinna podczas zakupów meblowych, zwracać uwagę na wielofunkcyjne meble, zwłaszcza modułowe, za pomocą których urządzi wnętrze zgodnie ze swoim temperamentem. Inne godne polecenia rozwiązania to ciekawe skrytki, schowki i pojemniki – gwarancja uporządkowanej aranżacji. Uszczęśliwią ją torby, pudła, skrzynie, zwłaszcza te wykonane z ciemnego egzotycznego drewna. Dobrze prezentują się wiklinowe skrzyneczki na biżuterię. W mieszkaniu Panny sprawdzi się klasyczna kanapa, elegancki żyrandol i praktyczny stołek a na nim wazon w etniczne wzory z kwiatami bawełny.

Poznaj style innych znaków zodiaku

Szukasz swojego znaku zodiaku? Bez obaw! Przygotowaliśmy horoskop wnętrzarski dla wszystkich, między innymi dla:

Zarejestruj się na Westwing i nie przegap naszych najlepszych ofert i promocji. Znajdziesz tam tematyczne kampanie, z pomysłami na aranżację i dekoracje oraz artykuły, które uczynią Twój dom piękniejszy!