Wnętrze beżowego salonu z sofą, stolikiem oraz dywanem

Rak zwykle jest delikatny, uprzejmy, sympatyczny, pełny ciepła i czułości. Prawda, że brzmi interesująco? Ale uwaga! Potrafią być także złośliwe i kapryśne. Ich zainteresowania skupiają się wokół rodziny i domu. Przywiązują ogromną wagę do tradycji, uczuć i bezpieczeństwa. Zatem z takim temperamentem, które dodatki wnętrzarskie powinny znaleźć się w mieszkaniach osób urodzonych na przełomie czerwca i lipca? O tym dowiesz się czytając horoskop wnętrzarski stworzony przez ekspertów z Westwing. 

Rak i jego osobowość – wszystko co musisz wiedzieć 

Osoby spod znaku Raka są pełne uczuć i emocji. Ich nastrój i reakcje zależą w głównej mierze od Księżyca, który patronuje temu znakowi. Nader wszystko, Raki cenią sobie spokój i bezpieczeństwo, a najlepiej czują się w domowych pieleszach, gdzie doskonale się realizują. Przywiązują ogromną wagę do tradycji, uczuć i bezpieczeństwa. Emocje są dla nich ważniejsze niż intelekt. W życiu kierują się sercem, dzięki czemu są wspaniałymi opiekunami i pomocnikami. Dom jest dla Raków azylem, najbezpieczniejszym miejscem pod słońcem, kryjówką przed całym światem. Osoby spod znaku Raka, spełnienie znajdują w kuchni tworząc przepyszne dania dla całej rodziny, chętnie haftują, robią na drutach, szydełkują – lubią wszystko to co kreatywne. 

Raki nie przepadają za eksperymentami. Najlepiej czują się wśród rzeczy sprawdzonych, ciepłych kolorów i dodatków. Nie ulegają modom i wpływom, podążają własnymi ścieżkami. To urodzeni marzyciele, którzy mają tendencję do idealizowania rzeczywistości i ludzi. Raki otacza aura harmonii i duchowości – te cechy przejawiają się głównie w ich sposobie bycia i ubierania się. Doceniają komfort, wybierają sprzęty renomowanych marek i dodatki wysokiej jakości

Horoskop wnętrzarski dla Raka 

Horoskop wnętrzarski dla Raka

Raki to strażnicy domowego ogniska. Najlepiej czują się we własnych czterech kątach. Wrażliwe i uczuciowe osoby spod tego znaku dbają o to, aby ich dom był jak najbardziej przytulny i przepełniony rodzinną atmosferą. Nie dla nich nowoczesne gadżety, chłodna stal i geometryczne kształty. Bardziej odpowiada im styl rustykalny, którego nazwa nawiązuje do angielskiego słowa „rustic“, czyli „swojski”, „wiejski”. Raki lubią to co naturalne i proste, a przy tym wytrzymałe, o ponadczasowej urodzie. Cenią drewno z jego słojami i sękami, ceramikę i sielankowe dodatki.

Chętnie spędzają czas przy stole. Dużą rolę w ich domach odgrywają kuchnia i jadalnia. Osoby urodzone między 22 czerwca a 22 lipca lubią otaczać się przedmiotami z historią, rodzinnymi pamiątkami i zdjęciami, które mają wartość sentymentalną. Czas rodzinnych spotkań będzie odmierzał tradycyjny zegar z kukułką, a sofę o klasycznej formie będą zdobić poduszki i ciepły, wełniany pled. Raki stawiają przede wszystkim na kolory ziemi, które pozytywnie wpływają na poczucie bezpieczeństwa i atmosferę wyciszenia. Będzie to beż, brąz i różne odcienie zieleni.

Rak: Must have

W domu Raka nie może zabraknąć rodzinnych zdjęć i pamiątek. Domatorzy spod tego znaku chętnie wybierają dekoracyjne meble, tkaniny i naczynia. W starym kredensie z pewnością znajdziemy rodzinną zastawę stołową i komplet filiżanek do herbaty. Raki lubią także wiklinowe lub rattanowe koszyki oraz szklane pojemniki na słodycze domowej roboty. Ważnym elementem wystroju będą też świece, wprowadzające Raki w romantyczny nastrój oraz wazony z kolorowego szkła pełne pastelowych kwiatów.

Poznaj style pozostałych znaków zodiaku

Szukasz swojego znaku zodiaku? Bez obaw! Przygotowaliśmy horoskop wnętrzarski dla wszystkich znaków, między innymi dla:

Zarejestruj się na Westwing i nie przegap naszych najlepszych ofert i promocji. Znajdziesz tam tematyczne kampanie, z pomysłami na aranżację i dekoracje oraz artykuły, które uczynią Twój dom piękniejszy!