Salon w stylu boho z dekoracyjnym dywanem

Strzelec należy do żywiołu Ognia. Patronuje mu Jowisz. Połączenie to daje osobom urodzonym w tym znaku niezwykłą witalność, energię, siłę. Strzelce są zazwyczaj bardzo wesołe, uśmiechnięte, wręcz promienne. Strzelce są ciekawe świata i mają szerokie horyzonty. Jaki styl pasuje do duszy podróżnika? Gdzie zodiakalne Strzelce, będą czuły się najlepiej? Sprawdź nasz wnętrzarski horoskop i zaaranżuj swoje mieszkanie! 

Osobowość Strzelca 

Sezon urodzinowy Strzelców trwa od 23 listopada do 21 grudnia. Strzelec to niezmordowany podróżnik, który ceni wolność i niezależność. Strzelce uwielbiają zwiedzać, poznawać nowe kultury, badać światopoglądy. Z każdej ze swoich wypraw przywożą pamiątki. Osobom spod tego znaku nieobce są także sprawy duchowe. Chętnie zapoznają się z systemami myślowymi i religijnymi innych krajów. Lubią tłumaczyć świat po swojemu, nawet filozofować. 

Z powodu swoich cech Strzelce powinny szukać pracy, w której nie będą siedzieć cały czas za biurkiem. Świetnie sprawdzą się w roli pracownika biura podróży, przewodnika, dziennikarza, wykładowcy, tłumacza, dyrektora kreatywnego. Idealna jest dla nich kariera sportowa. 

Ich styl zmienia się z podróży na podróż. Strzelec to rzadki gość w domu. Nie znają się na modzie i nie zawracają sobie głowy obowiązującymi trendami. Mimo tego udaje im się stworzyć swój indywidualny styl inspirowany ciągłym życiem na walizkach

Strzelce najchętniej odpoczywają w ruchu. Uwielbiają piesze wędrówki, rajdy i wyścigi, jazdę konną oraz strzelanie. Osoby spod tego znaku często ubierają się kolorowo, ale mają także wielką słabość do bieli. Na jej tle mogą wyeksponować swoje liczne zagraniczne zdobycze. Strzelce lubią również motywy etniczne i orientalne wzory. 

Strzelec: horoskop wnętrzarski

Nie ma chyba stylu, który byłby bardziej odpowiedni dla Strzelca niż styl boho. Boho łączy zamiłowanie Strzelca do odległych krain i podróży oraz oddaje hołd kreatywności, wolności myśli i dążeniu do cygańskiego życia. Jasne, wesołe kolory, innowacyjne rozwiązania dekoratorskie, egzotyczne, kolorowe tkaniny i mieszanka stylów – to wszystko ucieszy osoby spod znaku Strzelca. Strzelce nie lubią tkwić w jednym miejscu, nawet jeśli jest stylowe. Boho-wolność pomoże im ujawnić cały swój potencjał. 

Mieszkanie Strzelca powinno być urządzone w optymistycznych kolorachżółtym, pomarańczowym, niebieskim, turkusowym i fioletowym. Strzelce kochają śmiałe lub nawet szokujące zestawienia kolorystyczne. Ważnym elementem wyposażenia domu Strzelca będą regały, półki i komody. Strzelce mają pokaźne biblioteki i kolekcje pamiątek z podróży: posągi Buddy, afrykańskie maski, rzeźby z Indonezji. Takie pamiątki wywołują nie tylko miłe skojarzenia, ale są też ważnymi ozdobami mieszkania Strzelca. 

Osoby spod tego znaku lubią drewno, kolorowe tekstylia, metale i kolorowe szkło. Chętnie spędziłyby całe życie w podróży, więc nie przywiązują dużej wagi do mebli. W ich domach fotele często zostają zastąpione miękkimi poduchami z Maroka, a posiłki spożywa się siedząc na kolorowych dywanach. Nie przeszkadza to Strzelcom prowadzić bujnego życia towarzyskiego i zapraszać gości. Egzotyczne wnętrza doskonale wpływają na humory zaproszonych! 

Must have dla Strzelca 

Dom Strzelca to wnętrze z dozą szaleństwa. Jego klimat tworzą drobiazgi: mapa świata na ścianie, afrykański bębenek, hamak zawieszony na środku pokoju oraz liczne, kolorowe przewodniki po wszystkich krajach świata zdobiące półki. Do tego drewniane skrzynki na kółkach, maty i ozdobne poduszki. Wszystkie elementy wystroju wnętrza Strzelca muszą mieć charakter i historię. Mogą być to fototapety z tropikalnymi motywami, rolety wykonane z bambusa, trawy morskiej czy juty, dywany z orientalnymi wzorami, a także marokańskie płytki inspirowane odcieniami kolorowych kamieni, takich jak ametyst, labradoryt, amazonit czy lapis lazuli. 

Horoskop wnętrzarski dla innych znaków zodiaku

Szukasz swojego znaku zodiaku? Bez obaw, przygotowaliśmy horoskop wnętrzarski dla wszystkich, między innymi dla:

A jeśli szukasz dalszych wskazówek, zarejestruj się na Westwing. A otrzymasz codzienną dawkę inspiracji oraz wyjątkowych kampanii do stworzenia pięknego domu.