Wnętrze białej sypialni z łożkiem z szufladami, stojącą lampą oraz rośliną

Osoby urodzone w znaku Wagi przynależą do żywiołu Powietrza. Ich szczęśliwymi kolorami są: kolory niebieski i lawendowy, a kamieniami: opal, topaz i szmaragd. Osoby spod znaku Wagi poszukują w życiu harmonii. Są koneserami piękna i sztuki, a jako osoby bardzo towarzyskie przyjaźnią się z ludźmi reprezentującymi środowiska artystyczne. Wagi doskonale znają się na modzie, intuicyjne wyczuwają jak łączyć ze sobą style i dodatki. Mają skłonność do wygód i luksusu. Tak wyjątkowe charaktery potrzebują odpowiednio zaaranżowanej przestrzeni. A w jakim wnętrzu Waga będzie czuła się najlepiej? Spradź horoskop wnętrzarski przygotowany przez Westwing!

Waga: osobowość i charakter

Osoby urodzone między 23 września a 22 października są dystyngowane i cieszą się szacunkiem innych. Do perfekcji opanowały sztukę dyplomacji i rozstrzygania sporów. Unikają głośnego wyrażania swoich opinii. Hołdują stylowi, który pozbawiony jest zestawień opartych na przeciwieństwie. Wolą subtelne rozwiązania.

Romantyzm i delikatność Wag skrywa ich energiczny charakter i niemałą ambicję. Choć brakuje im zdecydowania, potrafią osiągać swoje cele. Wagi najlepiej odpoczywają podczas długie spacery, na wystawie, w kinie. Lubią długie rozmowy i dobrą lekturę. Cenią także czas spędzony na łonie natury. Źle się czują w sytuacjach konfliktowych i za wszelką cenę ich unikają. Posiadając zmysł dyplomacji, będąc taktownymi, często pełnią rolę mediatora, który godzi zwaśnione strony. Gdy same są stroną kłótni, gotowe są dla świętego spokoju, ustąpić.

Waga: horoskop wnętrzarski

W aranżacji powinny się zainspirować stylem skandynawskim oraz rustykalnym, w kolorystyce zaś stawiać na biel i pastele. Godne polecenia materiały to drewno, len, bawełna oraz dużo wełnianych akcentów: pledów czy dzierganych poszewek na poduszki. Dla niezdecydowanych Wag równowaga w życiu i domu jest bardzo ważna.

W swoim otoczeniu starają się zachować porządek oraz zasady symetrii. Harmonia i spokój przejawiają się w prostocie wnętrz. Wybrane przez Wagi meble będą łączyć funkcjonalność z oszczędnym wzornictwem. Na kanapach i fotelach zagoszczą jasne obicia z lnu lub owczej wełny. Podłogi ozdobią deski w kolorze naturalnego drewna. Ponieważ Wagi lubią towarzystwo oraz przyjmowanie gości, w ich domach nie może zabraknąć wygodnych foteli, siedzisk czy kanap.

Lubiące sztukę Wagi ozdabiają chętnie ściany – lubią czarno-białe grafiki lub cytaty w prostych ramach. Rytm ich życia odmierzają zegary o ciekawych, prostych formach. W domach Wag bardzo ważną rolę spełnia oświetlenie – jest różnorodne i wielopunktowe. Wagi mają zamiłowanie do industrialnych lamp. Skóry zwierzęce i naturalne tkaniny dodadzą ich wnętrzom romantyzmu. Cynowe lub ceramiczne dodatki będą wyjątkowymi akcentami dekoratorskimi.

Must have dla Wagi

Waga uwielbia modę i zakupy, zatem muszą gdzieś pomieścić swoją rozrastające się kolekcje ubrań, butów i dodatków, dlatego w ich domach nie może zabraknąć pojemnych szaf i komód. W jej mieszkaniu wszystko ma swoje miejsce! Osoby spod tego znaku nie lubią, kiedy nieporządek niweczy wysiłek włożony w realizację zamysłu estetycznego. Każde pomieszczenie w domu Wagi jest dobrze i pomysłowo oświetlone. Lampy i świece to podstawa! Aranżacja dla Wagi to również świetne miejsce na eleganckie dekoracje, inspirowane tradycyjnym designem. Mile widziane są więc reprodukcje dzieł sztuki, cynowe naczynia czy gustowna ceramika.

Poznaj style innych znaków zodiaku

Szukasz swojego znaku zodiaku? Bez obaw! Przygotowaliśmy horoskop wnętrzarski dla wszystkich, między innymi dla:

Zarejestruj się na Westwing i nie przegap naszych najlepszych ofert i promocji. Znajdziesz tam tematyczne kampanie, z pomysłami na aranżację i dekoracje oraz artykuły, które uczynią Twój dom piękniejszy!